Forum Bydgoskiego Stowarzyszenia Miłośników Zabytków "BUNKIER"

UWAGA: W przypadku problemów technicznych z forum lub problemów z rejestracją prosimy o kontakt pod adresem: forum@bsmz.org lub prosimy pisać w dziale "POMOC" (dział ten nie wymaga rejestracji).
Dzisiaj jest czwartek, 28 mar 2024, 18:53

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Osada Bydgoszcz
Post: środa, 16 cze 2010, 09:13 
Offline
Gość

Rejestracja: piątek, 30 kwie 2010, 16:59
Posty: 1102
Cala osada to jedno gospodarstwo. Znajduje sie w gromadzie Brzezno Szlacheckie (pow. Bytow) W latach 70tych (czy nadal sa tego nie wiem) wlascicielami byla rodzina Felskich ktora kupila to gospodarstwo wraz z nazwa w 1920/1921? od Marcina Rudnika. Niestety skad wziela sie nazwa Bydgoszcz nie wiadomo. Do tradycji rodziny Felskich nalezy ze kazdy meski potomek rodu odbywa sluzbe wojskowa w jednostce w Bydgoszczy.

Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Bydgoszcz
Post: poniedziałek, 23 lut 2015, 20:01 
Offline
Gość

Rejestracja: niedziela, 7 mar 2010, 19:44
Posty: 2841
Był tam , ktoś ?
Piękne jeziora.
Może wspólny wyjazd na zwiedzanie ? :)

http://www.mapa.ewypoczywaj.pl/mapa,739 ... rskie.html


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Bydgoszcz
Post: poniedziałek, 23 lut 2015, 20:22 
Offline
BSMZ Bunkier
Awatar użytkownika

Rejestracja: wtorek, 16 gru 2008, 00:00
Posty: 6985
:shock:

_________________
"Czekając na idealny moment, możesz nigdy nie rozpocząć dzieła. Zaczynaj już! Zaczynaj tam, gdzie jesteś i jako ten, kim jesteś" - H. Jackson Brown


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Bydgoszcz
Post: poniedziałek, 23 lut 2015, 20:24 
Offline
Gość

Rejestracja: niedziela, 7 mar 2010, 19:44
Posty: 2841
Mam podobnie :shock: :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Bydgoszcz
Post: poniedziałek, 23 lut 2015, 20:48 
Offline
BSMZ Bunkier

Rejestracja: sobota, 23 kwie 2011, 19:48
Posty: 2454
I mam pomysł na majówkę, znajomymi się zdziwią :D

_________________
opuszczonebydgoszcz.blogspot.com


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Bydgoszcz
Post: poniedziałek, 23 lut 2015, 21:09 
Offline
Gość

Rejestracja: niedziela, 7 mar 2010, 19:44
Posty: 2841
To nie jest tak daleko ;)
Spore jezioro. Może być tam całkiem przyjemnie, szczególnie latem.

Konkurs ;
Kto pierwszy wklei na Forum zdjęcia z ...Bydgoszczy :D


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Bydgoszcz
Post: wtorek, 24 lut 2015, 02:51 
Offline
BSMZ Bunkier
Awatar użytkownika

Rejestracja: wtorek, 16 gru 2008, 00:00
Posty: 6985
AERO pisze:
To nie jest tak daleko ;)
Spore jezioro. Może być tam całkiem przyjemnie, szczególnie latem.

Konkurs ;
Kto pierwszy wklei na Forum zdjęcia z ...Bydgoszczy :D


Spokojnie. Zaplanujmy sobie wyjazd, tak jak Krajan pisze na majówkę.

_________________
"Czekając na idealny moment, możesz nigdy nie rozpocząć dzieła. Zaczynaj już! Zaczynaj tam, gdzie jesteś i jako ten, kim jesteś" - H. Jackson Brown


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Bydgoszcz
Post: niedziela, 18 wrz 2016, 19:40 
Offline
Gość

Rejestracja: środa, 9 sty 2013, 13:53
Posty: 1166
Lokalizacja: B-szcz
AERO pisze:
Konkurs ;
Kto pierwszy wklei na Forum zdjęcia z ...Bydgoszczy :D


