Forum Bydgoskiego Stowarzyszenia Miłośników Zabytków "BUNKIER"

UWAGA: W przypadku problemów technicznych z forum lub problemów z rejestracją prosimy o kontakt pod adresem: forum@bsmz.org lub prosimy pisać w dziale "POMOC" (dział ten nie wymaga rejestracji).
Dzisiaj jest piątek, 29 mar 2024, 00:46

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 224 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 12  Następna
Autor Wiadomość
Post: poniedziałek, 28 paź 2013, 23:06 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: niedziela, 25 mar 2012, 15:43
Posty: 142
Maciej, dzięki za pomoc w tej inicjatywie. To bardzo dużo dla nas znaczy. :1


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: wtorek, 29 paź 2013, 10:40 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek, 9 paź 2008, 23:00
Posty: 5304
Lokalizacja: Bydgoszcz
Tekst z internetowego wydania GW:

http://bydgoszcz.gazeta.pl/bydgoszcz/1, ... adal_.html


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: wtorek, 29 paź 2013, 11:03 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: niedziela, 25 mar 2012, 15:43
Posty: 142
Czy znacie może osobę(firmę), która profesjonalnie zajmuje się kosztorysami? Wyliczenia postawienia billboardów bardzo by pomogły w realizacji tej inicjatywy.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: wtorek, 29 paź 2013, 12:40 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek, 9 paź 2008, 23:00
Posty: 5304
Lokalizacja: Bydgoszcz
Nie wiadomo czy miasto zgodzi się na postawienie standardowego billboardu(5,04x2,38 m) w tych miejscach. Być może wystarczą tablice o połowę mniejsze. Koszt standardowego wysłałem na priv.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: wtorek, 29 paź 2013, 18:59 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek, 29 gru 2011, 20:51
Posty: 6931
Nie wiem jak się stało, ale jeszcze tutaj nie zagościł mój najstarszy slajd z 1981 roku, pokazujący śluzę IV przy ul Wrocławskiej. Dodam, że poziom wody w kanale był wyższy niż obecnie. Nadmiar wody przelewał się nad bramą śluzy. Podobnie było z odcinkami zasypanymi.

Wyższy poziom wody widać również na slajdzie Stanisława. Na dalszym planie tego slajdu Stanisław utrwalił charakterystyczny 'wóz cyrkowy', który był wtedy domem jednego z mieszkańców naszego miasta.


Załączniki:
śluza IV 1981.JPG
śluza IV 1981.JPG [ 77.02 KiB | Przeglądany 7847 razy ]
slajd Stanisława.JPG
slajd Stanisława.JPG [ 50.56 KiB | Przeglądany 7847 razy ]
Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: wtorek, 29 paź 2013, 19:27 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: środa, 12 sie 2009, 19:53
Posty: 2097
Ale ta śluza przy Wrocławskiej była rozjeb....walona. Pamiętam jak dziś. Przed bramą śluzy był i jest po dziś dzień belka po której przechodziłem aby skrócić sobie drogę do szkoły.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: środa, 30 paź 2013, 12:20 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: niedziela, 25 mar 2012, 15:43
Posty: 142
BYDZIAK 1958 pisze:
Na dalszym planie tego slajdu Stanisław utrwalił charakterystyczny 'wóz cyrkowy', który był wtedy domem jednego z mieszkańców naszego miasta.

Bydziak, czy ten wóz był nazywany wozem Drzymały? Nie wiem czy dobrze napisałem, za ewentualną pomyłkę przepraszam ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: czwartek, 31 paź 2013, 22:20 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek, 29 gru 2011, 20:51
Posty: 6931
^^^ O rzeczach z tym związanych, pisał już seth, w zagadkach:

seth pisze:
Nie pamiętam imienia tego człowieka, majaczy mi Stanisław, ale wątpię.....nie wiem, amba. Sympatyczny, średniego wzrostu, z nieodzownym rowerem. Taki pozytywny duch bydgoskiego kanału. O ile mnie pamięć nie myli, to pierwotnie zapalał i gasił lampy gazowe nad kanałem. Jako hoże pacholę, szczerze zazdrościłem mu takiej fuchy. Potem dorabiał produkcją waty cukrowej. Bardzo pozytywna postać.
Jako że chodziłem do Trójki, po przeciwnej stronie kanału, zawsze miałem ten biały baraczek stojący na winklu nieistniejących obecnie działek. Musicie wiedzieć, a starsze egzemplarze z Bunkra wiedzą to na pewno, że za komuny mieszkanie na działkach nie było znowu takie oczywiste, jak nie zabronione. Ale ten człowiek i jego bytność w XX wiecznym wozie Drzymały, była jakby potwierdzeniem tego zakazu.


Dodam tylko, że zapytałem moją koleżankę Olę (tą z Grottgera), co na ten temat zapamiętała. Działka jej rodziców sąsiadowała z działką z 'wozami'. Odpowiedziała te same fakty - 'latarnik', 'wóz Drzymały', 'kręcenie waty'. Napisała, że chyba miał na imię Paweł. Ja osobiście pamiętam słynne "Kręć Pawełku, kręć", wypowiadane w jego kierunku przez pewnie jego znajomych, w czasie robienia waty nad kanałem. Ale odbierałem to jako swego rodzaju zachętę adresowaną do chłopców kręcących korbką "maszynki"...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: piątek, 1 lis 2013, 14:21 
Offline
Gość

Rejestracja: niedziela, 7 mar 2010, 19:44
Posty: 2841
Dla przypomnienia ;
Dawno temu przedstawiłem tę pocztówkę na forum, ale wydaje się , że idealnie pasuje do tego wątku.


