Forum Bydgoskiego Stowarzyszenia Miłośników Zabytków "BUNKIER"

UWAGA: W przypadku problemów technicznych z forum lub problemów z rejestracją prosimy o kontakt pod adresem: forum@bsmz.org lub prosimy pisać w dziale "POMOC" (dział ten nie wymaga rejestracji).
Dzisiaj jest czwartek, 28 mar 2024, 21:29

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
Post: czwartek, 15 kwie 2021, 22:23 
Offline
Gość

Rejestracja: niedziela, 7 mar 2010, 19:44
Posty: 2841
..wąskotorowej w Myślęcinku !

To jest dopiero absurd ! :):) Ledwo kilka lat temu wydłubano ostatnie , zabytkowe wąskie tory przełożone aż z odległego Wąwelna ! Podpalono lokomotywę i wagoniki , by zrobić miejsce prywatnej kolejce traktorowej ! Zniszczono wagonownie i stacyjki. !! Teraz nagle władzom L.P.K. i W. w Myślęcinku , zamarzyła jej odbudowa , wraz z infrastrukturą !! :):)


Załączniki:
20210330_132147.jpg
20210330_132147.jpg [ 107.78 KiB | Przeglądany 2539 razy ]
Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: piątek, 16 kwie 2021, 02:04 
Offline
Gość

Rejestracja: piątek, 22 sty 2016, 01:28
Posty: 441
Kiedyś wyczytałem, że tamta kolejka była własnością PKP SA, LPKiW, Kolejowych Zakładów Usługowych oraz Związku Maszynistów Kolejowych. PKP SA była udziałowcem większościowym.
Po pożarze podobno był pomysł na jej odbudowę, lecz zabrakło porozumienia w sprawach finansowych. Nikt pewnie nie chciał poważnie inwestować w działalność, która już wcześniej przynosiła straty.

Dlaczego kilka lat temu usunięto dotychczasową infrastrukturę? Być może gdzieś leży zabezpieczona w jednym miejscu, a może podzielono ją między wspólników w ramach spłaty udziałów.

Nie wiem, co się stało, że dziś wrócili do pomysłu reaktywacji ciuchci. Może pojawił się inwestor strategiczny? :)

Zobaczymy, co z tego wyjdzie, bo na razie mówi się tylko o propozycji.

Fajnie by było móc się nią jeszcze nie raz i nie dwa przejechać.
W każdym razie, ja się piszę jako pierwszy, wyjątkowo nie jako szesnasty :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: piątek, 16 kwie 2021, 06:03 
Offline
Gość

Rejestracja: środa, 3 lip 2013, 21:21
Posty: 219
Lokalizacja: Bocianowo
^^Będąc w Muzeum Obrony Wybrzeża w Helu, dowiedziałem się, że wszystkie zwrotnice udało się uratować, ale cała reszta poszła pod palnik. A co do taboru, też ostatecznie trafił w dobre ręce i został albo odnowiony, albo wykorzystany jako bank części zamiennych, w zależności od stopnia zniszczenia.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: niedziela, 18 kwie 2021, 06:20 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek, 29 gru 2011, 20:51
Posty: 6931
Też natrafiłem na tą gazetkę. Była wydana ok 1 IV. Tą informację uznałem wtedy za żart primaaprilisowy.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
cron
       
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group