Forum Bydgoskiego Stowarzyszenia Miłośników Zabytków "BUNKIER"

UWAGA: W przypadku problemów technicznych z forum lub problemów z rejestracją prosimy o kontakt pod adresem: forum@bsmz.org lub prosimy pisać w dziale "POMOC" (dział ten nie wymaga rejestracji).
Dzisiaj jest niedziela, 28 kwie 2024, 15:52

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
Post: sobota, 5 mar 2011, 12:09 
Offline
BSMZ Bunkier
Awatar użytkownika

Rejestracja: wtorek, 16 gru 2008, 00:00
Posty: 6985
Właśnie zakończył się trzeci i ostatni dzień zlotu. Dzisiaj już nie było tyle do oglądania co wczoraj. Pamiętam na poprzedniej imprezie tego typu, można było zobaczyć motory, ludzi w strojach z okresów IIWW, a dziś kilku "maniaków" pewnie z kręgów ASG (ale mogę się mylić). W niedzielę można było podjechać i zobaczyć te kilka pojazdów, które zostały. Cały czas na chodzie można było zastać ciężarówki Ural no i to, po co ja przyjechałem, czyli czołg T-55. Na samym wejściu na teren przywitał mnie warkot silnika i jadący w moim kierunku czołg :-) Ja nie mysląc długo, wyciągnąłem aparat i pobiegłem jego sladem. Efekty możecie zobaczyć na zdjęciach.
Na zlot udałem się wraz z moim bratem i jego rodzinką. Jego dwaj synowie byli wniebowzięci siedząc na czołgu, a co dopiero jadąc na nim w teren. też próbowałem się wbić ale było sporo chętnych i tak naprawdę nie wiadomo było kiedy pojazdy ruszają na przejażdżkę. Jak wróciły, to osoby, które właśnie przed chwilą jechały wysiadły i była wtedy akcja wsiadania następnej "tury" ale w tym samym momencie kierowca rzucał hasło, że teraz nie jedzie :-/ Zabrakło też inscenizacji, która była zapowiadana i widniała na planie zlotu. Z jakich przyczyn? Tego nie wiadomo. Nie zauważyłem żadnych grup rekonstrukcyjnych, żadnych "mundurowych", więc podejrzewam, że przyczyna nie pojawiła się nagle. Co do spraw, które się nie udały, a były w planie, to giełda, która miała być czymś co przyciągnie ludzi, która miała mieć swoje miejsce pod ziemią na dużej sali w "bunkrze". Tam znajdowało się tylko jedno stoisko (opisuję tylko sytuację zastaną w niedzielę), a na wolnym powietrzu kolejne trzy. Mam nadzieję, że wieści o takiego typu imprezie rozejdą się po kraju i w kolejnych latach będize można zaobserwować zwiększającą się liczbę wystawców (handlowców), pojazdów i rekonstruktorów. Jak na dzień wolny od pracy (sobota dla niektórych jest dniem pracującym) moim zdaniem bylo za mało atrakcji.
Uważam, że warto było przyjechać popatrzeć na jeżdżący w trudnym terenie czołg i ciężarówki. Warto było udać się na zlot, by przejechać się na "pace" Urala, a po wróceniu z trasy zejść do "bunkra" i posłuchać historii tego miejsca.
Pogoda dopisała. Mając ostatnimi czasy takie przymrozki w naszym województwie, dzisiejszą aurę można opisać jako ocieplenie ;-)
Dosyć czytania. Czas na oglądanie. Zerknijcie jak wyglądała sytuacja.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

_________________
"Czekając na idealny moment, możesz nigdy nie rozpocząć dzieła. Zaczynaj już! Zaczynaj tam, gdzie jesteś i jako ten, kim jesteś" - H. Jackson Brown


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: sobota, 5 mar 2011, 22:36 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: poniedziałek, 31 sie 2009, 17:56
Posty: 372
Lokalizacja: Bydgoszcz
Fotki tradycyjnie "cool" :mrgreen:
Trzeba mieć nadzieję że z roku na rok impreza będzie coraz lepsza i dorówna za jakiś czas temu co jest w Darłowie:-)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: sobota, 5 mar 2011, 22:38 
Offline
BSMZ Bunkier
Awatar użytkownika

Rejestracja: wtorek, 16 gru 2008, 00:00
Posty: 6985
po cichu na to liczę
jeszcze niech sprowadzą T-34 z pomorza i Stug'a z wielkopolski i będzie naprawdę grubo!
poczekamy, zobaczymy, miejsce do jazdy jest piękne i to może przyciągnąć kierowców no i widzów

_________________
"Czekając na idealny moment, możesz nigdy nie rozpocząć dzieła. Zaczynaj już! Zaczynaj tam, gdzie jesteś i jako ten, kim jesteś" - H. Jackson Brown


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 70 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
       
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group