Trochę to trwało, ale podjąłem wyzwanie :):) Przede wszystkim - tam naprawdę nie ma co oglądać, ani po co jechać ;) Natomiast znalezienie osady bez GPS to nie lada wyzwanie. Sprawdziłem sobie wcześniej trasę na google maps, ale oczywiście zjazd przejechałem. Internet na komórce nie łapał zasięgu, nie szło wczytać mapy, więc z szosy zjechałem gdzieś tam na prawo dużo dalej i "na czuja". Trzeba pytać miejscowych, inaczej nie ma szans... Ale tereny puste :( W końcu na polu stoi dwóch rolników przy jakichś pracach polowych. Podchodzę do nich i pytam jak dojechać do Bydgoszczy. "Do Bydgoszczy" - zastanawia się jeden i pojawia się na jego ustach szelmowski uśmiech "Ja wiem o co pani chodzi" (i jednocześnie zerka na auto pewnie próbując rzucić okiem na tablicę). Po czym zaczyna tłumaczyć - to będzie dosłowny cytat "To ciężko będzie stąd trafić i wytłumaczyć bo to kawałek jest. Ale nie w sumie niedaleko, ale dojazd trudny. Znaczy, droga dobra, przejezdna, ale jakby tu panu najlepiej... Pojedzie pan prosto, cały czas prosto, droga skręci, ale pan prosto. Aż przyjdą jeziorka... Po lewej przyjdzie jeziorko, i potem po prawej przyjdzie jeziorko (a przy tym fajnie gestykuluje). I pan pojedzie dalej prosto, ale kawałek. I będzie skrzyżowanie, a przy nim krzyż. I tam w prawo... I wtedy jeszcze cały czas prosto. Będzie z kilometr i tam będzie już widać".
No to podziękowałem człowiekowi. Rzeczywiście dość skomplikowane się to wydawało, ale było dokładnie jak mówił. Z żadnej strony nie widziałem żadnego drogowskazu do Bydgoszczy. Cała osada to jedno gospodarstwo (jeśli mieszkańcy to kiedyś przeczytają to pozdrawiam ich serdecznie). Ponoć mieszka jedna, czteroosobowa rodzina. Zatrzymałem się, zrobiłem kilka zdjęć. I tyle! Przecież nie będę iść ludzi męczyć głupimi pytaniami traktując ich jako atrakcję turystyczną. W zasadzie miałem wrażenie, że sam przysiółek rozciąga się dokładnie od początku do końca ich gospodarstwa. Bo jedna tablica jest na początku pola, a druga - na końcu. A na środku pola jest krzyżówka. Jedna z tych dróg wiedzie do domu, a reszta na trzy strony świata :D
I tyle... Bo co tu jeszcze napisać? Zresztą - patrzcie sami ;)


Załączniki:
Komentarz: napisy dwujęzyczne, a jakże
b1.jpg
b1.jpg [ 129.58 KiB | Przeglądany 5908 razy ]
Komentarz: to samo w lekkim oddaleniu. Ten las po drugiej stronie pola to już nie Bydgoszcz ;)
b2.jpg
b2.jpg [ 145.49 KiB | Przeglądany 5908 razy ]
Komentarz: No i mamy city :P
b3.jpg
b3.jpg [ 89.07 KiB | Przeglądany 5908 razy ]
Komentarz: Rondo Jagiellonów - znaczy główne skrzyżowanie, choć to już formalnie poza granicami
b4.jpg
b4.jpg [ 114.08 KiB | Przeglądany 5908 razy ]
Komentarz: To samo, ale z innej strony. Jak widać ktoś daje do zrozumienia, że intruzi w lesie niemile widziani...
b5.jpg
b5.jpg [ 118.02 KiB | Przeglądany 5908 razy ]
Komentarz: I to już koniec...
b6.jpg
b6.jpg [ 113.42 KiB | Przeglądany 5908 razy ]
Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Bydgoszcz
Post: poniedziałek, 19 wrz 2016, 12:01 
Offline
Gość

Rejestracja: piątek, 30 kwie 2010, 16:59
Posty: 1102
Troche o tej osadzie w Kalendarzu Bydgoskim na Rok 1971 (od str. 36) http://www.kpbc.ukw.edu.pl/dlibra/plain ... t?id=26373


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Bydgoszcz
Post: poniedziałek, 19 wrz 2016, 19:58 
Offline
Gość

Rejestracja: niedziela, 7 mar 2010, 19:44
Posty: 2841
Brawo wichura :)
Byłeś pierwszy. Wygrałeś "konkurs" :)
Wybieram się tam od dłuższego czasu i jakoś nie mogę tam dojechać .

Cytuj:
Przede wszystkim - tam naprawdę nie ma co oglądać, ani po co jechać


To chyba nie jest do końca prawda.
Na mapie satelitarnej widać ciekawie usytuowany kompleks 3 jezior przedzielonych wąskimi przesmykami .
Widać sporo pomostów i działek rekreacyjnych . To prawdopodobnie duży ośrodek wodniacki . Mało tego ; trochę dalej na wschód , na rozwidleniu dróg, przy styku jeziora Gwiazdy i Młyńskiego widać o wiele większą osadę :?:
Czy to już nie jest Bydgoszcz ? Dojechałeś tam ? Masz fotki z tego miejsca ?

