Forum Bydgoskiego Stowarzyszenia Miłośników Zabytków "BUNKIER"

UWAGA: W przypadku problemów technicznych z forum lub problemów z rejestracją prosimy o kontakt pod adresem: forum@bsmz.org lub prosimy pisać w dziale "POMOC" (dział ten nie wymaga rejestracji).
Dzisiaj jest wtorek, 19 mar 2024, 07:45

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 355 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 18  Następna
Autor Wiadomość
Post: czwartek, 8 sie 2013, 20:44 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek, 4 sie 2011, 19:08
Posty: 470
Specjalnie dla Bydziaka :)

Szkoda, że jest ograniczenie 200 KB dlatego różnej wielkości są zdjęcia

Pierwsze zdjęcie - spodziewałam się takiego efektu - mocny HDR
Drugie zdjęcie - "aparat zabawka" tryb normalny
nie spodziewałam się takiego efektu
nie licząc tego, że cały czas uczę się obsługi aparatu - jak to już zostało zauważone na Grottgera mam na aparacie ściągawki co jest do czego i jakie dać ustawienia do fotografowania księżyca (jeszcze dziś ściągawka się powiększy ;) )
Trzecie zdjęcie - mocny HDR trochę słońce się odbiło ale podoba mi się to jak liście i promienie słoneczne wyszły.

Niestety (a może i stety) przez moją ogromną samokrytykę tylko jedno z tych zdjęć wyląduje w mojej galerii pulpitowej - na razie na pulpit trafiły tylko 2 wykonane przeze mnie zdjęcia + 1 przeróbka (jedno zdjęcie pioruna, które niestety jest niskiej jakości; czarno-białe zdjęcie z wyburzania budynku na Grottgera; a przeróbka ta z tramwajem na Dworcowej jak ktoś kojarzy)


Załączniki:
Komentarz: HDR
trochę słońce dało się we znaki

DSC01863.JPG
DSC01863.JPG [ 101.15 KiB | Przeglądany 15113 razy ]
Komentarz: Na moim aparacie ta opcja nazywa się "aparat zabawka"
DSC01870.JPG
DSC01870.JPG [ 183.47 KiB | Przeglądany 15113 razy ]
Komentarz: HDR
DSC01989.JPG
DSC01989.JPG [ 119.77 KiB | Przeglądany 15113 razy ]
Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: piątek, 9 sie 2013, 00:44 
Offline
BSMZ Bunkier
Awatar użytkownika

Rejestracja: wtorek, 16 gru 2008, 00:00
Posty: 6985
jeśli HDR to statyw
też dużo zależy od sposobu składania HDR

_________________
"Czekając na idealny moment, możesz nigdy nie rozpocząć dzieła. Zaczynaj już! Zaczynaj tam, gdzie jesteś i jako ten, kim jesteś" - H. Jackson Brown


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: piątek, 9 sie 2013, 11:39 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek, 4 sie 2011, 19:08
Posty: 470
ja mam automatyczne HDR - nie muszę się bawić w składanie


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: sobota, 10 sie 2013, 11:52 
Offline
BSMZ Bunkier

Rejestracja: sobota, 23 kwie 2011, 19:48
Posty: 2454
Masz automatyczne i zapewne ręczne jak ja ;)

_________________
opuszczonebydgoszcz.blogspot.com


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: sobota, 10 sie 2013, 18:39 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek, 29 gru 2011, 20:51
Posty: 6923
Dzięki. :D
A ja i tak chyba nie wiem co to jest ten HDR. W starym poczciwym Zenicie, wszystko się ustawiało
ręcznie (jedynie przy 'świetle' pomagały diody, a we wcześniejszych modelach wskazówka) a np. 'nocne', robiło się na różne sposoby i osiągało spodziewane efekty. Pierwszego 'nowoczesnego' Szajsunga szlak trafił, gdy po zrobieniu pewnego zdjęcia, niechcący przez chwilę trzymałem aparat, skierowany obiektywem w stronę słońca. Dodam, że opcja filmowania nie zepsuła się. A ten obecny, też skromny, Kodaczek, również na wiele nie pozwala.

