Forum Bydgoskiego Stowarzyszenia Miłośników Zabytków "BUNKIER"

UWAGA: W przypadku problemów technicznych z forum lub problemów z rejestracją prosimy o kontakt pod adresem: forum@bsmz.org lub prosimy pisać w dziale "POMOC" (dział ten nie wymaga rejestracji).
Dzisiaj jest piątek, 29 mar 2024, 13:32

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 144 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna
Autor Wiadomość
Post: piątek, 23 sty 2015, 21:12 
Offline
BSMZ Bunkier
Awatar użytkownika

Rejestracja: wtorek, 16 gru 2008, 00:00
Posty: 6985
może ciekawym pomysłem było by umieszczenie w nowym budynku okien lub tarasu, poczekalni z restauracją z widokiem na budynek wyspowy... tak sobie wymarzyłem ;)

_________________
"Czekając na idealny moment, możesz nigdy nie rozpocząć dzieła. Zaczynaj już! Zaczynaj tam, gdzie jesteś i jako ten, kim jesteś" - H. Jackson Brown


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: piątek, 23 sty 2015, 21:29 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: sobota, 23 sty 2010, 19:51
Posty: 1854
Marzenie za 200 milionów + 1.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: sobota, 14 lut 2015, 16:40 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek, 29 gru 2011, 20:51
Posty: 6931
Widać już jakieś odstępstwa w budowanym budynku, od tego, co jest na wizkach.
Ktoś wspomniał, że schody na niej widoczne, przysłoniła 'nowa ściana'. ( strzałka 1) Ponad to na wizualizacjach, podobne proporcje ma 'pusta przestrzeń' i część nad nią. A w rzeczywistości widzimy, mniej więcej w połowie tej 'górnej części', przygotowania do wylania stropu (strzałka 2) Chyba że będą tam dwa poziomy :?: (Znane obrazki pokazują widoczny za szkłem jeden poziom... :shock: )


Załączniki:
buowa.JPG
buowa.JPG [ 80.65 KiB | Przeglądany 4411 razy ]
Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: poniedziałek, 16 lut 2015, 20:11 
Offline
Gość

Rejestracja: niedziela, 26 lut 2012, 19:38
Posty: 444
Wracają słupy.


Załączniki:
P2152111_jzzpl.jpg
P2152111_jzzpl.jpg [ 168 KiB | Przeglądany 4370 razy ]
P2152136_jzzpl.jpg
P2152136_jzzpl.jpg [ 176.44 KiB | Przeglądany 4370 razy ]
Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: wtorek, 17 lut 2015, 00:49 
Offline
BSMZ Bunkier
Awatar użytkownika

Rejestracja: wtorek, 16 gru 2008, 00:00
Posty: 6985
BYDZIAK 1958 pisze:
Widać już jakieś odstępstwa w budowanym budynku, od tego, co jest na wizkach.
Ktoś wspomniał, że schody na niej widoczne, przysłoniła 'nowa ściana'. ( strzałka 1) Ponad to na wizualizacjach, podobne proporcje ma 'pusta przestrzeń' i część nad nią. A w rzeczywistości widzimy, mniej więcej w połowie tej 'górnej części', przygotowania do wylania stropu (strzałka 2) Chyba że będą tam dwa poziomy :?: (Znane obrazki pokazują widoczny za szkłem jeden poziom... :shock: )


na wizualizacjach widziałem dwa poziomy na tej oszklonej górnej części

_________________
"Czekając na idealny moment, możesz nigdy nie rozpocząć dzieła. Zaczynaj już! Zaczynaj tam, gdzie jesteś i jako ten, kim jesteś" - H. Jackson Brown


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: środa, 18 lut 2015, 12:42 
Offline
Gość

Rejestracja: niedziela, 12 kwie 2009, 23:00
Posty: 290
Lokalizacja: Bydgoszcz (Fordon)
W/g projektu w górnej części jest jeden poziom. Poniżej górnego stropu będzie osłona o wysokości ok. 2m, przez co proporcje się nieco zmienią w stosunku do tego, co jest obecnie widoczne.
Dokumentacja jest nadal dostępna na http://pkpsa.pl/pkpsa/przetargi/przetar ... tml?id=891 (Bud 15).


