Forum Bydgoskiego Stowarzyszenia Miłośników Zabytków "BUNKIER"

UWAGA: W przypadku problemów technicznych z forum lub problemów z rejestracją prosimy o kontakt pod adresem: forum@bsmz.org lub prosimy pisać w dziale "POMOC" (dział ten nie wymaga rejestracji).
Dzisiaj jest sobota, 20 kwie 2024, 01:54

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 12 ] 
Autor Wiadomość
Post: poniedziałek, 1 lip 2013, 21:36 
Offline
Gość

Rejestracja: niedziela, 7 mar 2010, 19:44
Posty: 2841
Pierwszy dzień "rewolucji śmieciowej " w naszym mieście .
Totalny bałagan .
Walające się worki ze śmieciami, których nie ma kto pozbierać !
To było do przewidzenia.
Brawo urzędasy - nieroby !!!
Wstyd !


Załączniki:
SDC16270.JPG
SDC16270.JPG [ 114.51 KiB | Przeglądany 5264 razy ]
SDC16312.JPG
SDC16312.JPG [ 105.87 KiB | Przeglądany 5264 razy ]
Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: poniedziałek, 1 lip 2013, 21:55 
Offline
Gość

Rejestracja: niedziela, 7 mar 2010, 19:44
Posty: 2841
Gdzieś w wolnym od śmieci miejscu , ktoś poczuł się komfortowo .
To DOBRZE !


Załączniki:
SDC16310.JPG
SDC16310.JPG [ 122.17 KiB | Przeglądany 5259 razy ]
Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: sobota, 6 lip 2013, 19:10 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: poniedziałek, 15 gru 2008, 00:00
Posty: 292
A u mnie w tym tygodniu śmieciarka przyjeżdżała opróżniać śmietnik 3 razy. :D


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: sobota, 6 lip 2013, 19:33 
Offline
Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: piątek, 26 gru 2008, 00:00
Posty: 5912
Lokalizacja: Bydgoszcz-Fordon
U mnie nawet nowych śmietników nie podstawili.
W czwartek rano gdybym akurat nie wychodził z domu to by starych kontenerów też nie opróżnili, bo poprzednia firma nie przekazała nowej kluczy do wiaty.
Dodatkowo usłyszałem od pracownika nowej firmy, że w ogóle mojego bloku nie mają na liście, bo miasto nie przekazało dokumentów - żenada.
Segregacja śmieci w tej chwili to fikcja - wszystko ląduje w jednym śmietniku, bo innych nie ma ...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: sobota, 6 lip 2013, 20:22 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek, 4 sie 2011, 19:08
Posty: 470
u mnie przed "rewolucją" śmietniki do segregacji były..
jak to weszło w życie śmietniki zniknęły i tyle je widzieli :shock:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: niedziela, 7 lip 2013, 01:08 
Offline
BSMZ Bunkier
Awatar użytkownika

Rejestracja: sobota, 28 mar 2009, 00:00
Posty: 726
Lokalizacja: Bydgoszcz
w pewnym ogólnopolskim radiu przeprowadzano sondę odnośnie " rewolucji śmieciowej"

Niechlubnie możemy się czuć dumni jako Bydgoszczanie, B(rz)ydgoszcz zajęła pierwsze miejsce pod względem zabrudzenia miasta po wprowadzeniu "ustawy śmieciowej"

_________________
Bunkerites of Poland

Powyższy post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.

Złośliwość jest podstawą wszelkiej przyjaźni. Dowodzi inteligencji i zainteresowania drugą osobą


