Z tym opisem to cholerka bym zabłądził

ale po kolei:
Lukas pisze:
A więc jadąc od ulicy Glinki potem Bydgoskich przemysłowców przy małej stacji kolejowej ''rampie stacji dość nieźle zachowanej''
To są magazyny z rampami, z jednej strony kolejowa a z drugiej samochodowa. Zachowało się jeszcze kilka takich magazynów.
Lukas pisze:
Jadąc tą drogą mijamy potem drugą rampę w oddali widać plac a w okół dość okazałe budynki ze ścianami wydmuchowymi (na tym placu jakieś ciężarówki kipują wielkie korzenie może ktoś wie z jakiej racji coś takiego wyczyniają)
W tym budynku co widać z drogi były prasy(wyciskarki) do formowania masy prochowej jednego z trzech wydziałów POL-Betrieb na terenie D.A.G Fabrik Bromberg. A korzenie na placu to efekt działalności leśnych ludzi przy wyrębie lasu.
Lukas pisze:
Po prawej prawdopodobnie linia do produkcji petard i gazów łzawiących dowiedziałem się tego od pracownika Zachemu który konserwuje przepompownie zachemowską znajdującą się nieco głębiej w tym kierunku.
W latach 80-tych ubiegłego wieku wydział produkcji specjalnej tzw. "Ś" produkowano na nim świece dymne i gazy łzawiące, popularne w stanie wojennym UGŁy. Petard tam nie produkowano.
W czasie wojny główne laboratorium D.A.G Fabrik Bromberg.
Lukas pisze:
No i prawie wis a wis bramy wiodącej na linię produkcji petard (może ktoś widział wygląda jak małe miasteczko dosłownie) znajduje się brama za którą po prawej jest wejście do bunkra. Posiada dobrze zachowane drewniane drzwi i z zewnątrz wygląda całkiem zdrowo a w środku nie wiadomo. Jeśli ktoś wie o którym mówię to może podzieliłby się wiedzą na ten temat.
Ten "bunkier" to nic innego jak magazyn do przechowywania do 20 ton materiałów wybuchowych.
Lukas pisze:
Od tej asfaltowej drogi przy opisywanym bunkrze zaczynają się słupy, chyba elektryczne (choć są dość niskie no ale to wojenne, surowe instalacje nie mające się zdradzać więc to by tłumaczyło)
Kable energetyczne wkopane były w ziemię. Na słupach o których piszesz zamontowane były rurociągi do przesyłu m.in. wody i pary.