Forum Bydgoskiego Stowarzyszenia Miłośników Zabytków "BUNKIER"

UWAGA: W przypadku problemów technicznych z forum lub problemów z rejestracją prosimy o kontakt pod adresem: forum@bsmz.org lub prosimy pisać w dziale "POMOC" (dział ten nie wymaga rejestracji).
Dzisiaj jest piątek, 19 kwie 2024, 13:37

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 16 ] 
Autor Wiadomość
Post: sobota, 21 kwie 2012, 23:34 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek, 9 paź 2008, 23:00
Posty: 5305
Lokalizacja: Bydgoszcz
Inscenizacja odbyła się w pięknych okolicznościach przyrody

Obrazek

Dzielni wojowie powstańcie

Obrazek

Nadanie praw miejskich

Obrazek

Po inscenizacji cały orszak ruszył pod pomnik króla

Obrazek

Przez ulice Bydgoszczy przemknęły duchy średniowiecza

Obrazek

Król popatrzył, westchnął i skamieniał na wieki

Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: niedziela, 22 kwie 2012, 14:36 
Offline
Gość

Rejestracja: czwartek, 15 sty 2009, 00:00
Posty: 458
Jarek - ukłon za klimatyczne zdjęcia. Jako organizatorzy dziękujemy wszystkim, którzy przybyli na inscenizację

_________________
,,Powiedziałem im również, aby nie pracowali w firmach produkujących narzędzia mordu i żeby wyrażali pogardę dla ludzi, którzy myślą, że takie narzędzia są nam potrzebne" - Kurt Vonnegut, Rzeźnia numer pięć


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: poniedziałek, 23 kwie 2012, 07:44 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek, 29 gru 2011, 20:51
Posty: 6944
Żałuję, że nie mogłem tam być i zobaczyć... Ale widzę, że król Waldemar nie źle się trzyma! :D

bunkier pisze:
Nadanie praw miejskich

Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: poniedziałek, 23 kwie 2012, 08:59 
Offline
Gość

Rejestracja: niedziela, 12 kwie 2009, 23:00
Posty: 290
Lokalizacja: Bydgoszcz (Fordon)
Byłem, widziałem :D. Warunki fotografowaniu mało sprzyjające, niemniej coś tam udało się zrobić.

1.
Obrazek
2.
Obrazek
3.
Obrazek
4.
Obrazek
5.
Obrazek
6.
Obrazek
7.
Obrazek
8.
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: poniedziałek, 23 kwie 2012, 19:09 
Offline
BSMZ Bunkier

Rejestracja: środa, 4 sty 2012, 00:24
Posty: 2927
Lokalizacja: BYDGOSZCZ-WYŻYNY
A to z innej perspektywy:
walka
Obrazek
Obrazek
mieszczanie
Obrazek
nadanie praw
Obrazek
Obrazek
Obrazek
po wszystkim król został sam w nocnej poświacie
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: poniedziałek, 23 kwie 2012, 19:40 
Offline
BSMZ Bunkier
Awatar użytkownika

Rejestracja: wtorek, 16 gru 2008, 00:00
Posty: 6985
Bardzo mi się podobało. Świetny klimat, wieczorna pora była ogromnym plusem. Można było skupić się tym co działo się na "scenie" (w dzień cała okolica odwracała by uwagę).
Najbardziej podobał mi się przemarsz pod pomnik. Przejście przez płytę Starego Rynku z okrzykiem "WIWAT KRÓL! WIWAT! WIWAT!" zrobiło ogromne wrażenie na wszystkich ale chyba największe na siedzących w ogródkach piwnych :D Bydgoszczanom potrzeba takiej terapi szokowej ;) Trzeba głośno pokazywać jak można robić ciekawe imprezy, pokazy. Byłem do samego końca wraz z kolegami z forum (pozdrawiam Bunkra, Andanta i Sabarine). Jestem pod wrażeniem i gratuluję organizatorom i czekam na więcej.

ps. moje czujne fotograficzne oko ;) od razu wypatrzyło dobre miejsce do robienia zdjęć. Zdjęcia właśnie się przygotowują do publikacji...

