Forum Bydgoskiego Stowarzyszenia Miłośników Zabytków "BUNKIER"

UWAGA: W przypadku problemów technicznych z forum lub problemów z rejestracją prosimy o kontakt pod adresem: forum@bsmz.org lub prosimy pisać w dziale "POMOC" (dział ten nie wymaga rejestracji).
Dzisiaj jest czwartek, 28 mar 2024, 12:02

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 13 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Miasto
Post: poniedziałek, 4 lis 2019, 06:39 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek, 29 gru 2011, 20:51
Posty: 6931
... być może taki ostatecznie będzie miał ten film.

Mnie najbardziej ciekawi nie tyle gdzie, ale jak będzie wyglądać zapowiedziana makieta mostu Władysława IV, zbudowana na potrzeby tego filmu.

https://expressbydgoski.pl/w-bydgoszczy ... 2S9ILjxJtY


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Miasto
Post: poniedziałek, 4 lis 2019, 23:14 
Offline
Gość

Rejestracja: piątek, 7 kwie 2017, 20:42
Posty: 17
Nawet nie wiedziałem o tym, że jest kręcony film w Bydgoszczy. I właśnie naszło mnie pytanie: Wiadomo, że nie będą rozgłaszać gdzie akurat kręcą, bo wtedy na pewno tłum gapiów by od razu się zjawił, ale w drugą stronę: czy to jest jakoś ściśle chronione, gdzie akurat dana scena jest kręcona? Nie chodzi mi o to, żeby wejść w główny plan żeby przeszkadzać ( :):) ), ale chociaż na chwilę z boku zobaczyć jak to w ogóle wygląda. W ogóle jakieś ulice w związku z tym były gdziekolwiek zamykane, czy jak to działa?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Miasto
Post: wtorek, 5 lis 2019, 21:21 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek, 29 gru 2011, 20:51
Posty: 6931
Znajomy mieszka przy ul.Drukarskiej. Napisał mi, że kilka dni temu, tam właśnie kręcili jakieś sceny.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Miasto
Post: wtorek, 5 lis 2019, 21:28 
Offline
BSMZ Bunkier

Rejestracja: środa, 4 sty 2012, 00:24
Posty: 2926
Lokalizacja: BYDGOSZCZ-WYŻYNY
W nocy na Drukarskiej i Gdańskiej kręcili.
https://expressbydgoski.pl/w-bydgoszczy ... rFhmmTASfQ


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Miasto
Post: środa, 4 mar 2020, 02:32 
Offline
Gość

Rejestracja: piątek, 22 sty 2016, 01:28
Posty: 441
W marcu kolejne filmowe klapsy - tym razem na Szwederowie i Okolu.

I taka sobie ciekawostka:
Cytuj:
Na planie pojawili się też znani bydgoszczanie – prezydent Rafał Bruski, jego zastępczyni Iwona Waszkiewicz czy dyrektor Miejskiego Centrum Kultury Marzena Matowska – w filmie zobaczymy ich jako statystów.

Źródełko: https://metropoliabydgoska.pl/filmowcy- ... wdz-gdzie/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Miasto
Post: czwartek, 5 mar 2020, 07:28 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek, 29 gru 2011, 20:51
Posty: 6931
^^^
Ja jakoś tam mam, że pewni aktorzy, kiedyś tam zobaczeni w jakiejś charakterystycznej roli we filmie, a potem długo nie widziani, po pewnym czasie 'stają się tymi bohaterami'. Czyli, zobaczony dawno temu aktor 'X' grał np. rolę cynicznego oprawcy, a 'Y' szlachetnego dobroczyńcy, (a potem przez lata ich nie widziałem na ekranie), zapisują mi się w pamięci, jako właśnie takie postacie. I gdy po pewnym czasie widzę ich w nowych, innych rolach, z 'tymi samymi twarzami', to nadal w nich widzę 'oprawcę' i 'dobroczyńcę'... :oops: (Tak było w przypadku Janusza Gajosa, który po latach, w innych filmach wciąż był dla mnie 'Jankiem' - to pewnie najlepszy na to przykład...)
Piszę o tym, bo skoro R. Bruski ma tam grać, zapewne nie siebie, a np kominiarza, to i tak będę 'widział' w nim prezydenta naszego miasta. :oops: Chyba, że np. charakteryzacja twarzy, odmieni jego 'normalny' wygląd. 8-)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Miasto
Post: środa, 9 gru 2020, 16:28 
Offline
Gość

