Forum Bydgoskiego Stowarzyszenia Miłośników Zabytków "BUNKIER"

UWAGA: W przypadku problemów technicznych z forum lub problemów z rejestracją prosimy o kontakt pod adresem: forum@bsmz.org lub prosimy pisać w dziale "POMOC" (dział ten nie wymaga rejestracji).
Dzisiaj jest czwartek, 28 mar 2024, 18:31

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
Post: niedziela, 2 cze 2019, 15:34 
Offline
BSMZ Bunkier

Rejestracja: sobota, 10 mar 2018, 21:27
Posty: 155
Bydgoskie Stowarzyszenie Miłośników Zabytków ”BUNKIER”
zaprasza w niedzielę dnia 16.06.2019 roku na pieszą wędrówkę po zanikających obiektach D.A.G. Fabrik Bromberg, gdzie poznamy historię fabryki, zobaczmy między innymi miejsca gdzie były zlokalizowane osiedla pracowników, tajemnicza droga ceglana, krąg walcarek, laboratoria, poligon oraz strefa produkcji nitrogliceryny.
Zbiórka uczestników o godz. 8:45 przy budynku Ośrodka Zdrowia GRYF-MED. Ul. Wojska Polskiego 46 - dojazd autobus 59,61,73
Wymarsz o godz. 9:00.
Trasa ok 16 km obejmuje: Kapuściska, Glinki, Puszcza Bydgoska; czas przemarszu ok.6- 7 godz.
Powrót z przystanku: Park Przemysłowy Exploseum – autobus 68 lub 102

Zapraszamy do czynnego poznawania historii Bydgoszczy.

Podczas wycieczki zatrzymamy się przy tablicach upamiętniających zdarzenia śmiertelne w zakładach chemicznych. W miarę możliwości prosimy o zabranie ze sobą zniczy, które zapalimy przy pomniku.

Wszystkie osoby biorące udział w imprezie zobowiązane są do zapoznania się z treścią regulaminu imprez viewtopic.php?f=55&t=2242


Załączniki:
D.A.G.._Easy-Resize.com.jpg
D.A.G.._Easy-Resize.com.jpg [ 148.79 KiB | Przeglądany 6154 razy ]
Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: czwartek, 6 cze 2019, 07:16 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek, 29 gru 2011, 20:51
Posty: 6931
Zapowiada się bardzo interesująco. :1
Wiem, że teren do obejścia jest ogromny i dlatego jest przewidywany dosyć długi czas zwiedzania. Pisałem tu kiedyś, że nigdy tam nie byłem. Nie mam pojęcia i skali porównawczej, ile obiektów już poznikało. 'Bunkrowcy' zapewne wiedzą to najlepiej. Czy połowa, mniej, czy więcej...
Pewne okoliczności sprawią, że raczej nie uda mi się wykorzystać tej okazji do zwiedzania, choć mały procent szans jeszcze mam.
Przy okazji mam pytanie do organizatorów i znawców terenu. Czy jest możliwość zorganizowania podobnego dnia zwiedzania, o krótszym czasie? Wiem, że dla planującego trasę, wszystkie obiekty i miejsca są ważne i warte zobaczenia... Ale może dało by się, wyselekcjonować kilka najbardziej ciekawych, zachowanych obiektów, które można by objąć 'trasą szybszego zwiedzania'. :?:
(Tak na 2 - 3 godziny ?)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: czwartek, 6 cze 2019, 08:25 
Offline
BSMZ Bunkier

Rejestracja: sobota, 10 mar 2018, 21:27
Posty: 155
Witam,
jest to możliwe.Być może jesienią zorganizujemy wyprawę po wybranych obiektach D.A.G. :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: czwartek, 6 cze 2019, 16:37 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek, 29 gru 2011, 20:51
Posty: 6931
^^^
To sobie 'trochę' poczekam. :D :za


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: niedziela, 9 cze 2019, 13:48 
Offline
Gość

Rejestracja: wtorek, 15 paź 2013, 18:03
Posty: 454
Jeśli wycieczkę poprowadzi Jarosław Butkiewicz to będę.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: niedziela, 9 cze 2019, 14:54 
Offline
Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: piątek, 26 gru 2008, 00:00
Posty: 5901
Lokalizacja: Bydgoszcz-Fordon
Nie, nie prowadzi.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: poniedziałek, 10 cze 2019, 09:08 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek, 9 paź 2008, 23:00
Posty: 5304
Lokalizacja: Bydgoszcz
BYDZIAK 1958 pisze:
Nie mam pojęcia i skali porównawczej, ile obiektów już poznikało. 'Bunkrowcy' zapewne wiedzą to najlepiej. Czy połowa, mniej, czy więcej...


Pozostało ok. 10% obiektów po D.A.G., reszta poszła na przemiał.

BYDZIAK 1958 pisze:
Czy jest możliwość zorganizowania podobnego dnia zwiedzania, o krótszym czasie? Wiem, że dla planującego trasę, wszystkie obiekty i miejsca są ważne i warte zobaczenia... Ale może dało by się, wyselekcjonować kilka najbardziej ciekawych, zachowanych obiektów, które można by objąć 'trasą szybszego zwiedzania'. :?:
(Tak na 2 - 3 godziny ?)


Bydziak, samochodami objeżdżamy teren w 3 godz. W tym czasie zobaczysz o wiele więcej. I nie ma taniej sensacji typu "tajemnicza" :):)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
cron
       
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group