-- poniedziałek, 23 kwi 2012, 21:17 --

zdjęćia już się przygotowały :)

1.
Obrazek

2.
Obrazek

3.
Obrazek

4.
Obrazek

5.
Obrazek

6.
Obrazek

7. Czerwoni?
Obrazek

8.
Obrazek

9.
Obrazek

10.
Obrazek

11.
Obrazek

12.
Obrazek

13.
Obrazek

14.
Obrazek

15.
Obrazek

16.
Obrazek

17.
Obrazek

18.
Obrazek

19.
Obrazek

20.
Obrazek

21.
Obrazek

22.
Obrazek

23.
Obrazek

24.
Obrazek

25.
Obrazek

26.
Obrazek

27.
Obrazek

28.
Obrazek

29.
Obrazek

30.
Obrazek

31.
Obrazek

32. Dzięki tej osobie mieliśmy przyjemność zobaczenia tego całego widowiska!
Obrazek

33.
Obrazek

34.
Obrazek

Uważam, że powyższe zdjęcia dobrze ukazują klimat jaki tam towarzyszył.

_________________
"Czekając na idealny moment, możesz nigdy nie rozpocząć dzieła. Zaczynaj już! Zaczynaj tam, gdzie jesteś i jako ten, kim jesteś" - H. Jackson Brown


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: poniedziałek, 23 kwie 2012, 20:40 
Offline
Gość

Rejestracja: czwartek, 15 sty 2009, 00:00
Posty: 458
Dzięki GrapHite. To zdecydowanie najlepsza, uwzględniając również bydgoskie media, fotorelacja z sobotniej imprezy.
Nie mogę się tylko zgodzić z podpisem foto 32 - Dzięki tej osobie mieliśmy przyjemność zobaczenia tego całego widowiska!
Nad organizacją widowiska pracowało od kilku miesięcy wiele osób, na czele z niezmordowanym Michałem Pawlakiem. Ja dołożyłem tylko swoją niewielką cegiełkę. ;)
W przyszłym roku, jak dobrze pójdzie, przygotujemy większą i jeszcze ciekawszą inscenizację, m.in z wykorzystaniem rzutnika z animacjami 3D.

_________________
,,Powiedziałem im również, aby nie pracowali w firmach produkujących narzędzia mordu i żeby wyrażali pogardę dla ludzi, którzy myślą, że takie narzędzia są nam potrzebne" - Kurt Vonnegut, Rzeźnia numer pięć


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: poniedziałek, 23 kwie 2012, 20:44 
Offline
BSMZ Bunkier
Awatar użytkownika

Rejestracja: wtorek, 16 gru 2008, 00:00
Posty: 6985
Robert Grochowski pisze:
Nie mogę się tylko zgodzić z podpisem foto 32 - Dzięki tej osobie mieliśmy przyjemność zobaczenia tego całego widowiska!


fakt, może troszkę przesadziłem ale tylko troszkę ;)

Robercie: pamiętaj, że jeśli będziesz potrzebował pomocy to ludzie z "BUNKRA" przyjdą Ci z pomocną dłonią :!:

_________________
"Czekając na idealny moment, możesz nigdy nie rozpocząć dzieła. Zaczynaj już! Zaczynaj tam, gdzie jesteś i jako ten, kim jesteś" - H. Jackson Brown


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: środa, 25 kwie 2012, 18:06 
Offline
Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: piątek, 26 gru 2008, 00:00
Posty: 5908
Lokalizacja: Bydgoszcz-Fordon
Krótki fragment filmowy ode mnie http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... wjh75WGO8c


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: piątek, 19 kwie 2013, 08:41 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek, 9 paź 2008, 23:00
Posty: 5305
Lokalizacja: Bydgoszcz
W ubiegłym roku inscenizacja cieszyła się dużym zainteresowaniem, Dzisiaj obchodzimy kolejną rocznicę nadania praw miejskich a tu cisza. Owszem są organizowane jakieś mało znaczące imprezy ale to za mało jak na takie duże miasto. Dlaczego blokuje się inicjatywy organizacji które chcą promować historię Bydgoszczy. Miasto dołożyło się do tego żeby jeszcze lepsza inscenizacja nie odbyła się. Pewnie jakiegoś urzędasa skręca, że to nie on wymyślił taką imprezę i premia mu koło nosa przeszła. Zastanawiam się kiedy zostaną podtrzymane bydgoskie tradycje przenoszenia pomników i króla przeniosą, albo sam się przeniesie do Brześcia Kujawskiego, przecież jest na koniu.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: piątek, 19 kwie 2013, 08:48 
Offline
BSMZ Bunkier

