Forum Bydgoskiego Stowarzyszenia Miłośników Zabytków "BUNKIER"

UWAGA: W przypadku problemów technicznych z forum lub problemów z rejestracją prosimy o kontakt pod adresem: forum@bsmz.org lub prosimy pisać w dziale "POMOC" (dział ten nie wymaga rejestracji).
Dzisiaj jest czwartek, 28 mar 2024, 14:30

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
Post: wtorek, 22 lut 2011, 18:37 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: środa, 12 sie 2009, 19:53
Posty: 2097
Zdjęcie 1 i 2 to na 100 % koszary dawnego 15 pal. Zdjęcie zrobione od strony dawnych stajni w kierunku narożnika Powst. Warszawy i Gdańskiej
Zdjęcia od 5 do 9 to koszary przy Powst. Warszawy. Dwie fotki koło budynku VI Liceum. Natomiast ta Warmińskiego, w.g Aero, to raczej Focha. Zdjęcia z wycieczki do restaurant Aeroplan ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: niedziela, 17 lut 2013, 07:27 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek, 29 gru 2011, 20:51
Posty: 6931
^^^
Te zdjęcia są bardzo ciekawe. Chyba wcześniej ich nie widziałem. Z tą 'Warmińskiego', czy też Focha, jest coś nie tak... Ale zdjęcia 19/20, to nie jest Dworcowa 17.
Obrazek

To jest właśnie Focha.
lumix26 pisze:
Dorzucam jeszcze napis przed wejściem
Obrazek


Dziewiąte, też wydaje mi się znane... A dalej, skoro wszystkie opisane są 'Bydgoszcz', a 13 to Fordon, to można założyć, że np czwarte, to wyjazd na Strzelce... Choć 'na siłę', można dojrzeć w dali, z boku drogi 'pod górkę', np balustrady... Więc może to jest mały most...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: środa, 1 maja 2013, 06:10 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek, 29 gru 2011, 20:51
Posty: 6931
Niedawno byłem na Warmińskiego. To nie jest ta ulica na zdjęciu 5. Ale przyglądając się jeszcze raz budynkom na tym zdjęciu, zauważyłem ciekawostkę. Te dwa domy są jakby 'bliźniacze'. Powiększyłem nieco okna. Są takie same. Ich 'ozdoby', boki przy 'framugach' i inne elementy elewacji, wskazują na wielkie ich podobieństwo. Czy mamy, lub mieliśmy w mieście, te dwa, blisko siebie, chyba takie same budynki?
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: środa, 1 maja 2013, 12:09 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: środa, 12 sie 2009, 19:53
Posty: 2097
Koszary 61 pułku piechoty.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: piątek, 3 maja 2013, 05:05 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek, 29 gru 2011, 20:51
Posty: 6931
^^^ Czy te budynki jescze istnieją? Dosyć dawno temu byłem na terenie koszar, ale jakoś nie mogę sobie ich przypomnieć. :oops:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: poniedziałek, 6 maja 2013, 11:46 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: poniedziałek, 25 mar 2013, 11:56
Posty: 531
Lokalizacja: Wtelno / Czyżkówko / Bartodzieje
czy tylko u mnie się zdjęcia nie wyświetlają? da się jakoś zapoznać z tymi fotkami?

_________________
pozdrawiam znad kaszty

http://zecernia.com/html
...bo gdzie tylko dwóch się bije, tam zawsze Polak trzeci chętnie łba nadstawi


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: czwartek, 2 lip 2015, 20:26 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: środa, 12 sie 2009, 19:53
Posty: 2097
Swego czasu zapoznałem się, z dostępnym w sieci artykułem Krzysztofa Drozdowskiego, dotyczącego garnizonu Bydgoszcz w latach 1939-1945. Jako że jeden z akapitów dotyczył 306 ID postanowiłem coś dodać.
Otóż zdjęcia jednoznacznie wskazują na to, że w Bydgoszczy stacjonował jeden z batalionów lub kompanii w.w dywizji. Łącznie w skład tego związku taktycznego wchodziło aż 8 jednostek opatrzonych numerem 306 (oraz pułk artylerii)
Były to; 306. kompania rozpoznawcza
306. kompania niszczycieli czołgów
306. batalion inżynieryjny
306. kompania łączności
306. batalion zapasowy
306. dywizyjne oddziały zapasowe
306. batalion rozpoznawczy
306. batalion szybki

Uwzględniając zachowane zdjęcie w poście Bydziaka wygląda na 306 kompanię łączności.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
cron
       
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group