Forum Bydgoskiego Stowarzyszenia Miłośników Zabytków "BUNKIER"

UWAGA: W przypadku problemów technicznych z forum lub problemów z rejestracją prosimy o kontakt pod adresem: forum@bsmz.org lub prosimy pisać w dziale "POMOC" (dział ten nie wymaga rejestracji).
Dzisiaj jest czwartek, 28 mar 2024, 17:49

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
Post: środa, 29 lut 2012, 15:37 
Offline
Gość

Rejestracja: niedziela, 30 maja 2010, 00:37
Posty: 74
"Odwodnieniem mogło być nazwane wykonanie rowów przy nowo wytyczonych ulicach, które z pewnością były gruntowe."
Istotnie wzdłuz ulicy Łakowej,Chojnickiej,Łanowej ,Wiejskiej wykopano rowy odwadniająca.Wyłozone płyta typu Jumbo.Pamietam doskonale bo mieszkałem 27 lat na Czyzkówku.Do niedawna mozna było je jeszcze zobaczyć.Teraz połozona jest wszedzie kostka brukowa.Pamietam jak chodziłem do szkoły podstawowej to w/w ulice toneły w błocie podczas ulewnych deszczów lub z nadejsciem wiosny.To było jedno grzezawisko.Jeszcze w latch 80 niedaleko szklarni miedzy ul.Koronowską a Wiejską było ogromne pole porosniete bujna trawą.Tyle ze teren ten nie nadawał sie do przejscia.Szedłem tam raz i wpadłem po kolana :D


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: sobota, 9 mar 2013, 21:37 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: sobota, 23 sty 2010, 19:51
Posty: 1854
Byłem dzisiaj na dnie. Na dnie stawu młyńskiego. Dno wygląda znacznie lepiej niż latem, kiedy jest strasznie zarośnięte wysoką roślinnością dzięki żyznej i mokrej glebie. Coś mi się kojarzy, że deweloper w związku z budową młynopodobnego budynku mieszkalnego miał oczyścić staw (przynajmniej tak pisano) i jak się domyślam, zalać go wodą. Jak na razie nic się w tym kierunku nie dzieje. W budynku są sprzedane tylko nieliczne lokale. Był akurat dzień zwiedzania, przyjechało trzech potencjalnych chętnych. Potem pewnie i tak stawu nie zaleją, bo będzie sprzeciw z obawy na komary.

Obrazek

Obrazek

Drenaż boczny:
Obrazek

Wcześniejsze zdjęcia z tego miejsca są w tym wątku: viewtopic.php?f=34&t=1209&hilit=Flis wstawione przez Macieja Kuleszę.

Latem teren tak wygląda:
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
cron
       
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group