Forum Bydgoskiego Stowarzyszenia Miłośników Zabytków "BUNKIER"

UWAGA: W przypadku problemów technicznych z forum lub problemów z rejestracją prosimy o kontakt pod adresem: forum@bsmz.org lub prosimy pisać w dziale "POMOC" (dział ten nie wymaga rejestracji).
Dzisiaj jest piątek, 29 mar 2024, 00:09

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 983 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 50  Następna
Autor Wiadomość
Post: czwartek, 12 kwie 2012, 22:26 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: wtorek, 8 mar 2011, 01:02
Posty: 437
Oczywiście – ul. Królowej Jadwigi, bodajże 9 (albo i 7).


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: piątek, 13 kwie 2012, 06:53 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek, 29 gru 2011, 20:51
Posty: 6931
Tam, prawie obok siebie jest kilka takich 'sklepików', poniżej poziomu ulicy. W jednym z nich, może w tym ze zdjęcia, była, działająca chyba jeszcze w latach 70-tych, kolektura totolotka. Co jakiś czas rodzice wysyłali mnie żebym 'wysłał'... Były kolejki, bo 'arkusz zakładów' rozcinano ręcznie na trzy części... Ale najpierw smarowano to z boku klejem i nim przyklejano banderolę... Oczywiście byli tacy, co grali w Łuczniczkę. To był taki lokalny 'totolotek'. :D


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: sobota, 14 kwie 2012, 15:16 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: niedziela, 8 kwie 2012, 12:01
Posty: 45
Lokalizacja: Bydgoszcz
Byłem dzisiaj na Elbląskiej i zrobiłem fotkę - co prawda nie wyszło idealnie
Widać że budynek został dobudowany
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: sobota, 14 kwie 2012, 15:32 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek, 29 gru 2011, 20:51
Posty: 6931
Choć budynek znam ze zdjęć, to nigdy na tej uliczce nie byłem... :roll:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: czwartek, 19 kwie 2012, 17:29 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek, 29 gru 2011, 20:51
Posty: 6931
Kiedyś zrobiłem taką 'rekonstrukcję porównawczą'. Zdjęcie lotnicze było 'pożyczone' z ssc.
Całość, też tam wstawiłem. Jeden z użytkowników podpowiedział mi, że 'babcia mówiła (po obejrzeniu) że kanał był trochę węższy'... Więc go tam poprawiłem i zwężyłem. I tak tam to pozostało. Ale od czasu gdy poznałem kolejną starą fotografię z mostem (niedawno dałem w tym wątku) to nosiłem się z zamiarem poprawienia tamtej rekonstrukcji. No i właśnie poprawiłem. Teraz wygląda to tak:
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: czwartek, 19 kwie 2012, 19:50 
Offline
BSMZ Bunkier

Rejestracja: środa, 4 sty 2012, 00:24
Posty: 2926
Lokalizacja: BYDGOSZCZ-WYŻYNY
Super porównanie chciałbym się cofnąć w czasie żeby żeby obejrzeć takie widoki na żywo :D


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: piątek, 20 kwie 2012, 16:55 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek, 29 gru 2011, 20:51
Posty: 6931
^^^ Dla mnie tamte widoki lat 60-tych (XXw.) żyją w pamięci niemal tak, jak przysłowiowy, wczorajszy dzień. Ale mimo to, nie daje mi spokoju miejsce styku mostu ze zjazdami. (W ulice Wojewódzką, Świerczewskiego i Nakielską) Na starych pocztówkach widać ten trójkątny trawnik, między niższą Nakielską, a wyższą, dochodzącą do mostu Św..... Trójcy. Zapewne było tak do czasu poszerzenia odcinka Nakielskiej, na wysokości technikum. Bo ja mam w pamięci w tamtym miejscu 'murek oporowy', który został postawiony pewnie w czasie (kiedy?) poszerzania tam jezdni i budową podwójnego toru. (Od Kruszwickiej w stronę Wrocławskiej, był już pojedynczy) Wspominałem w innym wątku, że 30 lat temu, tłumacząc coś komuś, zrobiłem kilka 'obrazków z pamięci'... Na jednym z nich mam to miejsce. ( Widok, jakby spod bramy technikum) I choć narysowałem wtedy ten murek tak, jak go zapamiętałem, to patrząc na niego 'coś mi nie gra'...
I teraz myślę, ze mam go narysowanego z perspektywy wzrostu chłopca. A wiec jeśli jest za duży, (bo to raczej jego wysokość mi nie pasuje) to pewnie właśnie dlatego...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: sobota, 5 maja 2012, 15:54 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek, 29 gru 2011, 20:51
Posty: 6931
Miejsce znane... :D
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: sobota, 5 maja 2012, 21:23 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: sobota, 4 kwie 2009, 23:00
Posty: 1078
BYDZIAK 1958 pisze:
Miejsce znane... :D
Obrazek

