Forum Bydgoskiego Stowarzyszenia Miłośników Zabytków "BUNKIER"

UWAGA: W przypadku problemów technicznych z forum lub problemów z rejestracją prosimy o kontakt pod adresem: forum@bsmz.org lub prosimy pisać w dziale "POMOC" (dział ten nie wymaga rejestracji).
Dzisiaj jest wtorek, 19 mar 2024, 03:46

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 355 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 14, 15, 16, 17, 18
Autor Wiadomość
Post: piątek, 21 sie 2020, 16:01 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek, 29 gru 2011, 20:51
Posty: 6923
Dwa zdjęcia z tym samym widokiem.
To z prawej, jak widać, było 'poprawiane'. Lewe, to chyba oryginalny widok. Ale w czasie robienia zdjęcia, coś się przemieszczało i zrobiło 'plamy'... Po retuszu, 'obiekty plamiste' wyczyszczono. Być może za jakiś czas, będę chciał pokombinować coś z tym widokiem, w kierunku 3D. Na razie nie mogę znaleźć innego starego zdjęcia, pokazującego tą ścianę wschodnią tego dawnego budynku. I nie wiem, czy tam faktycznie była 'brama' (czerwona strzałka), lub okno w pustym miejscu, (strzałka żółta) Czy wie ktoś z Was, jak wyglądała ta ściana tego domu?


Załączniki:
retusz.jpg
retusz.jpg [ 112.76 KiB | Przeglądany 4409 razy ]
Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: niedziela, 23 sie 2020, 16:23 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: wtorek, 8 mar 2011, 01:02
Posty: 437
Najprawdopodobniej układ otworów okien/drzwi, na parterze, będzie zależał od daty wykonania zdjęcia.
Albo pomoże, albo jeszcze bardziej namiesza.

https://fotopolska.eu/580/580160/Bydgoszcz_ul_Jagiellonska.jpg
https://fotopolska.eu/689/689952/Bydgoszcz_Kosciol__Wniebowziecia_Najswietszej_Maryi_Panny_kosciol_klarysek_.jpg

Pzd.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: poniedziałek, 24 sie 2020, 09:56 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek, 29 gru 2011, 20:51
Posty: 6923
Wielkie DZIĘKI :1

Być może najpierw były tam mieszkania, a potem powstał tam sklep(y)?
A na tej zielonkawej pocztówce (jej fragment wyżej), w ramach retuszu, najłatwiej było zamazać okno (przed wejściem) i pozostawić kawałek 'pustej ściany'...
Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam.


Załączniki:
narożnik.jpg
narożnik.jpg [ 147.13 KiB | Przeglądany 4371 razy ]
Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: sobota, 13 lut 2021, 08:11 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek, 29 gru 2011, 20:51
Posty: 6923
Właśnie zrobiłem kolejną 'składankę'. Poprzednia z początku tej strony, z siedziba loży, 'lata' po necie, ale 'wstawiacze', nie informują tam skąd to mają i że to widok zmontowany przeze mnie...

Ten nowy obrazek, również złożony z dwóch pocztówek, pokazuje szersze pole widzenia z dawnego mostu przy ul Grottgera, na wschodnią stronę. Taki widok był tam do ok 1910 roku, czyli okresu, w którym trwała wielka inwestycja związana z budową nowej śluzy itp. Temat nam, 'bunkrowcom' znany. Po tamtym czasie, również był tam podobny widok, i to aż do początku lat 70-tych XXw, Wielu z nas jeszcze dobrze go pamięta. 8-)


Załączniki:
widok z mostu G.jpg
widok z mostu G.jpg [ 182.38 KiB | Przeglądany 3984 razy ]
Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: czwartek, 18 lut 2021, 14:36 
Offline
Gość

Rejestracja: poniedziałek, 23 lis 2020, 16:27
Posty: 12
Ah, ile się pozmieniało...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: wtorek, 15 cze 2021, 00:46 
Offline
Gość

Rejestracja: piątek, 22 sty 2016, 01:28
Posty: 441
BYDZIAK 1958 pisze:
Na razie, przynajmniej do wczoraj, nie nadeszła żadna wiadomość. Może przez 'wirusa C19', a może im się nie chce...

