Forum Bydgoskiego Stowarzyszenia Miłośników Zabytków "BUNKIER"

UWAGA: W przypadku problemów technicznych z forum lub problemów z rejestracją prosimy o kontakt pod adresem: forum@bsmz.org lub prosimy pisać w dziale "POMOC" (dział ten nie wymaga rejestracji).
Dzisiaj jest czwartek, 28 mar 2024, 23:18

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
Post: poniedziałek, 3 paź 2016, 15:59 
Offline
Gość

Rejestracja: piątek, 22 sty 2016, 01:28
Posty: 441
Gratuluję Wichurze bardzo dobrego rozpoznania :1

Dziś otrzymałem odpowiedź.


Załączniki:
urząd gminy lipnica - informacja.PNG
urząd gminy lipnica - informacja.PNG [ 64.09 KiB | Przeglądany 2572 razy ]
Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: wtorek, 4 paź 2016, 13:17 
Offline
Gość

Rejestracja: środa, 9 sty 2013, 13:53
Posty: 1166
Lokalizacja: B-szcz
Czyli przyrost naturalny w Bydgoszczy wynosi +25% :):)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: wtorek, 4 paź 2016, 21:11 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: poniedziałek, 2 kwie 2012, 15:09
Posty: 243
A w gminie lenie pracują sobie, skoro nie potrafią zliczyć łącznej powierzchni osady :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: środa, 5 paź 2016, 00:26 
Offline
Gość

Rejestracja: piątek, 22 sty 2016, 01:28
Posty: 441
Maciej

Prawdopodobnie masz rację.

Jednak, ponieważ tak niewielka liczba mieszkańców osady już daje nam obraz jej wielkości, uznałem, że nie ma potrzeby prowadzenia w tej sprawie dalszej korespondencji z wójtem gminy.
Chyba, że zależy Wam ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: środa, 5 paź 2016, 08:37 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: poniedziałek, 2 kwie 2012, 15:09
Posty: 243
Ja to napisałem tylko w kwestii formalnej ;) Rok temu przeprowadziłem się z B-szczy na wieś i też mam Sołtysa, którego ulubiona odpowiedź to "nie da się" :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: środa, 5 paź 2016, 20:46 
Offline
Gość

Rejestracja: środa, 9 sty 2013, 13:53
Posty: 1166
Lokalizacja: B-szcz
Maciej, z tego co pamiętam to ustawa o dostępie do informacji publicznej rozróżnia informacje przetworzone i nieprzetworzone. Dla mnie więc zrozumiałym jest, że obowiązkiem urzędu jest odpowiedzieć na pismo, gdy urząd dysponuje danymi, o które pyta wnioskujący. Ale uważam, że bezsensem byłoby aby gmina miała teraz specjalnie wysłać pracownika, który by wyznaczał geodezyjnie granice osady, albo siedział nad księgami wieczystymi i porównywał je do ewidencji gruntów. Ktoś za to powinien wówczas zapłacić. I dlaczego mieszkańcy danej gminy? Wystarczyłoby kilku "pieniaczy" by zarzucić jaką instytucję pytaniami o bzdurne i czasochłonne wyliczenia by poniekąd sparaliżować urząd...
Zaś sołtys jest funkcją społeczną i nie ma swoich urzędników. Oczywiście nikt nie kazał mu startować na stanowisko, jednak ma zupełnie inne kompetencje i możliwości od wójta/burmistrza/prezydenta.
A dla Urzędu Gminy w Lipnicy dodatkowy plus. Zwróćcie uwagę jak szybko udzielili odpowiedzi.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: czwartek, 6 paź 2016, 07:32 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: poniedziałek, 2 kwie 2012, 15:09
Posty: 243
Wichura, nie do końca się zgodzę, ale to nie miejsce na taką dyskusję. Odniosę się do Sołtysa. To nie jest funkcja społeczna, on także pobiera wynagrodzenie uzależnione od ilości mieszkańców zameldowanych na terenie sołectwa.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: czwartek, 29 lis 2018, 11:32 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek, 29 gru 2011, 20:51
Posty: 6931
Szukając informacji na inny temat, natrafiłem na opis tej osady w KB. Skopiowałem zdjęcie i tekst, by go tu wstawić. Gdy w końcu odnalazłem ten temat, okazało się że Mac o tym napisał i podał link. Zapomniałem o tym. :oops:
No ale skoro już jest to do pokazania, to po co szukać w kalendarzu. Klik i gotowe. 8-)


Załączniki:
KB 1971a.JPG
KB 1971a.JPG [ 90.44 KiB | Przeglądany 1781 razy ]
KB 1971b.JPG
KB 1971b.JPG [ 70.16 KiB | Przeglądany 1781 razy ]
Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 31 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
cron
       
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group