Cytuj:
Przede wszystkim - tam naprawdę nie ma co oglądać, ani po co jechać


Wszystko zależy od tego czego się oczekuje i co się chce zobaczyć .
Przecież w takich miejscach szuka się wypoczynku , ciszy i spokoju. Nie wspomnę już o .." przepięknych okolicznościach przyrody. " ;)
Już sama kaszubska pisownia tej osady jest super ! :)

Mimo Twojej opinii o tym miejscu i tak tam kiedyś pojadę.
Lubię takie klimaty.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Bydgoszcz
Post: wtorek, 20 wrz 2016, 17:04 
Offline
Gość

Rejestracja: środa, 9 sty 2013, 13:53
Posty: 1166
Lokalizacja: B-szcz
AERO pisze:
Na mapie satelitarnej widać ciekawie usytuowany kompleks 3 jezior przedzielonych wąskimi przesmykami .

(...)

Masz fotki z tego miejsca ?


Jechałem z tej strony:

https://www.google.pl/maps/dir/54.00189 ... 736374!3e2

Ale po drodze zdjęć nie robiłem... Ależ przecież nie twierdzę, że tam jest brzydko! Jeziorka są urokliwe, jednak nie zatrzymywałem się tam na dłużej... Ta "osada", o której piszesz wygląda ma na ogródki działkowe, ale tam nie byłem, więc nie wiem. Natomiast dla tych, którzy będą przyjeżdżać od strony Borowego Młynu rada, aby nie błądzili jak ja... Zjedźcie tutaj w tę piaszczystą drogę, a naprawdę będzie blisko:

https://www.google.pl/maps/@53.9680248, ... 312!8i6656


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: środa, 21 wrz 2016, 08:24 
Offline
Gość

Rejestracja: niedziela, 7 mar 2010, 19:44
Posty: 2841
Byłeś pierwszy ale rozpoznanie nie jest zbyt dokładne . :)
Ta osada na wschód , bliżej jezior, to już nie Bydgoszcz tylko Borowy Młyn. Sporo tam budynków mieszkalnych a działki są w innym miejscu.
Mniejsza z tym;
Wychodzi na to , że osada Bydgoszcz, to faktycznie tylko to jedno gospodarstwo, przedstawione na Twoich fotkach .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: środa, 21 wrz 2016, 11:15 
Offline
Gość

Rejestracja: środa, 9 sty 2013, 13:53
Posty: 1166
Lokalizacja: B-szcz
AERO pisze:
Byłeś pierwszy ale rozpoznanie nie jest zbyt dokładne . :) .


To nie wiedziałem, że miałem jakieś zadanie bojowe do realizacji? :shock: Rekonesansu nie przeprowadzałem bo byłem w drodze "gdzieś dalej", a i tak na błądzenie po piaszczystych bezdrożach straciłem mnóstwo czasu...
Osada na wschód? Nie wiem czy rozmawiamy o tym samym miejscu bo Borowy Młyn jest sporo dalej położony już. Zabudowa na wsi jest zwarta, są chodniki i kilka całkiem ładnych budynków. O tym jak wygląda bez trudu z pomocą street view sprawdzić. Znacznie bliżej między J. Młyńskim a Gwiazdy jest rzeczywiście grupa blisko położonych budynków. O to miejsce Ci chodzi...? Ale czy to wieś, czy działki czy ośrodek wypoczynkowy? Na to pytanie już nie odpowiem bo tam nie byłem. Po drodze było jednak kilka drogowskazów do różnych hoteli i ośrodków, więc całkiem prawdopodobne :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: środa, 21 wrz 2016, 14:58 
Offline
Gość

Rejestracja: piątek, 22 sty 2016, 01:28
Posty: 441
AERO pisze:
(...) Wychodzi na to , że osada Bydgoszcz, to faktycznie tylko to jedno gospodarstwo, przedstawione na Twoich fotkach .