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: środa, 18 lut 2015, 15:26 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: niedziela, 1 lis 2009, 08:48
Posty: 93
Prawie wszedzie w swiecie dworce buduje sie w glab ziemi, dbajac o komfort podroznych miedzy innymi latwym dostepem do peronow poprzez ruchome schody i windy a takze lokujac platformy peronow na poziomie wejscia do wagonow.
W Bydgoszczy jest inaczej, oryginalniej.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: niedziela, 7 cze 2015, 11:19 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek, 29 gru 2011, 20:51
Posty: 6931
Chyba nie pozostanie żaden ślad, po dawnym wyglądzie tunelu. Obecnie, jego ściana wschodnia, jest okładana lśniącą, kamienną okładziną. (Granit?)
Możliwe, że pomieszczenia za tą ścianą, nadal będą służyć podróżnym.


Załączniki:
t1.JPG
t1.JPG [ 102.44 KiB | Przeglądany 4035 razy ]
t2.JPG
t2.JPG [ 61.15 KiB | Przeglądany 4035 razy ]
t3.JPG
t3.JPG [ 71.56 KiB | Przeglądany 4035 razy ]
t4.JPG
t4.JPG [ 76.8 KiB | Przeglądany 4035 razy ]
Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: niedziela, 7 cze 2015, 22:16 
Offline
BSMZ Bunkier

Rejestracja: środa, 4 sty 2012, 00:24
Posty: 2926
Lokalizacja: BYDGOSZCZ-WYŻYNY
Widziałem dzisiaj i potwierdzam ale chyba pancerne drzwi w tunelu pozostaną.Mała wieża ciśnień stoi co mnie cieszy.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: poniedziałek, 8 cze 2015, 05:29 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek, 29 gru 2011, 20:51
Posty: 6931
jaras pisze:
Widziałem dzisiaj i potwierdzam ale chyba pancerne drzwi w tunelu pozostaną.Mała wieża ciśnień stoi co mnie cieszy.


Ale inny, 'mały obiekt' przy dworcu, element kolejowej historii zniknął. Taka mała nastawnia,'bajkowa', jak z makiety kolejki, też tam przeszkadzała...


Załączniki:
nastawnia.JPG
nastawnia.JPG [ 47.01 KiB | Przeglądany 3998 razy ]
Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: poniedziałek, 8 cze 2015, 11:22 
Offline
BSMZ Bunkier

Rejestracja: środa, 4 sty 2012, 00:24
Posty: 2926
Lokalizacja: BYDGOSZCZ-WYŻYNY
Poszła jako ostatni obiekt do wyburzenia .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: czwartek, 9 lip 2015, 19:20 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek, 29 gru 2011, 20:51
Posty: 6931
Północną ścianę nowego gmachu dworca, zdobi 'mozaika' szklanych tafli, na przemian z kremowymi płytami. Przedstawia raczej czystą abstrakcję. Np na ssc, pojawiły się jej 'inne oblicza', np coś w rodzaju dawnej gry, pac-manna. (Chyba tak się to pisało)
Pomyślałem sobie, o chyba jeszcze nie dawnym, ale coraz mniej spotykanym firmowym znaku PKP - uskrzydlonym kolejowym kole. Czasy się zmieniały i ono zmieniało swój wygląd. Układ okien na tej ścianie, nie pozwala zbyt realistycznie pokazać dawnego 'znaku koła'. Małe możliwości układania zarówno 'kwadratów', 'prostokątów', jak i ograniczona powierzchnia pozwala raczej skromnie, na stworzenie 'futurystycznego' uskrzydlonego koła. Tak pokazane jak niżej, zapewne dla nie wszystkich spoglądających było by rozpoznawalne, ale nawiązywało by do tradycji. Szkoda, że projektanci, nie mając może pomysłu na 'wzór na ścianie', nie pomyśleli o rozpisaniu jakiegoś 'konkursu'. Pojawiło by się pewnie sporo ciekawych pomysłów.


