Forum Bydgoskiego Stowarzyszenia Miłośników Zabytków "BUNKIER"

UWAGA: W przypadku problemów technicznych z forum lub problemów z rejestracją prosimy o kontakt pod adresem: forum@bsmz.org lub prosimy pisać w dziale "POMOC" (dział ten nie wymaga rejestracji).
Dzisiaj jest wtorek, 19 mar 2024, 03:07

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
Post: niedziela, 15 lip 2018, 19:28 
Offline
Gość

Rejestracja: środa, 9 sty 2013, 13:53
Posty: 1166
Lokalizacja: B-szcz
Wczorajszą noc spędziliśmy w trasie na zamek w Nowym Jasińcu oraz na przedzamczu tejże warowni. Tym razem udaliśmy się na wycieczkę w bardzo kameralnym, aczkolwiek niezwykle serdecznym i sympatycznym, gronie pod przewodnictwem, a także opieką wiedzową ;), Roberta Grochowskiego. Patrząc na to co mamy za oknem dzisiejszego wieczoru, a także to, co mieliśmy przedwczoraj, termin udało się wybrać idealnie, choć pogody do końca nikt nie jest przewidzieć. W bardzo pogodną i ciepłą noc przeszliśmy ok. 30 km, a po krótkim spoczynku dołożyliśmy w drodze powrotnej przeszło 10. Ekipa była jednak bardzo wytrwała i dzielna (psychicznie). Mimo widocznego zmęczenia na twarzach niektórych doszliśmy w doskonałych nastrojach i wyglądaliśmy (chyba?) na zadowolonych.
Ze swej strony chciałbym podziękować za towarzystwo, rozmowy, serdeczność, chęć dzielenia się przy ognisku tym, co plecaki doniosły. Mam nadzieję, że jeszcze kiedyś spotkamy się na wędrówkach z Bunkrem (względnie innych wyprawach). Gratulacje dla uczestników bo okazali się niezmordowani utrzymując imponującą średnią prędkość 6 km/h (tylko aby teraz potencjalni uczestnicy przyszłych wypraw z "Bunkrem" nie przerazili się. Tempo było dostosowane do możliwości i chęci uczestników). Oczywiście po drodze i na samym zamku nie zabrakło garści informacji historycznych, o które zadbał Robert.
A teraz to, na co wszyscy najbardziej czekacie. Zdjęcia:


Załączniki:
Komentarz: miejsce zbiórki
zamek1.jpg
zamek1.jpg [ 116.42 KiB | Przeglądany 4216 razy ]
Komentarz: Wszyscy tacy uśmiechnięci (jeszcze) bo nie mają pojęcia, co ich czeka ;)
zamek2.jpg
zamek2.jpg [ 92.27 KiB | Przeglądany 4216 razy ]
Komentarz: W porównaniu z czerwcem było ciemniej, ale jednak nadal noc była jasna. Szkoda jednak, ze bezksiężycowa...
zamek3.jpg
zamek3.jpg [ 33.96 KiB | Przeglądany 4216 razy ]
Komentarz: "Co tam jest napisane?"
"Nie wiem, jest ciemno"
"no to idziemy dalej!" :)

zamek4.jpg
zamek4.jpg [ 50.26 KiB | Przeglądany 4216 razy ]
Komentarz: Najbardziej odblaskową częścią wyposażenia okazały się... karimaty. Nasza droga jednak z rzadka wychodziła do drogi publiczne. Szliśmy głównie przepięknymi lasami
zamek5.jpg
zamek5.jpg [ 35.07 KiB | Przeglądany 4216 razy ]
Komentarz: Nie sposób było nie zatrzymać się na Dębowej Górze, gdzie doszło do potyczki z Niemcami 4/5 IX 1939 r.
zamek6.jpg
zamek6.jpg [ 81.41 KiB | Przeglądany 4216 razy ]
Komentarz: ... o której oczywiście w ciekawy sposób opowiedział na Robert
zamek7.jpg
zamek7.jpg [ 69.54 KiB | Przeglądany 4216 razy ]
Komentarz: Najważniejszy punkt programu ;)
zamek8.jpg
zamek8.jpg [ 119.2 KiB | Przeglądany 4216 razy ]
Komentarz: cichutko... Wszyscy śpią ;)
zamek9.jpg
zamek9.jpg [ 120.98 KiB | Przeglądany 4216 razy ]
Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: niedziela, 15 lip 2018, 19:37 
Offline
Gość

