Forum Bydgoskiego Stowarzyszenia Miłośników Zabytków "BUNKIER"

UWAGA: W przypadku problemów technicznych z forum lub problemów z rejestracją prosimy o kontakt pod adresem: forum@bsmz.org lub prosimy pisać w dziale "POMOC" (dział ten nie wymaga rejestracji).
Dzisiaj jest piątek, 9 gru 2022, 06:59

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 887 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 41, 42, 43, 44, 45
Autor Wiadomość
Gość

^^^
Bydziak :1

Gość
Awatar użytkownika

^^^
Dzięki Grzegorzu.

Tydzień temu przeszedłem się na naszą 'starówkę'. Ulica Długa, wyglądała jak by wymarła. Może dlatego, ze było nie za ciepło... W moim dzieciństwie, był tam nie tylko spory ruch pieszy, czy kołowy, ale i szynowy...
"Odjechały tramwaje, a w nich ludzie z Długiej"

Załączniki:
T na D X JK B.jpg
T na D X JK B.jpg [ 175.02 KiB | Przeglądany 206 razy ]

Gość
Awatar użytkownika

Ponad osiem lat temu pokazałem wam obrazek, który wtedy zrobiłem. Dziś, wystąpi on w nowym zestawie. W tamtym czasie, nie wiedziałem, że narożnik budynku 'dywizjonera', (wczoraj przechodząc tam, widziałem gaszony pożar), przyozdabiał dostojny wykusz, który 'dobudowałem' w nowszej wersji obrazka.
To oczywiście 'widok z mojej pamięci', w kierunku drugiej śluzy. Przypomnę, że jej położenie ułatwił odkopany fragment jej muru... O tym też tu kiedyś pisaliśmy...

Załączniki:
ś II obrazek B.jpg
ś II obrazek B.jpg [ 195.08 KiB | Przeglądany 170 razy ]

Gość
Awatar użytkownika

"Kącik, uliczka na niby" Przypomnę tylko, a i również poinformuję nowe, odwiedzające forum osoby, że pod takim tytułem w dziale o ulicach, jest skromny opis Kącika.
No i pozmieniało się tutaj. Nie ma już przylegającej swą wschodnią stroną do Kącika, zakładu Jutrzenki. 'Teraz tu się nie będzie pracowało, tylko mieszkało.' A Kącik, przy okazji tych zmian, zyskał może i trochę lepszego wyglądu... 8-)

Załączniki:
K 1 B.jpg
K 1 B.jpg [ 173.12 KiB | Przeglądany 157 razy ]

Gość
Awatar użytkownika

Nie pamiętam już, kto, gdzie i kiedy, spytał mnie o to, jaki zestaw był najtrudniejszy do złożenia. I pewnie wtedy o jakimś zestawie opowiedziałem... Bo były takie. 8-)
Ale to dzisiejszy, poniższy, wyszedł na pierwsze miejsce 'trudności'.
Będąc na miejscu, (byłem tam na 'sesji' trzy razy), okazało się, że po pierwsze, praktycznie nie ma miejsca do właściwego ustawienia się. Oczywistym utrudnieniem łapania perspektywy, są całkiem inne obecne linie brzegowe. Tą, po przeciwnej stronie, po rozbiórce zgliszczy spichrzy, przesunięto w głąb, powiększając zakole rzeki. Po 'naszej stronie', inne było tu ujście 'międzywodzia' i wejścia do kanału zbożowego. Wiadomo tylko, że do widocznego mostu magazynowego, prowadziła droga, prawie równoległa do 'Białego spichlerza' (obok, na wyspie)... A jedynym, takim samym miejscem, wspólnym dla obu widoków, jest część grobli, widoczna z lewej strony, w głębi...

Załączniki:
1789  most magazynowy B.jpg
1789 most magazynowy B.jpg [ 165.81 KiB | Przeglądany 134 razy ]

Gość
Awatar użytkownika

Piękny, świeży śnieg, sprzed tygodnia, chwilowo nadał nastrój, wręcz świąteczny.
Pomyślałem, by w tej aurze, w nowym zestawie, było również zdjęcie ze śniegiem... Przypomniało mi się ujęcie ze Seminaryjnej, które tu kiedyś pokazał seth. To widok pl. Poznańskiego, sprzed 40stu lat. Z widocznymi budynkami po prawej stronie, które na samym początku lat 80-tych zostały rozebrane...

Załączniki:
Pl P seth  B.jpg
Pl P seth B.jpg [ 138.02 KiB | Przeglądany 90 razy ]

Gość
Awatar użytkownika

Ten oto zestaw, być może zachęci nowe i przypadkowe odwiedzające Bunkier osoby, do zajrzenia w inne zakamarki i tematy tego forum.
Ponad wiek temu zbudowano nowy most królowej Jadwigi. Nieco wcześniej, rozebrano masywną, ceglaną konstrukcję poprzedniego, pierwszego mostu... Nie będę się rozdrabniał i w sumie powtarzał o ciekawostkach historycznych związanych z tymi mostami, bo nam są tu one dobrze znane. Ale ciekawym tego tematu, wskażę ścieżkę... Dział - ZABYTKI I CIEKAWE OBIEKTY, potem - Szlak wodny, i dalej - Mosty, mostki i wiadukty, a tam, np temat dzisiejszy, czyli: Most Królowej Jadwigi.

Załączniki:
M K V JB.jpg
M K V JB.jpg [ 198.31 KiB | Przeglądany 35 razy ]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 887 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 41, 42, 43, 44, 45

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]