Czy doczekałeś się odpowiedzi?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: środa, 16 cze 2021, 06:11 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek, 29 gru 2011, 20:51
Posty: 6923
^^^
Niestety, nie. Nie wysyłałem ponownych pytań. Można powiedzieć 'olali'. Choć precyzując, mogła to zrobić osoba na niższym stanowisku decyzyjnym, kierując się swoją wyobraźnią..., albo brakiem jej.
Tu mogę jeszcze dodać, że Tomek I., chce mieć w swoim Muzeum Kanału 'fotoplastikon' z tymi 'moimi dziełami'. Pierwotnie miało to jeszcze powstać, (trochę w innej formie), w starym budyneczku. Dostarczyłem mu soczewki, próbki materiałów i swoje propozycje, jak by to mogło wyglądać. On mówił, że ma dostęp do materiałów, do wykonania pozostałych elementów 'przeglądarki'... Krótko potem, cieszył się decyzją o dostaniu budynku na Staroszkolnej. W międzyczasie, wszystko zaczął komplikować covid. Co jakiś czas, pytałem go czy 'już zaczynamy z Tym działać'... Fakt, jest 'zalatany' i nie wyrabia się z pracami, których część sam sobie zadał. Nie dawno, (bez umawiania się), zajrzałem na Staroszkolną. Nie zastałem tam Tomka. W salach, wśród innych eksponatów, nie ma jeszcze tej 'wystawy zdjęć 3D'. Ja od jakiegoś czasu nie dzwonię do niego, bo wiem że odpowie jak zawsze, "że się nie wyrabia, ale na pewno będzie fotoplastikon". Niedawno napisała mi Ania P. (znana niektórym z Was właścicielka kolekcji starych pocztówek, zdjęć itp), że pytała go o to i oczywiście odpowiedział, że fotoplastikon tam będzie...
Tydzień temu byłem w młynie R. czekała tam na mnie jedna pani, której wspomniana Ania, mówiła o tym 'moim 3D'. Pokazałem jej co nie co. Mówiła, że oni, (MR), też myślą o zrobieniu fotoplastikonu, 'ale Tomek pewnie będzie pierwszy'...

Ja na razie odpuściłem sobie dalsze 'proszenie się'. Teraz kolej na ich ruch.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: poniedziałek, 21 cze 2021, 13:58 
Offline
Gość

Rejestracja: piątek, 22 sty 2016, 01:28
Posty: 441
BYDZIAK 1958 pisze:
^^^
Niestety, nie. Nie wysyłałem ponownych pytań. Można powiedzieć 'olali'.

Prawdopodobnie da się to wyjaśnić w 2 – 3 krokach.

Pierwszy – telefon do sekretariatu wydziału, do którego pierwotnie wpłynęło pismo. Ustalenie (na podstawie daty wpływu i nazwiska wnioskodawcy), gdzie zostało przekierowane.
Drugi – telefon do sekretariatu wydziału, do którego wpłynęło przekierowane pismo. Ustalenie referena (prowadzącego sprawę).
Trzeci - rozmowa z referentem.

Sekretariaty prowadzą dzienniki, na podstawie których można „od ręki” ustalić prowadzącego sprawę, oraz co i kiedy w danej sprawie wysłano/przysłano.

Tak tylko podpowiadam, gdyby jednak jeszcze Ci się chciało.

PS. Tryb skargowy pomijam, bo chyba nie o to tu chodzi.

Pozdrawiam :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: środa, 23 cze 2021, 06:26 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek, 29 gru 2011, 20:51
Posty: 6923
^^^
Odpowiedź dostałem z punktu 'pierwszego kroku', czyli z 'wydziału'. Wynika z niej, że posłana została dalej, do 'sekretariatu'...
Dzięki za te podpowiedzi. Rzeczywiście ułatwiły by mi wytropienie 'winowajcy'...
U ludzi, w różnych momentach życia, pojawiają się etapy 'wyhamowania i wyluzowania'. U mnie chyba właśnie to nastąpiło. Ni chce mi się tego już drążyć...
Jeszcze raz dziękuję za podpowiedź i pozdrawiam.


Załączniki:
3 mail o fotop.jpg
3 mail o fotop.jpg [ 64.88 KiB | Przeglądany 3429 razy ]
Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: środa, 23 cze 2021, 11:28 
Offline
Gość

Rejestracja: piątek, 22 sty 2016, 01:28
Posty: 441
BYDZIAK 1958 pisze:
(...) wytropienie 'winowajcy'...
Z ww. pisma wynika, że sprawa utknęła w Bydgoskim Centrum Informacji.

