Forum Bydgoskiego Stowarzyszenia Miłośników Zabytków "BUNKIER"

UWAGA: W przypadku problemów technicznych z forum lub problemów z rejestracją prosimy o kontakt pod adresem: forum@bsmz.org lub prosimy pisać w dziale "POMOC" (dział ten nie wymaga rejestracji).
Dzisiaj jest niedziela, 16 cze 2024, 03:05

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 
Autor Wiadomość
Post: poniedziałek, 14 wrz 2009, 17:42 
Offline
Gość

Rejestracja: czwartek, 10 wrz 2009, 19:47
Posty: 466
Jeden ze schronów pozycji Koronowo. Ten na zdjęciu znajduje się w okolicach Byszewa, nad jeziorem Tobolno Małe. Stan z wczoraj, strzelnice już całkowicie zasypane, widoczna wolna górna krawędź wejścia do schronu.
Jeszcze kilka, kilkanaście lat, i zniknie całkowicie zasypany...


Załączniki:
image-1.jpg
image-1.jpg [ 95.34 KiB | Przeglądany 5803 razy ]
image-21.jpg
image-21.jpg [ 98.13 KiB | Przeglądany 5796 razy ]
Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: poniedziałek, 14 wrz 2009, 17:57 
Offline
BSMZ Bunkier
Awatar użytkownika

Rejestracja: wtorek, 16 gru 2008, 00:00
Posty: 6985
Marcin pisze:
Jeszcze kilka, kilkanaście lat, i zniknie całkowicie zasypany...

nie mow glosno, Dziekan uslyszy i poleci odkopac ;)
A powaznie to moglby ktos sie nim zajac :(

_________________
"Czekając na idealny moment, możesz nigdy nie rozpocząć dzieła. Zaczynaj już! Zaczynaj tam, gdzie jesteś i jako ten, kim jesteś" - H. Jackson Brown


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: poniedziałek, 14 wrz 2009, 18:03 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek, 9 paź 2008, 23:00
Posty: 5305
Lokalizacja: Bydgoszcz
Do odkopania chętne są dzieciaki z pewnej szkoły :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: poniedziałek, 14 wrz 2009, 19:05 
Offline
Gość

Rejestracja: czwartek, 15 sty 2009, 00:00
Posty: 459
Bardzo dobrze, że są chętni do kopania. Najważniejsze wszak, by odkopywanie odbyło się dopiero po przeprowadzeniu badań archeologicznych. W przeciwnym razie będzie to zawsze dewastacja.

_________________
,,Powiedziałem im również, aby nie pracowali w firmach produkujących narzędzia mordu i żeby wyrażali pogardę dla ludzi, którzy myślą, że takie narzędzia są nam potrzebne" - Kurt Vonnegut, Rzeźnia numer pięć


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: poniedziałek, 14 wrz 2009, 19:09 
Offline
Gość

Rejestracja: czwartek, 10 wrz 2009, 19:47
Posty: 466
Graphite, ciiiii... No wiesz?! Ja tu haczyk zapuszczam a ty mi ryby płoszysz ;)
Ale fakt faktem, tego tez należałoby "ruszyć". Mam wątpliwości czy to jest robota dla dzieciaków, roboty przy nim będzie dużo bo schron jest u wylotu niedużego jaru i przez ostatnie dziesiątki lat był systematycznie zamulany przez spływające błoto - no chyba że te dzieciaki są dobrze umięśnione ;) Chyba najlepszą pomocą z ich strony byłoby posprzątanie przyległej okolicy -tego i położonego nieco wyżej schronu i dwóch w Buszkowie.

PS w sobotę wyciągnąłem szpadel z bagażnika, tłukł mi się tam bezczynnie od lipcowych porządków na przedmościu.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: niedziela, 1 lis 2009, 22:40 
przepraszam że tak późno dopisuje się do tematu, możemy pomyśleć o mały porządku i oznaczeniu miejsc jak dojść do schronów. Ja jestem wolny w co drugi weekend czekam na propozycje terminu:)


Na górę
  
 
Post: niedziela, 1 lis 2009, 22:45 
Offline
BSMZ Bunkier

Rejestracja: czwartek, 2 kwie 2009, 23:00
Posty: 627
No właśnie, właśnie.
Tak ostatnio gdzieś widziałem tabliczkę przy drodze do jakiegoś zabytku. Ktoś wie, jaka jet procedura postawienia takiego "kierunkowskazu"? Myślałem, żeby postawić taki przy drodze no "skansen bojowy x km".


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: poniedziałek, 2 lis 2009, 18:48 
Offline
Gość

Rejestracja: czwartek, 10 wrz 2009, 19:47
Posty: 466
Trzeba mieć zgodę właściciela gruntu na jakim chcesz postawić taki drogowskaz. Jeśli jest to w pasie drogowym (pobocze, skraj drogi, ulicy) to trzeba udać się do zarządcy drogi, czyli gminy, powiatowego lub miejskiego zarządu dróg, lub krajowej dyrekcji dróg i tam uzgodnić miejsce ustawienia i wielkość tablicy.
Jeśli jest to grunt prywatny to sprawa jest prosta, pytasz właściciela czy wyraża zgodę. Tak czy inaczej pierwszy krok, to zasięgnięcie info kto jest właścicielem gruntu na którym ma się pojawić drogowskaz. Nawet jeśli ma wisieć na płocie.
I najpierw papier, dopiero potem tablica, bo jak nie, to vide casus tablicy u zbiegu Mostowej, Focha i Gdańskiej


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: poniedziałek, 2 lis 2009, 19:09 
Offline
BSMZ Bunkier

Rejestracja: czwartek, 2 kwie 2009, 23:00
Posty: 627
Oczywiście. Chodzi mi o klasyczną tablicę białą kierunkową do miejsca historycznego (dokładnie E-9; link: http://pl.wikipedia.org/wiki/Wzory_znak ... formacyjne).
Chodzi mi po głowie pytanie, na jakiej zasadzie (na czyj wniosek i za czyje pieniądze) są stawiane.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: wtorek, 3 lis 2009, 16:44 
Offline
Gość

Rejestracja: czwartek, 10 wrz 2009, 19:47
Posty: 466
na wniosek i konto wnioskodawcy ;)
a tak na serio, aleks, wybacz, ale nie jestem w stanie podać ci dokładnej informacji, ponieważ co urząd to inny sposób działania.
Załóżmy że chcemy postawić tabliczkę informacyjną do skansenu w Kruszynie, przy drodze krajowej, tak żeby był widoczny już z daleka - to automatycznie nasuwa się adresat wniosku: GDDKiA o/Bydgoszcz (Fordońska 1), wydział dróg albo zarządzania ruchem drogowym. Nie wiem jak i do kogo dokładnie, ale opieram się na analogii jak to wygląda na terenie miasta. Dobrze by było taki wniosek złożyć jako stowarzyszenie, zdobywając do tego poparcie (jako współwnioskodawcy) szkoły i sołectwa w Kruszynie czy urzędu gminy Sicienko. W kupie siła :)
Co do tego kto ponosi koszty - naprawdę nie wiem - w mieście koszty ponosi miasto (generalnie).
Gdyby stowarzyszenie musiało ufundować - ja się chętnie dołożę do takiej zbiórki.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
cron
       
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group