Forum Bydgoskiego Stowarzyszenia Miłośników Zabytków "BUNKIER"

UWAGA: W przypadku problemów technicznych z forum lub problemów z rejestracją prosimy o kontakt pod adresem: forum@bsmz.org lub prosimy pisać w dziale "POMOC" (dział ten nie wymaga rejestracji).
Dzisiaj jest czwartek, 25 kwie 2024, 13:53

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
Post: środa, 20 kwie 2011, 18:16 
Offline
Gość

Rejestracja: niedziela, 29 sie 2010, 19:26
Posty: 29
Cmentarz położony przy drodze Łowinek - Serock na wyraźnym wzniesieniu (tzw. Łysa Góra). Ok. 25 nagrobków. Miejsce obsadzone robinią akacjową. Nieopodal znajdować ma się jeszcze cmentarzyk rodowy. Dawniej wieś Łowinek była siedzibą starosty jasinieckiego Tuchołka. We wsi znajdował się pokaźny dwór/pałac w stylu rokokowo-klasycystycznym, rozebrany w 1965r. Do dzisiaj pozostało kilkanaście drzew pomników przyrody po dawnym rozległym parku. Warto tam zajrzeć chociażby dla 2 cisów o obwodach prawie 2m i wiązu 530 cm. Przez wieś przebiega też chroniona aleja dębów szypułkowych o obwodach od 300 do ponad 400 cm. Rosnące w rzędzie robią wrażenie.


Załączniki:
SDC17428.jpg
SDC17428.jpg [ 171.25 KiB | Przeglądany 3741 razy ]
SDC17427.jpg
SDC17427.jpg [ 129.2 KiB | Przeglądany 3743 razy ]
SDC17424.jpg
SDC17424.jpg [ 197.31 KiB | Przeglądany 3742 razy ]
SDC17418.jpg
SDC17418.jpg [ 201.08 KiB | Przeglądany 3744 razy ]
mapka.JPG
mapka.JPG [ 105.24 KiB | Przeglądany 3737 razy ]
Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: środa, 20 kwie 2011, 23:07 
Offline
Gość

Rejestracja: środa, 6 maja 2009, 23:00
Posty: 1753
Taki element grobu jak na przed ostatnim zdjęciu często powtarzał sie na cmentarzu żydowskim we Wrocławiu i właściwie tylko tam to widziałam. To coś to jakby podgłówek na łożu.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: poniedziałek, 17 paź 2011, 18:01 
Offline
Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: niedziela, 18 paź 2009, 19:10
Posty: 5041
Lokalizacja: Bydgoszcz
Ten element widziałyśmy też na innym cmentarzu, niestety teraz nie jestem w stanie przypomnieć sobie gdzie, ale na pewno jest na którymś z zamieszczonych zdjęć.
A teraz aktualne zdjęcia cmentarza. A cmentarzy rodowy znajduje się bardzo blisko, dosłownie kilkadziesiąt kroków na północny wschód.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

_________________
=> https://sites.google.com/site/zapomnieni/home


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: niedziela, 4 mar 2012, 21:45 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: sobota, 23 sty 2010, 19:51
Posty: 1855
Na wzgórzu przy drodze z Serocka do Łowinka znajdują się dwa cmentarze ewangelickie.
Jeden duży, w pobliżu szosy i drugi mały, nieco głębiej. Możliwe, że ten większy ( albo i oba) obsługiwał kiedyś Serock, ale Łowinek jest bliżej tych cmentarzy, dlatego nazwę przyjąłem od Łowinka.
Na zdjęciach ten duży cmentarz.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: niedziela, 4 mar 2012, 22:32 
Offline
Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: niedziela, 18 paź 2009, 19:10
Posty: 5041
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wątek o tym cmentarzu już istnieje, proszę dokładniej czytać forum przed napisaniem postu.
Post zostaje przeniesiony.

_________________
=> https://sites.google.com/site/zapomnieni/home


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: poniedziałek, 5 mar 2012, 07:41 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: sobota, 23 sty 2010, 19:51
Posty: 1855
Dzięki. Moja nieuwaga. Dział cmentarzy jest ładnie wydzielnony i czytelny, więc moje przeoczenie. Zazwyczaj sprawdzam.Tym razem popstrykałem cmentarze przy dwóch wyjazdach w tamte strony i nie sprawdziłem wszystkich, czy są lub przeoczyłem te dwa. Pochwała dla Moderatora za porządek w dziale. Oby władze Forum posegregowały tak ładnie np. młyny , tartaki, czy cegielnie. Brak takiego działu przemysłowego - fabrycznego i ciężko szukać. Udało się chyba ostatnio z browarami.
Natomiast co do cmentarzy, zauważyłem w sobotę w tym rejonie jeszcze jeden mały cmentarz, który jest pominięty - we wsi Małe Łąkie, przy samej szosie. Nie miałem akurat aparatu.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: poniedziałek, 5 mar 2012, 09:14 
Offline
Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: niedziela, 18 paź 2009, 19:10
Posty: 5041
Lokalizacja: Bydgoszcz
Cmentarzy jest dużo, a wyszukiwarka nie zawsze dobrze znajduje, więc trzeba kombinować wpisując np. niecałą nazwę miejscowości.

Ja jako moderator mam tylko dwa działy, a chłopaki całą resztę, więc trudno jest im to wszystko ogarnąć i posegregować tak, żeby wszyscy byli zadowoleni :|

_________________
=> https://sites.google.com/site/zapomnieni/home


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
       
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group