BYDZIAK 1958 pisze:
U ludzi, w różnych momentach życia, pojawiają się etapy 'wyhamowania i wyluzowania'. U mnie chyba właśnie to nastąpiło. Ni chce mi się tego już drążyć...
Bardzo Ciebie rozumiem.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: wtorek, 19 kwie 2022, 06:20 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek, 29 gru 2011, 20:51
Posty: 6923
Pokażę Wam tu nowy obrazek, z okazji dzisiejszych urodzin miasta. Powstał na bazie widoku z googlowej mapy.
Wyobraźcie sobie, jak mógłby wyglądać nasz bydgoski, chyba jedyny w kraju taki duży akwedukt, gdyby doszło realizacji budowy 'kanału północnego'. (Mapa z 1942, pokazującą jego przebieg, jest tu na forum, na 11tej stronie tematu Kanału). Akwedukt z nowym kanałem na górze i przepływającą pod nim Brdą, miał być zbudowany w rejonie dzisiejszej Biedronki, na Jachcicach. Wyobraziłem go sobie w formie budowli ceglanej, podobnej do naszego mostu kolejowego. Możliwe, że są gdzieś, prócz mapy, również i plany, jak by miał wyglądać... Można tylko zgadywać, czy dziś, nasza rzeczna żegluga by nadal świetnie funkcjonowała, czy również by 'padała', po zmianach w 1990roku. To pytanie oczywiście dotyczy opcji, gdyby ten kanał z akweduktem został zbudowany... Pewne jest chyba to, że ten akwedukt, byłby przynajmniej ciekawostką turystyczną naszego miasta.


Załączniki:
akwedukt Jachcice B .jpg
akwedukt Jachcice B .jpg [ 199.64 KiB | Przeglądany 2216 razy ]
Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: sobota, 30 wrz 2023, 06:16 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek, 29 gru 2011, 20:51
Posty: 6923
Od czasu do czasu robię jakiś obrazek i potem go pokazuję... I bywa, że wstawiam go w jego 'temacie', do którego pasuje, ale tutaj. Ten pasował by zarówno do tematów 'ulicy Grunwaldzkiej', 'BKD' i pewnie jeszcze do 'wiaduktów'... Przypomniałem sobie jednak o tym 'temacie zdjęciowym' i 'kolej wąskotorową pod wiaduktem' zamieszczam tutaj. To z 'okazji' dzisiejszej, 54-tej rocznicy jej likwidacji...


Załączniki:
ciuchcia 4 B.jpg
ciuchcia 4 B.jpg [ 114.32 KiB | Przeglądany 821 razy ]
Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: środa, 1 lis 2023, 06:33 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek, 29 gru 2011, 20:51
Posty: 6923
Dziś, w święto, tradycyjnie coś pokażę. Pracowałem nad tym ponad dwa miesiące i metodą różnych kombinacji, prób i błędów itp. powstała ta oto "żywa pocztówka"... Mniej zwykła, niż zwykła.
Tu, na naszym forum, ona się 'nie zmieści'. Poniżej pokażę, o jaki widok chodzi. Podaję link na YT, gdzie można ja zobaczyć, (najlepiej na kompie, bo w telefonie nie wiele widać), 'ożywioną', na niespełna minutę...

https://www.youtube.com/watch?v=1cPjTsVQDCk


Załączniki:
Zaułek przed wojną.JPG
Zaułek przed wojną.JPG [ 31.66 KiB | Przeglądany 598 razy ]
Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: środa, 1 lis 2023, 18:49 
Offline
Gość

Rejestracja: poniedziałek, 16 maja 2011, 10:40
Posty: 181
Lokalizacja: Bydgoszcz
BYDZIAK 1958 pisze:
"żywa pocztówka"... Mniej zwykła, niż zwykła.

Niesamowita Bydziaku udźwiękowiona pocztówka :1 :1 :1
Pozdrawiam, Grzegorz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: niedziela, 24 gru 2023, 08:15 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek, 29 gru 2011, 20:51
Posty: 6923
Premiera. Oto, pod naszą choinką, pojawił się właśnie obrazek, który tu zapowiadałem. To widok, pokazujący jak mniej więcej od tej strony, wyglądał budyneczek z kołami wodnymi, (wewnątrz) i jego inne urządzenia w sąsiedztwie. Widok, pokazuje moment, w którym chwilowo nie było tam, zasłaniającego go płotu... 8-)
Jutro, ten obrazek wystąpi w świątecznym zestawie. :D


Załączniki:
maszynownia  Młynów  R .jpg
maszynownia Młynów R .jpg [ 177.17 KiB | Przeglądany 407 razy ]
Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 355 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 14, 15, 16, 17, 18

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
cron
       
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group