Rejestracja: środa, 9 sty 2013, 13:53
Posty: 1166
Lokalizacja: B-szcz
Dalsza część relacji z tego, co wydarzyło się już rano. Doszliśmy do Koronowa na lody i tam po ich zakupie okazało się, że mamy do PKSu... 4 minuty, bądź przeszło półtorej godziny. Oczywiście zdążyliśmy ( na wcześniejszy ;) )


Załączniki:
Komentarz: Świezi, wypoczęci, czyści i wyspani :D
zamek12.jpg
zamek12.jpg [ 123.59 KiB | Przeglądany 4213 razy ]
Komentarz: Podczas wykładu ;)
zamek10.jpg
zamek10.jpg [ 153.77 KiB | Przeglądany 4213 razy ]
Komentarz: gruszki na wierzbie? Nie, to gruszki na gruszy, o których wspominały już... średniowieczne kroniki
zamek11.jpg
zamek11.jpg [ 98.44 KiB | Przeglądany 4213 razy ]
Komentarz: Sporo się ostatnio w okolicy zamku pozmieniało...
zamek13.jpg
zamek13.jpg [ 131.95 KiB | Przeglądany 4213 razy ]
Komentarz: A w Gniewie zapłacilibyśmy 15 zł ;)
zamek14.jpg
zamek14.jpg [ 145.32 KiB | Przeglądany 4213 razy ]
Komentarz: Niestety, trzeba się zbierać...
zamek15.jpg
zamek15.jpg [ 151.82 KiB | Przeglądany 4213 razy ]
Komentarz: Po drodze jednak zatrzymaliśmy się na przepyszny posiłek :)
zamek16.jpg
zamek16.jpg [ 172.83 KiB | Przeglądany 4213 razy ]
Komentarz: Owszem, mieliśmy ciepły dzień... Ale żeby aż tak?!
zamek17.jpg
zamek17.jpg [ 97.83 KiB | Przeglądany 4213 razy ]
Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: niedziela, 15 lip 2018, 19:39 
Offline
Gość

Rejestracja: środa, 9 sty 2013, 13:53
Posty: 1166
Lokalizacja: B-szcz
A na koniec ciekawostka... Aparat potrafi czasem sprawić psikusa... Było już "dzisiaj" (a więc po północy), gdy zrobiliśmy to zdjęcie :shock:


Załączniki:
zamek21.jpg
zamek21.jpg [ 39.14 KiB | Przeglądany 4213 razy ]
Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: niedziela, 15 lip 2018, 20:23 
Offline
Gość

Rejestracja: czwartek, 15 sty 2009, 00:00
Posty: 458
Pięknie dziękuję za garść wspomnień z rajdu i zdjęcia. Nocleg przy ognisku pod gwiazdami - bezcenne :1

_________________
,,Powiedziałem im również, aby nie pracowali w firmach produkujących narzędzia mordu i żeby wyrażali pogardę dla ludzi, którzy myślą, że takie narzędzia są nam potrzebne" - Kurt Vonnegut, Rzeźnia numer pięć


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: poniedziałek, 16 lip 2018, 19:35 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek, 29 gru 2011, 20:51
Posty: 6923
Nie widziałem jeszcze tego zamku 'z bliska'. 'Duchem' byłem z Wami, bo w sobotę po południu, przejeżdżałem w pobliżu, a w niedzielę wracałem. (Członek rodziny obchodził 40-stkę i już długo wcześniej znany był termin wyjazdu)

Rejon zamku to podobno teren prywatny... :?: Czy można tam swobodnie się poruszać i zwiedzać, czy trzeba się wcześniej z kimś umówić?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: piątek, 15 mar 2019, 10:15 
Offline
BSMZ Bunkier

Rejestracja: sobota, 23 kwie 2011, 19:48
Posty: 2454
BYDZIAK 1958 pisze:
Nie widziałem jeszcze tego zamku 'z bliska'. 'Duchem' byłem z Wami, bo w sobotę po południu, przejeżdżałem w pobliżu, a w niedzielę wracałem. (Członek rodziny obchodził 40-stkę i już długo wcześniej znany był termin wyjazdu)

Rejon zamku to podobno teren prywatny... :?: Czy można tam swobodnie się poruszać i zwiedzać, czy trzeba się wcześniej z kimś umówić?


Wybacz za zwłokę w odpowiedzi :) Przy zamku byłem kilkakrotnie i nie musiałem się umawiać z kimkolwiek.

_________________
opuszczonebydgoszcz.blogspot.com


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google2 [bot] i 3 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
cron
       
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group