Wszystko na to wskazuje, nawet wikipedia, według której liczba ludności osady Bydgoszcz w 2007 r. wynosiła 4 ( cztery ) osoby.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: środa, 21 wrz 2016, 22:26 
Offline
Gość

Rejestracja: niedziela, 7 mar 2010, 19:44
Posty: 2841
Cytuj:
Znacznie bliżej między J. Młyńskim a Gwiazdy jest rzeczywiście grupa blisko położonych budynków. O to miejsce Ci chodzi...? Ale czy to wieś, czy działki czy ośrodek wypoczynkowy? Na to pytanie już nie odpowiem bo tam nie byłem. Po drodze było jednak kilka drogowskazów do różnych hoteli i ośrodków, więc całkiem prawdopodobne :)


Dokładnie o to miejsce mi chodzi.
Trochę to zmienia postać rzeczy.
Prawdopodobnie budynki te również włączone są administracyjnie w skład osady\wioski Bydgoszcz ( bo innej nazwy nie ma ) a nie tylko to jedno gospodarstwo przy drogowskazie widoczne na Twoich fotkach ? :idea:
Od 2007 r osada mogła się mocno się rozbudować.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: czwartek, 22 wrz 2016, 11:49 
Offline
Gość

Rejestracja: środa, 9 sty 2013, 13:53
Posty: 1166
Lokalizacja: B-szcz
AERO pisze:
Prawdopodobnie budynki te również włączone są administracyjnie w skład osady\wioski Bydgoszcz ( bo innej nazwy nie ma )


Jest inna nazwa! To Dębowo. Wpisz w google maps "Dębowo powiat bytowski" 8-) . Zresztą z szosy od Borowego Młynu prowadzi w to miejsce droga (też ją widać na google maps) i przy "skrzyżowaniu" też stoi drogowskaz do Dębowa (a Bydgoszczy brak :):) ). Tylko zastanawiam się, czy nie odchodzimy za bardzo od tematu...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: czwartek, 22 wrz 2016, 21:26 
Offline
Gość

Rejestracja: niedziela, 7 mar 2010, 19:44
Posty: 2841
Widzę , że bez mapy (i to tej zapodanej przez Ciebie) nie dojdziemy do porozumienia ;
Chodzi mi o widoczne zabudowania które zaznaczyłem w kółku .
Próbuję upewnić się do jakiej miejscowości należą :?:
Czy faktycznie osada Bydgoszcz to tylko 1 dom i 4 mieszkańców :?:


Załączniki:
Komentarz: W czarnych prostokątach zaznaczyłem Bydgoszcz, Dębowo i Borowy Młyn.
P1011208.JPG
P1011208.JPG [ 69.82 KiB | Przeglądany 5743 razy ]
P1011210.JPG
P1011210.JPG [ 51.53 KiB | Przeglądany 5743 razy ]
Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: czwartek, 22 wrz 2016, 22:18 
Offline
Gość

Rejestracja: piątek, 22 sty 2016, 01:28
Posty: 441
Wystąpiłem do wójta gminy Lipnica z wnioskiem o udzielenie informacji publicznej w zakresie :
- ilości osób zameldowanych na pobyt stały w osadzie Bydgoszcz,
- obszaru ( łącznej powierzchni ) osady Bydgoszcz
wg stanu na dzień 21.09.2016 r.

Po otrzymaniu odpowiedzi podzielę się z Wami informacją.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: piątek, 23 wrz 2016, 13:11 
Offline
Gość

Rejestracja: środa, 9 sty 2013, 13:53
Posty: 1166
Lokalizacja: B-szcz
szesnasty pisze:
Wystąpiłem do wójta gminy Lipnica z wnioskiem o udzielenie informacji publicznej w zakresie :
- ilości osób zameldowanych na pobyt stały w osadzie Bydgoszcz,
- obszaru ( łącznej powierzchni ) osady Bydgoszcz
wg stanu na dzień 21.09.2016 r.

Po otrzymaniu odpowiedzi podzielę się z Wami informacją.


:1

Jesteś niesamowity! Najprostsze rozwiązanie zazwyczaj są najlepsze:) Teraz w urzędzie się wystraszą bo z tego co widziałem to tam są jeszcze Warszawa i Jeruzalem. Jak więc mieszkańcy tych wszystkich miast zaczną pisać... :mrgreen:
Ta odpowiedź rozwieje wszelkie wątpliwości. Ale co do miejsca zaznaczonego przez Aero jestem niemal pewien, że "to nie Bydgoszcz" bo tabliczka z nazwą miejscowości znajdowała się przy samych zabudowaniach dopiero, a przecież przyjechałem właśnie od tamtej strony.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: sobota, 24 wrz 2016, 09:17 
Offline
Gość

Rejestracja: niedziela, 7 mar 2010, 19:44
Posty: 2841
szesnasty; nie generuj " afery " :):)
Faktycznie w okolicy są w\w osady-wsie . Od wędkarzy wiem, że podobno są nawet dwie Warszawy :D

Cytuj:
Jak więc mieszkańcy tych wszystkich miast zaczną pisać... :mrgreen:

.. no i jak się jeszcze odezwą mieszkańcy pobliskiego Paryża , Bagdadu, Wenecji, Szkocji i Amery(cz)ki ...12 Apostołów :mrgreen:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
cron
       
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group