Forum Bydgoskiego Stowarzyszenia Miłośników Zabytków "BUNKIER"
https://www.forum.bsmz.org/

Festyn - Cytadela Twierdzy Grudziądz, 11.11.2019
https://www.forum.bsmz.org/viewtopic.php?f=28&t=8981
Strona 1 z 1

Autor:  Ewing [ wtorek, 5 lis 2019, 19:33 ]
Tytuł:  Festyn - Cytadela Twierdzy Grudziądz, 11.11.2019

Na prośbę kolegów z WSK-E "RAWELIN" przekazuję poniższy komunikat i zapraszam do udziału w imprezie.

Cytuj:
FESTYN Z OKAZJI NARODOWEGO ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

NA CYTADELI TWIERDZY GRUDZIĄDZ


Cytadela Twierdzy Grudziądz, 11.11.2019 godz.11.00-15.00 ul. Czwartaków 3

11 listopada 2019 roku zapraszamy wszystkich na Cytadelę Twierdzy Grudziądz, aby wspólnie świętować odzyskanie przez Polskę niepodległości.
Bramy 13WOG-u, czyli jednostki stacjonującej obecnie na Cytadeli, będą otwarte w godzinach od 11.00 do 15.00.

Na majdanie rozlokują się stanowiska promocyjne: 13 Wojskowego Oddziału Gospodarczego Centrum Szkolenia Logistyki,
8.batalionu walki radioelektronicznej, pododdziały 1 Regionalnej Bazy Logistycznej, 4. Brodnickiego Pułku Chemicznego,
3. Batalionu Drogowo Mostowego z Chełmna, 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej, Wojskowej Komendy Uzupełnień Grudziądz,
Wojskowych Zakładów Uzbrojenia Grudziądz, Agencji Mienia Wojskowego Oddziału z Bydgoszczy, Państwowej Straży Pożarnej Grudziądz, Zakładu Karnego nr 2 Grudziądz.

Jak zawsze obok nich teren Cytadeli wezmą w posiadanie grupy rekonstrukcji historycznej. Prusacy, za karę będą w kazamatach Bastionu III, do których dostać się można podziemnym chodnikiem.

Na majdanie zaś swoje podobozy rozwiną wojska polskie okresu międzywojennego i drugiej wojny światowej.

Wielce zaprzyjaźniony z 13WOG-iem Klub Strzelecki Combat ze Złotowa rozwinie strzelnicę, gdzie celność ręki i oka będzie można sprawdzić strzelając z broni pneumatycznej.

Na scenie polowej z koncertem tradycyjnie wystąpi wspaniała Grudziądzka Orkiestra Dęta prowadzona przez kapelmistrza Krzysztofa Borowca.
Swoje wokalne talenty zaprezentują młodzi artyści z Klubu Centrum Szkolenia Logistyki podopieczni p. Andrzeja Iwickiego.

Dzieci i młodzież będą mogli sprawdzić się we wspinaczce na ośmiometrowej ścianie wspinaczkowej, a dla odważnych będzie okazja wystrzelić się na prawie 20 metrową wysokość z katapulty.

Dzieciom rozdamy 1000 chorągiewek, pomalujemy buzie w narodowe barwy; dorosłym rozdamy biało-czerwone wstążki-kotyliony.

Przygotowany został punkt fotograficzny,gdzie każdy chętny będzie mógł „ strzelić sobie selfie” na tle naszego patriotycznego banera.

Zapewne wielkim zainteresowaniem będzie się cieszył most na samochodzie czyli Daglezja MS20, tak wielka, że nie może przejechać przez żadną z bram Cytadeli.

Ratownicy medyczni będą szkolić z zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Na tęgie głowy, przy szachownicach czeka p. Sławomir Kraiński -instruktor szachów z Klubu CSLog- wielokrotny medalista krajowych i międzynarodowych turniejów szachowych.

Z historią miasta i Cytadeli zapoznawać gości będą przewodnicy Z Wojskowego Stowarzyszenia Kulturalno – Edukacyjnego RAWELIN.
WSK-E RAWELIN jest drugim, obok Urzędu Miejskiego w Grudziądzu, partnerem 13 WOG-u, którzy współorganizują Dzień Otwarty Cytadeli Twierdzy Grudziądz w ramach miejskich obchodów Narodowego Święta Niepodległości.

Dla gości zmotoryzowanych udostępnimy parking na terenie Cytadeli, będą kursowały autobusy z Al.23 Stycznia.
UM wsparł organizację przedsięwzięcia kwotą 9880zł z przeznaczeniem na logistykę w tym: wynagrodzenia przewodników, ochronę, ubezpieczenie, zakup chorągiewek, koszt księgowy.

ZAPRASZAMY DO ŚWIĘTOWANIA NA CYTADELI TWIERDZY GRUDZIĄDZ

Strona 1 z 1 Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/