Forum Bydgoskiego Stowarzyszenia Miłośników Zabytków "BUNKIER"

UWAGA: W przypadku problemów technicznych z forum lub problemów z rejestracją prosimy o kontakt pod adresem: forum@bsmz.org lub prosimy pisać w dziale "POMOC" (dział ten nie wymaga rejestracji).
Dzisiaj jest wtorek, 19 mar 2024, 08:42

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 36 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
Post: niedziela, 24 cze 2012, 15:12 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek, 29 gru 2011, 20:51
Posty: 6923
krajan pisze:
... to dodatek do forum, który blokuje możliwość edytowania dużej ilości postów w krótkim czasie. ...

"Edytowania' - czyli poprawiania?. Czy 'edytowania - czyli dodawania ?

Mi wciąż chodzi o przeszkadzającą funkcję 'sklejania', objawiającą się brakiem zasygnalizowania forumowiczom, że pojawił się nowy wpis...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: niedziela, 24 cze 2012, 15:19 
Offline
BSMZ Bunkier

Rejestracja: sobota, 23 kwie 2011, 19:48
Posty: 2454
Edytowanie jest poprawianiem ;)

_________________
opuszczonebydgoszcz.blogspot.com


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: niedziela, 24 cze 2012, 19:20 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek, 29 gru 2011, 20:51
Posty: 6923
krajan pisze:
Edytowanie jest poprawianiem ;)


Też tak myślę. Więc co sądzisz o szkodliwej dla idei forum, funkcji sklejania bez sygnalizacji miejsca i daty? (Patrz na wyżej opisany przykład.)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: niedziela, 24 cze 2012, 19:21 
Offline
BSMZ Bunkier

Rejestracja: sobota, 23 kwie 2011, 19:48
Posty: 2454
Jeżeli post jest doklejany do poprzedniej wypowiedzi temat powinien być pokazany jako nieprzeczytany :)

_________________
opuszczonebydgoszcz.blogspot.com


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: niedziela, 24 cze 2012, 19:27 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek, 29 gru 2011, 20:51
Posty: 6923
A nie jest. I to ponoć przez to 'doklejenie'. Więc jeśli nie można tej funkcji usprawnić na stałe, to powinna być chyba anulowana.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: niedziela, 24 cze 2012, 19:44 
Offline
Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: piątek, 26 gru 2008, 00:00
Posty: 5892
Lokalizacja: Bydgoszcz-Fordon
Zmieniłem trochę ustawienia - jeśli kolejny post będzie napisany po 5 minutach i zostanie połączony, wątek przesunie się do góry (nie wiem, czy się podświetli, trzeba to sprawdzić w praktyce)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: niedziela, 24 cze 2012, 20:39 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek, 29 gru 2011, 20:51
Posty: 6923
Niestety, to wciąż nie działa. Myślę, że może słuszne jest to sklejanie kolejnych wpisów w ciągu najwyżej 24 godzin. Potem, jednak blokuje to generowanie tych potrzebnych informacji, gdzie i kiedy zostało dodane coś nowego.
W kwestii formalnej dodam, że sprawdziłem to w :Zabytkach... -> 'Kolejach... -> "BKD...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: niedziela, 24 cze 2012, 20:49 
Offline
Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: piątek, 26 gru 2008, 00:00
Posty: 5892
Lokalizacja: Bydgoszcz-Fordon
no to szukam dalej w ustawieniach forum :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: wtorek, 26 cze 2012, 10:47 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: wtorek, 8 mar 2011, 01:02
Posty: 437
Na temat edycji – jestem jak najbardziej „za”:

Praktycznie wszystkie znane mi fora posiadają możliwość edycji postów, a użytkownicy są regularnie nagabywani o korzystanie z tej funkcji
(często pod presją kar w postaci ostrzeżeń). Każdy post, to kolejne kilobajty przestrzeni dyskowej serwera, a ta przestrzeń przekłada się na
koszty utrzymania forum i szybkość jego działania.

Każdemu piszącemu na forum zdarzają się, takie czy inne błędy, więc edycja umożliwia ich skorygowanie.

Edycja umożliwia również aktualizację, istniejącego już opracowania, o informacje, fotografie, które wypłynęły się już po publikacji.
Tego typu uzupełnienia umieszczone oddzielnie, po np. trzech stronach dyskusji, stają się mało zauważalne – giną w tłoku.


GrapHite pisze:
.....Co sądzicie o moim zdaniu? :)


Zadziwiasz minie takim stanowiskiem. Z jednej strony walczysz o prawa do swoich fotografii – podpisy, zapytania o wykorzystanie itp. (i słusznie).
Z drugiej strony odmawiasz autorom postów praw do ich własnych tekstów. Mentalność Kalego?

Cała twoja wypowiedź sugeruje, że użytkownicy tego forum to banda gówniarzy.
Na wszelki wypadek - dziękuję – dawno nie czułem się tak młodo.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: wtorek, 26 cze 2012, 12:47 
Offline
Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: piątek, 26 gru 2008, 00:00
Posty: 5892
Lokalizacja: Bydgoszcz-Fordon
MWS pisze:
Praktycznie wszystkie znane mi fora posiadają możliwość edycji postów, a użytkownicy są regularnie nagabywani o korzystanie z tej funkcji

Cytuj:
Każdemu piszącemu na forum zdarzają się, takie czy inne błędy, więc edycja umożliwia ich skorygowanie.