Rejestracja: sobota, 23 kwie 2011, 19:48
Posty: 2454
Może woleli dać pieniądze na nową łuczniczkę (100 tys.)?

http://bydgoszcz.gazeta.pl/bydgoszcz/51 ... 1.html?i=0

_________________
opuszczonebydgoszcz.blogspot.com


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: piątek, 19 kwie 2013, 09:02 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek, 9 paź 2008, 23:00
Posty: 5305
Lokalizacja: Bydgoszcz
Jednym słowem profanacja Łuczniczki.
Kilka lat temu zabrali 200 tys. na pomnik króla, pieniądze miały być przeznaczone na wstępne zagospodarowanie wydziału NGL na trasę turystyczną. Stowarzyszenie BUNKIER miało projekt na utworzenie atrakcji turystycznej. Jak wiadomo, historia potoczyła się innym torem, tylko żeby nie okazało się że ten tor to bocznica.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: piątek, 19 kwie 2013, 18:57 
Offline
Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: piątek, 26 gru 2008, 00:00
Posty: 5908
Lokalizacja: Bydgoszcz-Fordon
Tak na nią patrzę i się zastanawiam, czy to jakaś nowa dyscyplina - skok wzwyż połączony z łucznictwem, czy też wygięła się im podczas transportu :twisted:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: piątek, 19 kwie 2013, 19:24 
Offline
BSMZ Bunkier

Rejestracja: środa, 4 sty 2012, 00:24
Posty: 2927
Lokalizacja: BYDGOSZCZ-WYŻYNY
Na otarcie łez pozostały wspomnienia, zdjęcia i filmiki z zeszłego roku.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: piątek, 19 kwie 2013, 20:15 
Offline
Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: niedziela, 18 paź 2009, 19:10
Posty: 5036
Lokalizacja: Bydgoszcz
Ewing pisze:
Tak na nią patrzę i się zastanawiam, czy to jakaś nowa dyscyplina - skok wzwyż połączony z łucznictwem, czy też wygięła się im podczas transportu :twisted:


Bo taka jest seksowniejsza :? i nowoczesniejsza :shock:

_________________
=> https://sites.google.com/site/zapomnieni/home


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: piątek, 19 kwie 2013, 21:30 
Offline
Gość

Rejestracja: czwartek, 15 sty 2009, 00:00
Posty: 458
Ciekaw jestem, czy autor rzeźby startował w konkursie miejskim na granty lub też, czy na wykonanie rzeźby rozpisany był przetarg? Bo jeśli nie i otrzymał od miasta ot tak sobie 100 tyś zł to jest to skandal.
Jako Fundacja Zamku Bydgoskiego jest nam niezmiernie miło, że Forumowicze z uznaniem wspominają zeszłoroczną inscenizację nadania prawa miejskich. W tym roku nasz projekt - zakładający m.in. wzbogacenie wątku Bydgoszczy grodowej oraz wykorzystanie rzutnika z wizualizacjami 3D - nie znalazł uznania w oczach szanownej komisji. Przyznano nam znacznie mniej środków niż w zeszłym roku, przez co realizacja projektu była niewykonalna.
Przykro nam, że inscenizacja przygotowana przez bydgoskich rekonstruktorów dla Bydgoszczan (bez biletów - wstęp całkowicie wolny) została potraktowana w ten sposób. Rozumiem, że raut dla oficjeli, połączony z koncertami jazzowymi oraz pokazem fajerwerków to najwłaściwszy sposób uczczenia kolejnej rocznicy założenia Bydgoszczy.

_________________
,,Powiedziałem im również, aby nie pracowali w firmach produkujących narzędzia mordu i żeby wyrażali pogardę dla ludzi, którzy myślą, że takie narzędzia są nam potrzebne" - Kurt Vonnegut, Rzeźnia numer pięć


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 16 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 28 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
       
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group