Forum Bydgoskiego Stowarzyszenia Miłośników Zabytków "BUNKIER"
https://www.forum.bsmz.org/

Discopolo
https://www.forum.bsmz.org/viewtopic.php?f=16&t=6830
Strona 1 z 1

Autor:  Maciej Kulesza [ czwartek, 21 sie 2014, 20:45 ]
Tytuł:  Discopolo

Bydgoszcz wraca na kinowe ekrany. W Operze Nova kręcone są finałowe sceny filmu "Discopolo". Na plan zdjęciowy zjechały gwiazdy, m.in. Joanna Kulig, Tomasz Kot i Iwona Bielska.


(...)
Na potrzeby produkcji wnętrza opery zamieniły się w halę widowiskową konkursu Eurowizji. Bydgoscy melomani z pewnością rozpoznają w filmie monumentalną złotą scenografię z "Halki". Na jej tle zobaczą m.in. najzdolniejszych aktorów młodego pokolenia - laureatkę Orła za rolę w filmie "Sponsoring" Joannę Kulig, wielokrotnie nagradzanego za kreację w "Chce się żyć" Dawida Ogrodnika oraz laureata Nagrody im. Zbyszka Cybulskiego za "Dziewczynę z szafy" - Piotra Głowackiego, którzy wcielili się w główne postaci.

(...)

- Gmach opery i scenografia, którą mogliśmy wykorzystać, doskonale odpowiadały naszym wyobrażeniom o scenie finałowej. Przy okazji jest tu świetna akustyka, trudno sobie wyobrazić lepsze warunki do pracy - mówi scenarzysta Mateusz Kościukiewicz.

(...)
Materiał do filmu nagrany został również w Borach Tucholskich i Żninie. To duża część kadrów pokazująca początki muzycznej kariery grupy. Ekipa filmowa zakończy zdjęcia pod koniec września w Warszawie.

Cały tekst: http://bydgoszcz.gazeta.pl/bydgoszcz/1, ... z3B3bef12F

http://www.pomorska.pl/apps/pbcs.dll/ar ... /140829975

http://www.pomorska.pl/apps/pbcs.dll/ar ... /140829971

http://www.pomorska.pl/apps/pbcs.dll/ar ... /140809377

Autor:  Maciej Kulesza [ czwartek, 8 sty 2015, 17:40 ]
Tytuł:  Re: Discopolo

Bydgoszcz i okolice stały się planem zdjęciowym do filmu "Discopolo", który pod koniec przyszłego miesiąca wejdzie do kin. Latem filmowcy kręcili sceny finałowe m.in. w Operze Nova.
(...)

Zanim ekipa filmowa przyjechała do Bydgoszczy, nagrywała również na terenie Borów Tucholskich i w Żninie. To duża część kadrów filmu, pokazująca początki muzycznej kariery grupy. Filmowcy zakończyli zdjęcia pod koniec września w Warszawie.
(...)

Bydgoszczy na potrzeby produkcji wnętrze opery zamieniło się w halę widowiskową konkursu Eurowizji.

Cały tekst: http://bydgoszcz.gazeta.pl/bydgoszcz/1, ... z3OFSBwtRY

Trailer filmu "Discopolo"
https://www.youtube.com/watch?v=nqh75-_DbK4#t=15

W 2 sekundzie widać most kolejowy na trasie Pruszcz - Bruchniewo zawieszony nad Zalewem Koronowskim.

Autor:  Ewing [ poniedziałek, 16 sty 2017, 21:50 ]
Tytuł:  Re: Discopolo

Zachęcam do obejrzenia programu Polska Filmowa 2 (odcinek 3). Wszystko poświęcone naszej okolicy. Jest duży fragment właśnie o Discopolo. Między innymi zajazd na Niwach. Prom we Wielonku. Stacja w Klonowie i znany most gdzie dla celów filmu dorobili tory bo nie oryginalne nie pasowały do waskotorowej drezyny. Pełno różnych smaczków :)

Strona 1 z 1 Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/