Znam ten widok (górny) z czasów ZSM nr1 ;-)

_________________
Z harcerskim pozdrowieniem
SALAMON


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: środa, 9 maja 2012, 17:46 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek, 29 gru 2011, 20:51
Posty: 6931
BYDZIAK 1958 pisze:
^^^ Dla mnie tamte widoki lat 60-tych (XXw.) żyją w pamięci niemal tak, jak przysłowiowy, wczorajszy dzień. Ale mimo to, nie daje mi spokoju miejsce styku mostu ze zjazdami. (W ulice Wojewódzką, Świerczewskiego i Nakielską) Na starych pocztówkach widać ten trójkątny trawnik, między niższą Nakielską, a wyższą, dochodzącą do mostu Św..... Trójcy. Zapewne było tak do czasu poszerzenia odcinka Nakielskiej, na wysokości technikum. Bo ja mam w pamięci w tamtym miejscu 'murek oporowy', który został postawiony pewnie w czasie (kiedy?) poszerzania tam jezdni i budową podwójnego toru. (Od Kruszwickiej w stronę Wrocławskiej, był już pojedynczy) Wspominałem w innym wątku, że 30 lat temu, tłumacząc coś komuś, zrobiłem kilka 'obrazków z pamięci'... Na jednym z nich mam to miejsce. ( Widok, jakby spod bramy technikum) I choć narysowałem wtedy ten murek tak, jak go zapamiętałem, to patrząc na niego 'coś mi nie gra'...
I teraz myślę, ze mam go narysowanego z perspektywy wzrostu chłopca. A wiec jeśli jest za duży, (bo to raczej jego wysokość mi nie pasuje) to pewnie właśnie dlatego...


Dodam jeszcze, że na tym zestawieniu powyżej, na górnym zdjęciu, widać początek tego wspomnianego murku...

A tak oto narysowałem to miejsce niecałe dziesięć lat po zmianach w tamtym miejscu...

Obrazek

Myślę, że w rzeczywistości, ten murek w najwyższym miejscu mógł mieć najwyżej półtora metra, lub nie więcej niż dwa.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: poniedziałek, 14 maja 2012, 18:49 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek, 29 gru 2011, 20:51
Posty: 6931
Te dwa zdjęcia są zrobione prawie w tym samym miejscu. Dzieli je tylko około pół wieku. W czasie ostatniej przebudowy widocznej jezdni (Focha) odkopano fragment muru, do którego umocowane zawiasem, było lewe skrzydło (zachodniej) bramy śluzy. Obecnie to miejsce znajduje się na asfalcie, mniej więcej w miejscu przerywanej linii, miedzy strzałką na wprost i w lewo.