Załączniki:
PKP K.JPG
PKP K.JPG [ 55.12 KiB | Przeglądany 3806 razy ]
Komentarz: Uskrzydlone koło na gmachu dawnej dyrekcji.
PKP koło.JPG
PKP koło.JPG [ 87.96 KiB | Przeglądany 3806 razy ]
Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: czwartek, 9 lip 2015, 19:25 
Offline
Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: piątek, 26 gru 2008, 00:00
Posty: 5902
Lokalizacja: Bydgoszcz-Fordon
Ja mam tylko jedno skojarzenie - ktoś pokazuje wszystkim środkowy palec, w dodatku przy uskrzydlonej ręce ...
Nie wiem co autor miał na myśli ale wygląda to beznadziejnie :(

Pytanie, czy to czasem nie jest tylko folia ochronna, która docelowo zniknie?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: czwartek, 9 lip 2015, 19:32 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek, 29 gru 2011, 20:51
Posty: 6931
O tym skojarzeniu ze 'środkowym palcem' pisali po obejrzeniu aktualnego 'wzoru'.
Ten wyżej, to ja 'ułożyłem'... :oops:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: czwartek, 9 lip 2015, 20:23 
Offline
Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: piątek, 26 gru 2008, 00:00
Posty: 5902
Lokalizacja: Bydgoszcz-Fordon
Sorki, nie widziałem oryginału :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: piątek, 10 lip 2015, 05:26 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek, 29 gru 2011, 20:51
Posty: 6931
A to wszystko pewnie zależy od 'pierwszego wrażenia', po spojrzeniu na 'mozaikę'.
'Ten' jej element, niestety zachowałem do 'budowy koła'. No i dodam, że moje pierwsze wrażenie, - skojarzenie tego górnego fragmentu układanki, było właśnie niestety, z górną częścią kolejowego koła, widzianego od przodu. :oops:
Ewing pisze:
Sorki, nie widziałem oryginału :)

Zdjęcie właściwego wyglądu widoku, forumowicza z ssc Andbyda.
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: piątek, 10 lip 2015, 10:28 
Offline
Gość

Rejestracja: środa, 9 sty 2013, 13:53
Posty: 1166
Lokalizacja: B-szcz
Byłem wczoraj na dworcu i... Nie wiem czy wiecie, ale nie ma już niewielkiego budynku, który stał pomiędzy peronami 3, 3a, 4 a 4a. Przed remontem znajdował się tam bodajże dyżurny ruchu. Teraz budowlańcy zabrali się za wyburzanie gmachu, który stoi pomiędzy tymczasowym kontenerem a pocztą. A prace rozpoczęli od strony torów, więc gdy od ulicy zobaczymy ich efekt to już nic nie zobaczymy... Miało być nowocześnie z zachowaniem tego co historyczne, a zaczynam się z poważną obawą zastanawiać co z naszego dworca w ogóle pozostanie. Owszem, będzie nowocześnie i estetycznie, ale czy o plastik i szkło chodziło? W dodatku o funkcjonalności nowego dworca wiele już napisano :n Stary dworzec był obskurny i brzydki, ale...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: piątek, 10 lip 2015, 12:13 
Offline
Gość

Rejestracja: wtorek, 15 paź 2013, 18:03
Posty: 454
Chodzi o kamienicę przylegającą do poczty, czy duży żółty budynek obok wyspowego ?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: piątek, 10 lip 2015, 12:31 
Offline
Gość

Rejestracja: środa, 9 sty 2013, 13:53
Posty: 1166
Lokalizacja: B-szcz
Tomek pisze:
Chodzi o kamienicę przylegającą do poczty, czy duży żółty budynek obok wyspowego ?


O oba. Kamienica przy poczcie (od strony budynku dworca) wczoraj w połowie już nie istniała. Zaś na miejscu tego żółtego budynek na północ od gmachu wyspowego jest obecnie plac peronowy. Aby sprecyzować chodzi o ostatni budynek, który przylegał do torów na peronach 3a i 4a.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: piątek, 10 lip 2015, 20:49 
Offline
BSMZ Bunkier
Awatar użytkownika

Rejestracja: wtorek, 16 gru 2008, 00:00
Posty: 6985
Ten pomiędzy 3 i 4 miał jakąś wartość historyczną? Ja nadal się boję dźwig bramowy.

_________________
"Czekając na idealny moment, możesz nigdy nie rozpocząć dzieła. Zaczynaj już! Zaczynaj tam, gdzie jesteś i jako ten, kim jesteś" - H. Jackson Brown


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 144 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
       
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group