Forum Bydgoskiego Stowarzyszenia Miłośników Zabytków "BUNKIER"

UWAGA: W przypadku problemów technicznych z forum lub problemów z rejestracją prosimy o kontakt pod adresem: forum@bsmz.org lub prosimy pisać w dziale "POMOC" (dział ten nie wymaga rejestracji).
Dzisiaj jest piątek, 29 mar 2024, 12:39

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
Post: piątek, 24 lut 2023, 14:38 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek, 29 gru 2011, 20:51
Posty: 6931
Przed chwilą napisałem w dziale "Archeologia" o tym, że spotkałem tam naszego kolegę, Andrzeja. Razem, z dostępnych miejsc, przyglądaliśmy się pracom archeologów, działających przy placu na Karmelickiej. W czasie naszej rozmowy zakiełkował pomysł, żeby za pośrednictwem stowarzyszenia, poprosić Roberta o możliwość zwiedzenia tego niezwykle ciekawego terenu. Być może z powodów obiektywnych, w zwiedzaniu może brać udział tylko mała grupa osób... Więc takie (pierwsze), zwiedzanie mogło by być najpierw dla nas, "bunkrowców". Mój kontakt z Robertem, jest ograniczony, ale napisze mu o tej propozycji. Jednak kilku z Was, częściej się widzi lub rozmawia z Robertem. I tu jest prośba. Prosimy z Andrzejem, o przekazanie Robertowi propozycji, by spotkał zrobił choć dla nas wyjątek i zaprosił nas i opowiedział, 'na żywo' o dokonanych tam odkryciach, szczególnie tych mniej oczekiwanych...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: sobota, 25 lut 2023, 07:48 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek, 29 gru 2011, 20:51
Posty: 6931
Najnowsza informacja jest taka. Robert odpisał mi, że firma Budimex, ma niezwykle zaostrzone procedury, (zapewne co do wpuszczania 'obcych' na teren budowy) i pewnie nic z tego nie wyjdzie, choć sam, jak napisał, chętnie by nas oprowadził...

W tym momencie przypomniało mi się nasze zwiedzanie śluzy miejskiej, w czasie jej remontu. Nie pamiętam jaka to firma prowadziła tam prace, ale SMZ "B" pozytywnie załatwiło z nimi pozwolenie na to wejście. Mam taka prośbę... Może i do 'miłosierdzia' Budimexu udało by się dojść tą samą ścieżką, która siedem lat temu otworzyła nam drogę do zwiedzenia remontowanej śluzy :idea:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: sobota, 25 lut 2023, 19:56 
Offline
BSMZ Bunkier

Rejestracja: środa, 4 sty 2012, 00:24
Posty: 2926
Lokalizacja: BYDGOSZCZ-WYŻYNY
Może uda się jakąś prelekcję na temat tych wykopalisk zorganizować.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
cron
       
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group