Tu również jest możliwość wprowadzania poprawek - jednak są dwa ograniczenia - 1. poprawki można robić do 30 mnut od napisania postu, 2. poprawki są możliwe o ile ktoś już nie napisał kolejnego postu w danym wątku.

Cytuj:
Edycja umożliwia również aktualizację, istniejącego już opracowania, o informacje, fotografie, które wypłynęły się już po publikacji. Tego typu uzupełnienia umieszczone oddzielnie, po np. trzech stronach dyskusji, stają się mało zauważalne – giną w tłoku.

Z tym natomiast zupełnie się nie zgadzam. Post to nie artykół na stronie internetowej, który można sobie dowolnie zmieniać, aktualizować itp. Każdy post jest częścią wątku i jego zmiana lub wykasowanie może zniekształcić obraz całości. Jeśli mamy do dodania coś nowego to piszemy nowy post - na tym właśnie polega sens forum. Wyobraź sobie wątek, który liczy kilka lub kilkanaście stron i poszczególni użytkownicy zmieniają swoje wcześniejsze wypowiedzi - całość straci jakikolwiek sens). Oczywiście nie chodzi mi o rażące pomyłki, gdzie coś ucięło, załadowało się nie to zdjęcie, nie działa link, itp. Jednak od poprawy takich rzeczy są moderatorzy, którzy zawsze chętnie pomogą, choć nie zawsze siedzą przy kompie i na to trzeba wziąć poprawkę :)

Cytuj:
GrapHite pisze:
.....Co sądzicie o moim zdaniu? :)

Zadziwiasz minie takim stanowiskiem. Z jednej strony walczysz o prawa do swoich fotografii – podpisy, zapytania o wykorzystanie itp. (i słusznie).
Z drugiej strony odmawiasz autorom postów praw do ich własnych tekstów. Mentalność Kalego?

Tu z kolei rozumiem po części GrapHite. Jeśli ktoś decyduje się na wypowiedzi na forum, publikuje swoje zdjęcia i teksty, to nie może oczekiwać, że jak tylko się na coś lub kogoś obrazi, to to wszystko co napisał zostanie usynięte. Takie działanie prowadziło by do totalnego haosu na forum. Piszę to dlatego, że już niestety ale takie przypadki się tu zdarzały.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: środa, 27 cze 2012, 10:42 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: wtorek, 8 mar 2011, 01:02
Posty: 437
спасибо - понимаю
Я не буду беспокоить больше.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: środa, 27 cze 2012, 13:37 
Offline
BSMZ Bunkier
Awatar użytkownika

Rejestracja: wtorek, 16 gru 2008, 00:00
Posty: 6985
Ewing pisze:
Tu również jest możliwość wprowadzania poprawek - jednak są dwa ograniczenia - 1. poprawki można robić do 30 mnut od napisania postu, 2. poprawki są możliwe o ile ktoś już nie napisał kolejnego postu w danym wątku.


to jest dobra opcja z której korzystają inne fora

_________________
"Czekając na idealny moment, możesz nigdy nie rozpocząć dzieła. Zaczynaj już! Zaczynaj tam, gdzie jesteś i jako ten, kim jesteś" - H. Jackson Brown


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: wtorek, 4 wrz 2012, 20:34 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek, 29 gru 2011, 20:51
Posty: 6923
Znów sie pojawił problem skutku 'sklejania'. W 'Kolej duża i mała', w 'Bydgoskiej Kolei Dojazdowej' dopisałem pewne rzeczy... I już mniejsza o to, że 'dokleiło' wpis do poprzedniego... Ale nie pokazało tego w ramce 'Ostatni post'. Tam nadal pokazuje post Pawła, z niedzieli... :evil:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: wtorek, 4 wrz 2012, 22:55 
Offline
BSMZ Bunkier

Rejestracja: sobota, 23 kwie 2011, 19:48
Posty: 2454
Tylko mi nie dochodzą maile z powiadomieniami? :evil:

_________________
opuszczonebydgoszcz.blogspot.com


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: środa, 5 wrz 2012, 09:32 
Offline
BSMZ Bunkier

Rejestracja: wtorek, 7 cze 2011, 20:47
Posty: 174
Lokalizacja: Wabrzezno
krajan pisze:
Tylko mi nie dochodzą maile z powiadomieniami? :evil:


Jeśli chodzi o info na maila o wiadomościach w skrzynce na forum - to też byłem zaskoczony że nie dostałem :?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: środa, 5 wrz 2012, 10:25 
Offline
BSMZ Bunkier
Awatar użytkownika

Rejestracja: wtorek, 16 gru 2008, 00:00
Posty: 6985
:?: Czy problemy zgłaszacie na bieżąco wysyłając e-mail forum@bsmz.org ?

ps. no i pamiętajcie, że były wakacje i urlopy ;)

_________________
"Czekając na idealny moment, możesz nigdy nie rozpocząć dzieła. Zaczynaj już! Zaczynaj tam, gdzie jesteś i jako ten, kim jesteś" - H. Jackson Brown


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 36 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
       
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group