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: niedziela, 7 lip 2013, 06:30 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek, 29 gru 2011, 20:51
Posty: 6944
U mnie też była wpadka. 'Remondisi' wpadli znienacka w środę. Tym którzy nie wystawili śmietników (bo wystawianie i wywóz był zawsze w piątki), śmieci nie wywieźli. Objawił się jeszcze inny absurd. Kiedyś, w Remondisie zamówiłem drugi śmietnik. I od tego czasu miałem dwa. (I za nie płaciłem) Byłem na Jezuickiej i chciałem zamówić drugi, według stawki w tabelce na ich stronie internetowej. Za pojemnik 120l - 17zł z groszami. I usłyszałem że nie da się! I to wbrew logice i idei! Przecież powinno mi być wolno zamówić dodatkowo i 10 kibli! (oczywiście płacąc za ich opróżnianie) 'Pan' zaproponował mi 'sposób'. Mam zadeklarować więcej osób, bo ta tabelka na która sie powołałem, jest dla firm...
Ponadto skoro deklarowałem segregację, wydawało sie oczywiste, że dostarczą tez worki "brązowe" na ogrodowe zielsko... Dali tylko kilka żółtych i zielonych. Brązowe podobno mam zamówić sam. a w Remondisie telefonów nie odbierają. Chyba kable im się palą...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: niedziela, 7 lip 2013, 10:47 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek, 9 paź 2008, 23:00
Posty: 5305
Lokalizacja: Bydgoszcz
Ludzie, przecież ta ustawa śmieciowa nie została uchwalona wczoraj, wiadomo było że to bubel. A nasze urzędasy to popychadła UE. Dlaczego wcześniej nie robiło się szumu o tą ustawę tylko dopiero teraz po wejściu w życie. Jak to mówią Polak mądry po szkole, o przepraszam po szkodzie :):)

RM Bydgoszczy poszła mieszkańcom na rękę i obniżyła stawki za wywóz śmieci. Dycha za segregację, dwie dychy za nie segregację. A swoją drogą ciekawe czy powstanie OSŚ(Obywatelska Straż Śmieciowa) :):) bo kto będzie pilnował segregacji w blokowiskach :D


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: niedziela, 7 lip 2013, 11:07 
Offline
Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: piątek, 26 gru 2008, 00:00
Posty: 5912
Lokalizacja: Bydgoszcz-Fordon
bunkier pisze:
RM Bydgoszczy poszła mieszkańcom na rękę i obniżyła stawki za wywóz śmieci. Dycha za segregację, dwie dychy za nie segregację.

Najciekawsze jest to, że przed wejściem tego burdelu w życie, za niesegregowane śmieci płaciłem niecałe 8 zł. osoby i jakoś firmy śmieciowe funkcjonowały bez problemu. Teraz miałbym płacić za to samo przeszło dwa razy więcej, w dodatku często w nowych umowach są mniejsze pojemniki lub rzadszy wywóz śmieci niż poprzednio - niezły biznes. Ciekawe tylko do kogo finalnie trafia ta kasa, bo przecież zgodnie z ustawą gminy/miasto nie może na tym zarabiać ...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: niedziela, 7 lip 2013, 15:47 
Offline
BSMZ Bunkier
Awatar użytkownika

Rejestracja: sobota, 28 mar 2009, 00:00
Posty: 726
Lokalizacja: Bydgoszcz
Cztery osiedla w Bydgoszczy (mi. moje) na których działał wcześniej Corimp i Remondis nie wygrały na te osiedla przetargu a wygrała go firma Pro Natura.

Notabene Remondis zgłosił protest do przetargu, rozpatrzenie protestu to 30 dni. Czyli przez te 30 dni według teorii śmietniki będą nie wywożone. Na co UM nie może pozwolić więc na okres miesiąca czasu będzie to robiła firma PRO Natura lecz tutaj paradoks, oni nie wystawią dodatkowych śmietników kolorowych ponieważ jeżlei protest będzie na ich niekorzyść to im te śmietniki nie będą potrzebne.

Wiec do 31 lipca br. czy segregować będę czy nie wszystko trafi do jednego pojemnika :/ ABSURDÓW CIĄG DALSZY !!!

_________________
Bunkerites of Poland

Powyższy post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.

Złośliwość jest podstawą wszelkiej przyjaźni. Dowodzi inteligencji i zainteresowania drugą osobą


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: niedziela, 7 lip 2013, 16:36 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek, 9 paź 2008, 23:00
Posty: 5305
Lokalizacja: Bydgoszcz
A jak myślicie, kto ma udziały w firmie ProNatura :?:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: niedziela, 7 lip 2013, 17:04 
Offline
BSMZ Bunkier
Awatar użytkownika

Rejestracja: sobota, 28 mar 2009, 00:00
Posty: 726
Lokalizacja: Bydgoszcz
Powiązania polityczne ?

http://www.krs-online.com.pl/miedzygmin ... 83280.html

_________________
Bunkerites of Poland

Powyższy post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.

Złośliwość jest podstawą wszelkiej przyjaźni. Dowodzi inteligencji i zainteresowania drugą osobą


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 12 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
cron
       
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group