Forum Bydgoskiego Stowarzyszenia Miłośników Zabytków "BUNKIER"

UWAGA: W przypadku problemów technicznych z forum lub problemów z rejestracją prosimy o kontakt pod adresem: forum@bsmz.org lub prosimy pisać w dziale "POMOC" (dział ten nie wymaga rejestracji).
Dzisiaj jest wtorek, 19 mar 2024, 11:02

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 89 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5
Autor Wiadomość
Post: wtorek, 4 gru 2018, 23:24 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek, 9 paź 2008, 23:00
Posty: 5304
Lokalizacja: Bydgoszcz
szesnasty pisze:
Oficjalnie obiekt ten był tylko budynkiem magazynowym.


A nie oficjalnie? Przecież zrobiło się głośno na temat tego obiektu ;)

szesnasty pisze:
W decyzji K-P WKZ z dnia 27 kwietnia 2018 r. o odmowie wpisania do rejestru zabytków też tak go nazwano. Stąd i zapis o takiej treści na tablicy informacyjnej budowy.


Normalnie geniusz :):)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: środa, 5 gru 2018, 02:56 
Offline
Gość

Rejestracja: piątek, 22 sty 2016, 01:28
Posty: 441
Geniusz jest tylko jeden ;)

Jestem na tyle zorientowany, że wiem, że tablica informacyjna budowy to nie koncert życzeń.
Umieszcza się na niej informacje o stanie obecnym lub ostatnim, a nie dane historyczne.

Żałuję, że nie zauważyłeś, iż mój poprzedni trzyzdaniowy wpis stanowi jedną myśl, całość.

Tyle z mojej strony.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: poniedziałek, 24 gru 2018, 08:57 
Offline
Gość

Rejestracja: środa, 9 sty 2013, 13:53
Posty: 1166
Lokalizacja: B-szcz
Tylko tak k`woli formalności... Od zeszłego tygodniu w miejscu cegielni leży kupa gruzu zasłonięta plakatami reklamowymi dewelopera powieszonymi na ogrodzeniu :(
Moim zdaniem żaden prawdziwy bydgoszczanin nie powinien nigdy już zakupić mieszkania od tej firmy skoro nie ma ona poszanowania dla tożsamości naszego ukochanego Miasta. Tylko tyle nam już tylko pozostało. Bo jakoś nie wierzę, że ktokolwiek za to odpowie...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: wtorek, 25 gru 2018, 15:34 
Offline
Gość

Rejestracja: wtorek, 15 paź 2013, 18:03
Posty: 454
Wiedziałem że tak będzie :):) Myśleliście że prywatny właściciel pozostawi sypiący się barak który generował by tylko straty? Po decyzji konserwatora zabytków widać że ten budynek nie miał dużej wartości historycznej. Bez pomysłu na jego zagospodarowanie z czasem sam by się zawalił. Turystów nie interesują takie obiekty. Nie byłby żadną atrakcją. Można byłoby go jedynie przerobić na jakiś market.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: sobota, 29 gru 2018, 11:28 
Offline
Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: piątek, 26 gru 2008, 00:00
Posty: 5892
Lokalizacja: Bydgoszcz-Fordon
Tomek, zastanów się dobrze po co jesteś na tym forum?
W jednym poście zakwestionowałeś sens działania naszego Stowarzyszenia i wszystkich ludzi, którym choć trochę zależy na tym aby podejmować próby ratowania naszego dziedzictwa i historii.
Na szczęście takich ignorantów jak Ty jest tu niewielu ...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: sobota, 29 gru 2018, 20:11 
Offline
Gość

Rejestracja: wtorek, 15 paź 2013, 18:03
Posty: 454
Rok temu wyrzuciliscie mnie ze stowarzyszenia za to że miałem odmienne zdanie na temat tego budynku. Wiedziałem że walka o niego nie ma sensu. W Bydgoszczy jest niszczonych więcej cennych zabytków jak choćby kamienice przy Grunwaldzkiej o które nawet nie próbowaliście walczać. Widzę że w "Bunkrze" nie ma demokracji, albo się ze wszystkim bezkrytycznie zgadzasz albo do widzenia.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: sobota, 29 gru 2018, 22:05 
Offline
Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: piątek, 26 gru 2008, 00:00
Posty: 5892
Lokalizacja: Bydgoszcz-Fordon
Bynajmniej nie za to rozstaliśmy się z Tobą tylko za Twoją postawę i brak szacunku do innych.
Tomek pisze:
W Bydgoszczy jest niszczonych więcej cennych zabytków jak choćby kamienice przy Grunwaldzkiej o które nawet nie próbowaliście walczać.

To może pochwalisz się co Ty zrobiłeś w tym temacie?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: niedziela, 30 gru 2018, 14:42 
Offline
Gość

Rejestracja: wtorek, 15 paź 2013, 18:03
Posty: 454
Na tym warto zakończyć naszą rozmowę. Przepraszam że Was obraziłem. Wszystkim członkom i sympatykom stowarzyszenia życzę spełnienia marzeń i przede wszystkim dużo zdrowia w Nowym roku ( którego mi niestety brakuje :( )Pozdrawiam serdecznie Tomek.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: czwartek, 14 mar 2019, 10:02 
Offline
Gość

Rejestracja: środa, 9 sty 2013, 13:53
Posty: 1166
Lokalizacja: B-szcz
Teren dawnej cegielni jest "już" płaski jak stół :( ...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 89 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
cron
       
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group