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

(Zdjęcia tej 'odkrywki' - http://www.skyscrapercity.com/showthrea ... 81&page=53 Post 1044, zdjęcia 8-10...)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: wtorek, 3 lip 2012, 19:21 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek, 29 gru 2011, 20:51
Posty: 6931
O powstaniu tego rysunku pisałem w wątku "Wojewódzka". Niedawno pomyślałem o wykorzystania go do 'porównania'. :D No i okazało się, że perspektywa, kiedyś rysowana z pamięci, jest nieco inna niż rzeczywistość. Najbardziej widać to na przykładzie odstępu, miedzy budynkami po przeciwnych stronach ul. Kordeckiego. Np. w tej 'rzeczywistej', widnieje kościół... :D

Obrazek[/URL]


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: sobota, 1 wrz 2012, 12:44 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek, 29 gru 2011, 20:51
Posty: 6931
W czasch mojej młodości, w tym budynku był ZETO.
Poniżej stare zdjęcie wstawione kiedyś przez lumixa i współczesne. Podobne zestawienie widoku tego miejsca jest na str3 tego tematu.:D
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: niedziela, 2 wrz 2012, 15:42 
Offline
BSMZ Bunkier

Rejestracja: sobota, 23 kwie 2011, 19:48
Posty: 2454
Pod Blankami :)

Obrazek

_________________
opuszczonebydgoszcz.blogspot.com


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: niedziela, 2 wrz 2012, 19:47 
Offline
BSMZ Bunkier
Awatar użytkownika

Rejestracja: wtorek, 16 gru 2008, 00:00
Posty: 6985
i ten widok chcą zasłonić parkingiem :-(

_________________
"Czekając na idealny moment, możesz nigdy nie rozpocząć dzieła. Zaczynaj już! Zaczynaj tam, gdzie jesteś i jako ten, kim jesteś" - H. Jackson Brown


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: wtorek, 2 paź 2012, 22:27 
Offline
BSMZ Bunkier

Rejestracja: sobota, 23 kwie 2011, 19:48
Posty: 2454
Takie tam porównanie :)

Obrazek

Obrazek

_________________
opuszczonebydgoszcz.blogspot.com


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: środa, 3 paź 2012, 18:30 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek, 29 gru 2011, 20:51
Posty: 6931
^^^
Przy okazji przypomniałeś widoczny w głębi budynek rozebrany stosunkowo nie dawno.
Miał ciekawy nieregularny kształt. I twoje ujęcie część tego pokazuje.
Dla przypomnienia przytoczę moje 'porównanie'.

BYDZIAK 1958 pisze:
Dziś, takie oto moje zestawienie.
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: niedziela, 21 paź 2012, 06:49 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek, 29 gru 2011, 20:51
Posty: 6931
Połączyłem stare, znane i tu zdjęcie pożaru na Dworcowej, ze zdjęciem krystianda z ssc. (Moje ujęcia były pod innym kątem i nie pasowały) Przyglądając się, zauważyłem różnice w wysokości budynku. Możliwe, że po tym pożarze, 'podniesiono' nieco mury i pod nowym, położonym już wyżej dachem, wtedy właśnie, pojawiło się to nowe piętro.
Obrazek[/URL]


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: niedziela, 21 paź 2012, 21:32 
Offline
BSMZ Bunkier

Rejestracja: środa, 4 sty 2012, 00:24
Posty: 2926
Lokalizacja: BYDGOSZCZ-WYŻYNY
W głębi na rogu Dworcowej i Fredry widać jakiś budynek którego dziś już nie ma , zasłania go jegomość w cylindrze w prawym dolnym rogu zdjęcia .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: poniedziałek, 22 paź 2012, 05:40 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek, 29 gru 2011, 20:51
Posty: 6931
^^^
Ten dom został rozebrany w czasie budowy hotelu Brda. Wtedy właśnie, w jego miejscu powstał 'ukośny' odcinek ul. Fredry, między ulicami Dworcową a Warszawską.

PREMIERA

Zainspirowało mnie jedno ze zdjęć ronda Grunwaldzkiego, zrobionych z wieży technikum przez kol Andrzeja. Zrobiłem z niego 'obrazek z pamięci'. Układ klombów czy drzew, jest oczywiście przypadkowy. Głównym celem tej rekonstrukcji, było pokazanie dawnego wyglądu ul Grunwaldzkiej i choć małej części starego kanału. W tych proporcjach, zmieścił się tylko fragment jego północnego brzegu, widoczny u dołu... Widoczne 'wieżowce' pozostawiłem, gdyż zbudowane zostały przed zasypaniem kanału.
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 983 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 50  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 36 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
cron
       
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group