PS
Czy u Was też nie działało forum, od wczorajszego popołudnia, do dzisiejszego poranka?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: sobota, 10 sie 2013, 18:59 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: niedziela, 29 mar 2009, 00:00
Posty: 545
Lokalizacja: Bydgoszcz
U mnie też nie działało forum, zresztą to już któryś raz z kolei

_________________
https://www.youtube.com/channel/UCXDsPTqxDV1pUt-EAFp3vIg


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: niedziela, 11 sie 2013, 16:25 
Offline
BSMZ Bunkier
Awatar użytkownika

Rejestracja: wtorek, 16 gru 2008, 00:00
Posty: 6985
nie działało, nie trwało to długo i raczej nikt przez to nie umarł :):)

_________________
"Czekając na idealny moment, możesz nigdy nie rozpocząć dzieła. Zaczynaj już! Zaczynaj tam, gdzie jesteś i jako ten, kim jesteś" - H. Jackson Brown


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: niedziela, 18 sie 2013, 07:24 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek, 29 gru 2011, 20:51
Posty: 6923
Nie zamierzony efekt.
Robiłem 'porządek' w ostatnich swoich zdjęciach. Znajomy (nie mieszka w B.), spytał, a ta woda gdzie tu spływa? :D
Nie chciało mi się schylać pod mostek by tam zerknąć, więc skierowałem rękę w dół i pstryknąłem 'na ślepo'. I osoby nie znające tego miejsca, patrząc na to zdjęcie, mogą mieć wrażenie, ze woda spływa z głębi kadru w kierunku 'fotografa'. Myślę, że ono kwalifikuje się do 'zwykłego, choć nie zwykłego' :?:


Załączniki:
Komentarz: "Nie w tym kierunku'
ukos.JPG
ukos.JPG [ 85.93 KiB | Przeglądany 14841 razy ]
Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: niedziela, 18 sie 2013, 09:34 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek, 9 paź 2008, 23:00
Posty: 5304
Lokalizacja: Bydgoszcz
Zwykła przepławka tandetnie zrewitalizowana :):)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: niedziela, 18 sie 2013, 20:45 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek, 29 gru 2011, 20:51
Posty: 6923
^^^ Zgadzam się.
Dodać jednak muszę, że ten znajomy swoje pytanie zadał patrząc na to zdjęcie. A niefortunny mój opis może sugerować, że zadał on to pytanie tam, na miejscu, przed zrobieniem tego zdjęcia. :oops:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: niedziela, 25 sie 2013, 06:26 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek, 29 gru 2011, 20:51
Posty: 6923
Właściwie jest to obrazek. Zrobiony ze zdjęć, pokazujący dawną rzeczywistość. Wstawiając go do wątku wyświetlającego się tylko dla forumowiczów, czekałem na ew. uwagi. Ale sporo z nas jest jeszcze pewnie na urlopach... :D
Obrazek z mojej zapamiętanej przeszłości. Ul. Grottgera, dawny most nad kanałem.

Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: niedziela, 25 sie 2013, 11:12 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek, 4 sie 2011, 19:08
Posty: 470
ciekawe ile trzeba teraz się nakombinować, żeby jeszcze raz wykonać zdjęcie z tego samego miejsca..


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: niedziela, 25 sie 2013, 16:42 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek, 29 gru 2011, 20:51
Posty: 6923
^^^ To jest zrobione właśnie ze współczesnego zdjęcia. Zrobiłem je tydzień temu. Wystarczy stanąć na środku Grottgera. :D


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: niedziela, 25 sie 2013, 18:25 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek, 4 sie 2011, 19:08
Posty: 470
aha.. hehe :):) :roll:
to zapodaj stare zdjęcie jak możesz :D


