Forum Bydgoskiego Stowarzyszenia Miłośników Zabytków "BUNKIER"

UWAGA: W przypadku problemów technicznych z forum lub problemów z rejestracją prosimy o kontakt pod adresem: forum@bsmz.org lub prosimy pisać w dziale "POMOC" (dział ten nie wymaga rejestracji).
Dzisiaj jest piątek, 29 mar 2024, 10:34

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
Post: środa, 18 lut 2015, 23:51 
Offline
BSMZ Bunkier
Awatar użytkownika

Rejestracja: wtorek, 16 gru 2008, 00:00
Posty: 6985
Zapowiedź brzmiała:
Cytuj:
Bydgoskie Stowarzyszenie Miłośników Zabytków BUNKIER,
blog Wspominaj.Bydgoszcz.pl oraz
Muzeum Fotografii zapraszają na spotkanie
Zatrzymać Czas - Dawna Bydgoszcz na fotografii
18.02.2015 godzina 17:00, Muzeum Fotografii ul. Królowej Jadwigi 14
Będzie to kameralne spotkanie miłośników historii (i nie tylko) podczas którego obejrzymy Bydgoszcz na starych zdjęciach (rzutnik). Będzie to dobra okazja byśmy się bliżej poznali i wspólnie porozmawiali. Zakończenie spotkania planujemy na godzinę 20:00



Zliczylismy około 25 osób. Atmosfera była wspaniała, zebrała się grupa sympatyków starej fotografii, pojawili się użytkownicy forum, a także osoby zaproszone. Na gości czekała kawa i herbata, którą można było się poczęstować. Organizatorzy wspólnie postanowili, że przedstawią zdjęcia z lat po wojennych.

Wystawiliśmy i podłączyliśmy rzutnik do slajdów (diaskop PROFIL-S z 1976). Mieliśmy ogromną przyjemność oglądać zdjęcia Pana dr Andrzej Boguckiego, które do tej pory nie były nigdzie publikowane, więc można powiedzieć, że była to publiczna premiera. Do każdego zdjęcia mogliśmy wysłuchać ciekawego komentarza lub całej opowieści i wspomnień z tamtych czasów. Na "widowni" dało się zauważyć dwie grupy widzów. Jedną grupą były osoby, które dobrze pamiętają tamte czasy (lata 70), a w drugiej grupie zasiadały osoby, które ten okres przeżywały w wieku dziecięcym lub młodzieńczym.

Swoimi zdjęciami uraczyli nas także koledzy z naszego forum: Andrzej i Bydziak. To co zobaczyliśmy było niesamowitym powrotem do przeszłości. Na koniec mogliśmy obejrzeć też zdjęcia robione tak, by efekt podczas oglądania był obrazem 3D (do oglądania służą specjalne przystawki/okulary).
Bardzo dziękujemy za przybycie i wspólne oglądanie oraz rozmowy.

Chcielibyśmy powtórzyć takie spotkanie ale o dokładnym terminie będziemy pisali z dwutygodniowym wyprzedzeniem. Kolejnymi zdjęciami do oglądania będą fotografie z okresu międzywojennego.

Informacje o minionym wydarzeniu :
1. http://wspominajbydgoszcz.blogspot.com/ ... uzeum.html
2. http://www.portalkujawski.pl/index.php/ ... -doslownie

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

_________________
"Czekając na idealny moment, możesz nigdy nie rozpocząć dzieła. Zaczynaj już! Zaczynaj tam, gdzie jesteś i jako ten, kim jesteś" - H. Jackson Brown


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: czwartek, 19 lut 2015, 07:01 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek, 29 gru 2011, 20:51
Posty: 6931
Na mnie duże wrażenie zrobiły slajdy Andrzeja, pokazujące Bartodzieje w budowie. Szczególnie te, pokazujące kończącą się ul M.S.C na starej Gajowej. Może, jak Andzrej zechce, to pokaże je i tytaj, np w 'Starych zdjęciach Bydgoszczy'. Kłopotliwe jest 'amatorskie' kopiowanie slajdów. Początkowo robiłem to tak, że 'puszczałem' slajd na ekran i robiłem wyświetlonemu obrazowi zdjęcie. Po jakimś czasie zrobiłem sobie 'przyrządzik', który pozwala uzyskać lepszą jakość kopi.
Zrobię zdjęcie i pokaże jak to moje prymitywne 'cudo' wygląda. Może ktoś zrobi sobie coś podobnego. :oops:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: czwartek, 19 lut 2015, 13:04 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: środa, 12 sie 2009, 19:53
Posty: 2097
Żałuję, że nie mogłem dotrzeć na te spotkanie. Niestety obowiązki w innym stowarzyszeniu nie pozwoliły mi pogodzić obu wydarzeń :cry:
Tuszę że następnym razem się uda.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: piątek, 20 lut 2015, 10:43 
Offline
BSMZ Bunkier

Rejestracja: środa, 4 sty 2012, 00:24
Posty: 2926
Lokalizacja: BYDGOSZCZ-WYŻYNY
Ciekawy slajd był z arkadami pod hotelem "Orzeł", i puste miejsce z górki w Fordonie a potem zabudowane.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: piątek, 20 lut 2015, 13:37 
Offline
Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: niedziela, 18 paź 2009, 19:10
Posty: 5034
Lokalizacja: Bydgoszcz
Misię najbardziej podobało andrzejowe zdjęcie neonów :)

_________________
=> https://sites.google.com/site/zapomnieni/home


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: niedziela, 22 lut 2015, 15:37 
Offline
Gość

Rejestracja: niedziela, 12 kwie 2009, 23:00
Posty: 290
Lokalizacja: Bydgoszcz (Fordon)
Cieszę się :) - wstawiłem w wątku o neonach
viewtopic.php?f=95&t=1962&p=55465#p55465


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: wtorek, 24 lut 2015, 14:23 
Offline
Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: niedziela, 18 paź 2009, 19:10
Posty: 5034
Lokalizacja: Bydgoszcz
Dzięki! :)

A to jedno moje zdjątko ;)

Obrazek

_________________
=> https://sites.google.com/site/zapomnieni/home


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
cron
       
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group