Forum Bydgoskiego Stowarzyszenia Miłośników Zabytków "BUNKIER"

UWAGA: W przypadku problemów technicznych z forum lub problemów z rejestracją prosimy o kontakt pod adresem: forum@bsmz.org lub prosimy pisać w dziale "POMOC" (dział ten nie wymaga rejestracji).
Dzisiaj jest czwartek, 28 mar 2024, 14:52

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
Post: piątek, 10 kwie 2020, 05:56 
Offline
Gość

Rejestracja: wtorek, 3 cze 2014, 10:06
Posty: 120
BYDZIAK 1958 pisze:
^^^Ten wyżej opisany 'robiony widok', wstawiłem już jakiś czas temu do 'mostów zniszczonych"


Dzisiaj na FB, Marek K. Jeleniewski pokazał ciekawe zdjęcie z 'naprawy mostu'. Dla mnie, chyba najciekawszym faktem jest to, że ze zdjęcia wynika, że most był szerszy :!: Na ogół nigdy na to nie zwracałem uwagi. A tu wychodzi na to, że nie tylko rozebrano uszkodzone południowe przęsło, zastępując je 'drewnianymi belami', ale również zwężono most, co widać na poniższym zdjęciu... :shock:


Nie zwężono, tylko najpierw zrobili zachodnią stronę, by jak najszybciej przywrócić ruch komunikacyjny. Następnie dopkończyli wschodnią.
Przecież na zdjęciu widać, że most nie jest dokończony w odbudowie.

Na dolnym zdjęciu, most w pełni odbudowany.


Załączniki:
Zespol_Szkol_Mechanicznych_nr_1_im_Franciszka_Siemiradzkiego_814864_Fotopolska-Eu_crop.jpg
Zespol_Szkol_Mechanicznych_nr_1_im_Franciszka_Siemiradzkiego_814864_Fotopolska-Eu_crop.jpg [ 191.53 KiB | Przeglądany 1074 razy ]
Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: piątek, 10 kwie 2020, 06:54 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek, 29 gru 2011, 20:51
Posty: 6931
Zachodnie przęsło, raczej nie ucierpiało od tego 'wysadzenia', co widać na poniższym zdjęciu, (również wstawionym na FB, przez Marka Jeleniewskiego). Naprawy, a ostatecznie przebudowy, wymagało przęsło wschodnie.

Ja, ten most zapamiętałem jako 'ceglany, wąski...' I dziwiło mnie, gdy ktoś czasami mówił 'most kamienny', a to dlatego, że po odbudowie i zapewne tym 'zwężeniu', jego strona, widziana z kierunku śluzy II, była po prostu ceglana.

Na drugim zdjęciu, zaznaczyłem dobrze widoczne 'szerokości'. Dla mnie jest to widok czytelny, pokazujący fakt zwężenia mostu. Inną rzeczą są 'złudzenia optyczne', które jak dotąd, nie sugerowały baczniejszemu przyjrzeniu się pod względem 'szerokości', zdjęciom starym i nowym. A przyglądając się im, da się to zauważyć.


Załączniki:
przęsło wschodnie.JPG
przęsło wschodnie.JPG [ 99.54 KiB | Przeglądany 1071 razy ]
odbudowa.JPG
odbudowa.JPG [ 112.98 KiB | Przeglądany 1071 razy ]
Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: piątek, 10 kwie 2020, 08:17 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek, 29 gru 2011, 20:51
Posty: 6931
Nie dawało mi to spokoju i jeszcze raz baczniej przyjrzałem się wszystkim znanym mi starym zdjęciom. Poniżej 'umownie' ponumerowałem przęsła '1 i 2' i kierunki 'W i Z', dla ułatwienia uzasadnień... Ale... Przyglądając się 'charakterystycznym kamlotom' na powiększeniach tych zdjęć, ostatecznie dostrzegłem że... się myliłem. :oops:

W czasie tego remontu, faktycznie most zwężono, ale tylko czasowo, bo jak widać, przęsło '1', które wydawało się, że nie zostało uszkodzone, postanowiono częściowo rozebrać po stronie wschodniej, by zapewne sprawdzić jego stan itp. Później zostało ono odbudowane, zyskując 'ceglaną wschodnią ścianę'. Pewnie podobnie było ze wschodnim przyczółkiem drugiego przęsła.
'Charakterystyczny układ kamlotów', tych czterech, oznaczonych kołem sprawił, że się zawstydziłem siedząc przed monitorem, że też od razu nie pomyślałem, żeby od samego początku lepiej się przyjrzeć zdjęciom, zanim coś napiszę... :oops:


Załączniki:
szczegół.JPG
szczegół.JPG [ 44.53 KiB | Przeglądany 1067 razy ]
Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: sobota, 7 sty 2023, 19:44 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: sobota, 23 sty 2010, 19:51
Posty: 1854
Przewiewne te tramwaje były.


Załączniki:
M Kam.JPG
M Kam.JPG [ 96.02 KiB | Przeglądany 243 razy ]
Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
cron
       
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group