Załączniki:
SDC10256.JPG
SDC10256.JPG [ 71.59 KiB | Przeglądany 7771 razy ]
Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: sobota, 2 lis 2013, 20:46 
Offline
Gość

Rejestracja: niedziela, 25 lis 2012, 11:27
Posty: 708
O ile pamiętam, wozy były 2. Na moim slajdzie są widoczne 2 wozy. Z I-szego widać szczyt i lewy bok, a z drugiego widoczny jest szczyt


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: sobota, 2 lis 2013, 23:33 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: niedziela, 25 mar 2012, 15:43
Posty: 142
Stanislaw pisze:
O ile pamiętam, wozy były 2. Na moim slajdzie są widoczne 2 wozy. Z I-szego widać szczyt i lewy bok, a z drugiego widoczny jest szczyt


Stanislaw podziel się slajdami z nami jeśli możesz.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: niedziela, 3 lis 2013, 05:49 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek, 29 gru 2011, 20:51
Posty: 6931
^^^ Stanisław odpisał wcześniej, w zagadkach, że na pozostałych slajdach utrwaleni zostali głównie członkowie rodziny.

Stanislaw pisze:
O ile pamiętam, wozy były 2. Na moim slajdzie są widoczne 2 wozy. Z I-szego widać szczyt i lewy bok, a z drugiego widoczny jest szczyt


^^^
I jest jak piszesz. Były dwa. Opisując Twoje zdjęcie, niechcący użyłem liczby pojedynczej. :oops:


Załączniki:
wozy.JPG
wozy.JPG [ 29.32 KiB | Przeglądany 7717 razy ]
Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: niedziela, 3 lis 2013, 07:43 
Offline
Gość

Rejestracja: niedziela, 25 lis 2012, 11:27
Posty: 708
Niestety, nie mam już więcej ciekawych slajdów..


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: poniedziałek, 4 lis 2013, 17:06 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek, 29 gru 2011, 20:51
Posty: 6931
Aby nie było nieporozumień lub niedomówień pragnę poinformować (bo wyszło na to, że Fordoniak o tym chwilowo zapomniał), że Fordoniak, wciąż pełen entuzjazmu, stawia już pierwsze kroczki w celu zrealizowania tego pomysłu z tablicami. Powiedział mi, że również rozmawiał dzisiaj z Jarkiem i porozumieli się co do dalszego biegu wspólnych działań.
Od siebie dodam, że cieszy mnie to. :D


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: poniedziałek, 4 lis 2013, 17:50 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek, 29 gru 2011, 20:51
Posty: 6931
W Teleexpresie poinformowali i pokazali, że pewien bydgoszczanin zakupił i zainstalował kamery, monitorujące, wiadomy, zdewastowany odcinek kanału. Pewnie w Zbliżeniach też pokażą...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: poniedziałek, 4 lis 2013, 17:54 
Offline
BSMZ Bunkier

Rejestracja: sobota, 23 kwie 2011, 19:48
Posty: 2454
Ciekawe co na nich widać w nocy :):)

_________________
opuszczonebydgoszcz.blogspot.com


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: poniedziałek, 4 lis 2013, 20:48 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: niedziela, 25 mar 2012, 15:43
Posty: 142
krajan pisze:
Ciekawe co na nich widać w nocy :):)

Widać będzie wandali, którzy niszczą to miejsce :za


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: poniedziałek, 4 lis 2013, 20:51 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: poniedziałek, 1 cze 2009, 21:08
Posty: 1435
BYDZIAK 1958 pisze:
W Teleexpresie poinformowali i pokazali, że pewien bydgoszczanin zakupił i zainstalował kamery, monitorujące, wiadomy, zdewastowany odcinek kanału. Pewnie w Zbliżeniach też pokażą...


Tu jest tekst w "Gazecie".
http://bydgoszcz.gazeta.pl/bydgoszcz/1, ... #LokBydTxt


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: niedziela, 10 lis 2013, 20:48 
Offline
Gość

Rejestracja: niedziela, 25 lis 2012, 11:27
Posty: 708
Przypuszczam, że jest to ostatnie wydanie mapy Bydgoszczy z 1967-go roku z kompletnym Kanałem Bydgoskim.


Załączniki:
31.jpg
31.jpg [ 96.1 KiB | Przeglądany 7555 razy ]
Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: poniedziałek, 11 lis 2013, 09:19 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek, 29 gru 2011, 20:51
Posty: 6931
^^^ Pamiętam, że na tamtych starych planach, najbardziej wnerwiały mnie te proste linie, - proste ulice (np. Dworcowa :!: ), czy prosty kanał i na dodatek bez śluz.

A w kwestii dotyczącej 'tablic', trwają rozmowy co do ich wykonania, wielkości, czy proporcji. Przypuszczam, że mniej więcej takiej wielkości pozostawiony pasek na reklamę dla sponsorów i opisy, nie będzie za duży. Możliwe, że opis widoku na tablicach będzie na osobnych, mniejszych tabliczkach. Tylko czy nie będą one przypadkiem zachętą do dewastacji? :shock:
(Do użycia tego przykładu wykorzystałem zdjęcie jednej z tablic w mieście. Zamiast nazw sponsorów, są znaki zodiaku, a obrazek, to jedna z moich 'fantazji', zrobiona w okresie zmian w tamtym miejscu.)


Załączniki:
proporcje a.JPG
proporcje a.JPG [ 86.48 KiB | Przeglądany 7543 razy ]
Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 224 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 12  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
cron
       
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group