Rejestracja: środa, 21 paź 2020, 12:48
Posty: 17
BYDZIAK 1958 pisze:
^^^
Ja jakoś tam mam, że pewni aktorzy, kiedyś tam zobaczeni w jakiejś charakterystycznej roli we filmie, a potem długo nie widziani, po pewnym czasie 'stają się tymi bohaterami'. Czyli, zobaczony dawno temu aktor 'X' grał np. rolę cynicznego oprawcy, a 'Y' szlachetnego dobroczyńcy, (a potem przez lata ich nie widziałem na ekranie), zapisują mi się w pamięci, jako właśnie takie postacie.


Mam tak samo, czasami to strasznie przeszkadza w oglądaniu filmów, bo nową postać graną przez danego aktora ja widzę, rozumiem i w ogóle odbieram ją zupełnie inaczej :P


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Miasto
Post: wtorek, 9 lut 2021, 15:39 
Offline
Gość

Rejestracja: czwartek, 4 lut 2021, 15:49
Posty: 10
Kotipies pisze:
BYDZIAK 1958 pisze:
^^^
Ja jakoś tam mam, że pewni aktorzy, kiedyś tam zobaczeni w jakiejś charakterystycznej roli we filmie, a potem długo nie widziani, po pewnym czasie 'stają się tymi bohaterami'. Czyli, zobaczony dawno temu aktor 'X' grał np. rolę cynicznego oprawcy, a 'Y' szlachetnego dobroczyńcy, (a potem przez lata ich nie widziałem na ekranie), zapisują mi się w pamięci, jako właśnie takie postacie.


Mam tak samo, czasami to strasznie przeszkadza w oglądaniu filmów, bo nową postać graną przez danego aktora ja widzę, rozumiem i w ogóle odbieram ją zupełnie inaczej :P

macie racje, jest coś takiego, tym gorzej im bardziej charakterystyczna postać


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Miasto
Post: poniedziałek, 15 lut 2021, 14:17 
Offline
Gość

Rejestracja: poniedziałek, 23 lis 2020, 16:27
Posty: 12
Haha, to prawda, bywa to kłopotliwe. :D


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Miasto
Post: wtorek, 23 mar 2021, 10:37 
Offline
Gość

Rejestracja: środa, 3 lip 2013, 21:21
Posty: 219
Lokalizacja: Bocianowo
Jak się okazuje, z tym filmem związany jest tajemniczy mural na kamienicy "Zabić Docenta". Mini śledztwo na IG

@fyrtel.bocianowo


Załączniki:
Rycerska 13.JPG
Rycerska 13.JPG [ 77.03 KiB | Przeglądany 5336 razy ]
Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Miasto
Post: niedziela, 19 wrz 2021, 05:53 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek, 29 gru 2011, 20:51
Posty: 6931
kurgan pisze:
Miasto miało swoją premierę 23. czerwca w bydgoskim Orle. (...)
Warto dodać, że Maciej Cuske i Marcina Sautera (twórcy filmu), wychowywali się na Londynku ;)


Czy ktoś z Was, widział już ten film?
Po wystukaniu na klawiaturze zapytania, na początek, wyskoczyły mi dwie negatywne wypowiedzi o tym filmie...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Miasto
Post: niedziela, 19 wrz 2021, 12:00 
Offline
Gość

Rejestracja: piątek, 22 sty 2016, 01:28
Posty: 441
Nie oglądałem. Jest w którejś dziesiątce na mojej liście filmów oczekujących na obejrzenie. Zobaczę kiedyś, przy okazji, w tv.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Miasto
Post: poniedziałek, 8 sty 2024, 13:52 
Offline
Gość

Rejestracja: poniedziałek, 8 sty 2024, 13:12
Posty: 4
A czy wgl jest już dostępny gdzieś ten film? Orientuje się ktoś?

_________________
Najlepszy i przepyszny miód z pasieki


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 13 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
       
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group