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: niedziela, 25 sie 2013, 20:46 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek, 29 gru 2011, 20:51
Posty: 6923
^^^ No właśnie! Gdyby takie było to bym je dał. Ten widok jest zmontowany na 'obraz i podobieństwo' tego, co codziennie widziałem idąc i wracając ze szkoły. To obrazek, który wciąż siedzi w mojej pamięci. Jedyną wątpliwość mam do rodzaju i wysokości muru oraz umiejscowienia w nim furtki, do posesji nr 2 na Grottgera. :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: wtorek, 24 wrz 2013, 15:57 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek, 29 gru 2011, 20:51
Posty: 6923
Niedawno, do wątku o śluzie trapezowej, wstawiłem przypuszczalny widok na jej okolice, w czasach jej świetności. Ten temat 'kręcił' mnie prze kilka dni do tego stopnia, że poszedłem o krok dalej (albo jak kto woli, cofnąłem się) :D i podobnie jak tamto, na podstawie kilku znanych mapek, odtworzyłem to co było tam wcześniej, czyli starszą śluzę. I tu, tak samo skupiłem się na 'wodzie'. Układ okolicznych budynków jest raczej przypadkowy. Choć na samej 'grobli' zaznaczyłem dawny, chyba młyn, który w opisie na mapce we wspomnianym wątku, figuruje jako Luisen Mühle (Młyn Luizy?) Spływająca od niego 'struga', jak i sam dopływ do śluzy, mają różne szerokości i położenie względem siebie na znanych mi mapkach. Oprócz Luisen Mühle, jest tam tez obiekt Schirrhof. Czy to mógł być domek obsługi śluzy?

No i teraz chciałbym ten obrazek po raz pierwszy pokazać. Zastanawiałem się czy on nadaje się do tamtego wątku... Raczej wychodzi na to, że nie, bo na nim jest wcześniejsza, zwykła śluza.
Wychodzi na to, że jedynie tutaj można wstawić coś co w sumie nie jest 'prawdziwe'. Chciałem, żeby obrazek sprawiał wrażenie 'starego', by lepiej wprowadzał w nastrój i dlatego kolory zastąpiłem sepią.
Jeśli choć jednej osobie się to spodoba, to dla mnie będzie znaczyć, że 'warto było'... :D


Załączniki:
Przed trapezową.jpeg
Przed trapezową.jpeg [ 51.57 KiB | Przeglądany 14279 razy ]
Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: wtorek, 24 wrz 2013, 17:29 
Offline
Gość

Rejestracja: środa, 6 maja 2009, 23:00
Posty: 1753
No to warto było :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: wtorek, 24 wrz 2013, 19:40 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: poniedziałek, 1 cze 2009, 21:08
Posty: 1435
Warto było!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: wtorek, 24 wrz 2013, 20:28 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: poniedziałek, 15 gru 2008, 00:00
Posty: 292
Nie pierwszy raz zaskakujesz takimi "grafikami". Jestem pod wrażeniem Twojej roboty.

PS. Tak sobie myślę, że warto dawać na tych dziełach jakiś znak wodny, bo ktoś skopiuje, ktoś gdzieś wrzuci, a za parę miesięcy czy lat zaczną funkcjonować jako oryginalne zdjęcia z epoki. Takie dobre są. :D


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: środa, 25 wrz 2013, 18:08 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek, 29 gru 2011, 20:51
Posty: 6923
Dzieki za dobre słowo. :D
Drzewol pisze:
(...)
Tak sobie myślę, że warto dawać na tych dziełach jakiś znak wodny, bo ktoś skopiuje, ktoś gdzieś wrzuci, a za parę miesięcy czy lat zaczną funkcjonować jako oryginalne zdjęcia z epoki. Takie dobre są. :D


Nawet o tym nie pomyślałem. Teraz to już trudno. Poszło. Nie da się zrobić 'edit'. Zresztą mogło już ono "pójść w świat". Sam się też już o takich praktykach przekonałem. Kiedyś, gdy jeszcze nie znałem ani bunkra ani ssc, wędrowałem sobie czasami po necie, by zdobyć jakieś ciekawe stare zdjęcia. Nie opisywałem ich skąd są. No i kiedyś, spodobało mi się jedno ze starym przedwojennym tramwajem. Ale coś tam jeszcze było na jego tle. Może jakieś inne osoby, jakiś pojazd, lub coś innego. 'Wyciąłem' to i taką sobie wersję zostawiłem. Potem nastały czasy n-k i tam je dla urozmaicenia galerii wstawiłem. Teraz, po latach, często spotykam właśnie to zdjęcie w necie. Natomiast do tej pory nie trafiłem na 'oryginał'. :oops:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 355 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 18  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
cron
       
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group