Forum Bydgoskiego Stowarzyszenia Miłośników Zabytków "BUNKIER"

UWAGA: W przypadku problemów technicznych z forum lub problemów z rejestracją prosimy o kontakt pod adresem: forum@bsmz.org lub prosimy pisać w dziale "POMOC" (dział ten nie wymaga rejestracji).
Dzisiaj jest sobota, 27 kwie 2024, 20:26

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 33 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
Post: środa, 24 cze 2009, 23:29 
Offline
Gość

Rejestracja: sobota, 21 lut 2009, 00:00
Posty: 95
No i po dłuższym czasie informuję, że konferencja w sprawie V2 się odbędzie. Pozyskaliśmy środki finansowe na jej przeprowadzenie. Po konferencji wydana zostanie publikacja pokonferencyjna na tematy przedstawione w trakcie konferencji, a więc: V2 Wierzchucin i pokrewne, NGL Bromberg, kopalnie w Pile w okresie II Wojny Światowej oraz inne związane z historią regionu w okresie 1939 - 1945. Osoby chętne do wygłoszenia referatów w trakcie konferencji i ich publikację prosimy o zgłaszanie referatów do dnia 10 września 2009 na adres: buko@las.pl celem ich przeanalizowania i przygotowania publikacji. Konferencja odbędzie się 19 września 2009 roku w sali multimedialnej Starostwa Powiatowego w Tucholi. Możliwe, że odwiedzi nas TVP Historia lub "Było nie....". Zapraszamy do udziału i zgłaszania referatów na wspomniane tematy oraz uczestnictwa. W trakcie konferencji zapewniamy wyżywienie (catering). Osoby zainteresowane proszę o kontakt na podany adres e-mail. Pozdrawiam.

_________________
zapraszam na www.buko.las.pl


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: wtorek, 30 cze 2009, 16:03 
Offline
BSMZ Bunkier
Awatar użytkownika

Rejestracja: wtorek, 16 gru 2008, 00:00
Posty: 6985
bardzo ciekawa konferencja sie zapowiada! musze zapisac w kalendarzu, by zaplanowac sobie ten wyjazd. Proponuje wyjazd grupowy ludzi ze Stowarzyszenia BUNKIER. A informacje o tym wydarzeniu umiescic w kalendarium i dziale "planowane imprezy" !

_________________
"Czekając na idealny moment, możesz nigdy nie rozpocząć dzieła. Zaczynaj już! Zaczynaj tam, gdzie jesteś i jako ten, kim jesteś" - H. Jackson Brown


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: poniedziałek, 13 lip 2009, 10:53 
Offline
Gość

Rejestracja: czwartek, 9 paź 2008, 23:00
Posty: 252
Voytasie buko,

masz majla. Niebawem prawdopodobnie zgłosi sie do Ciebie jeszcze jeden człowiek z Wawy, chętny do referaciku

Wojtek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: poniedziałek, 13 lip 2009, 21:46 
Offline
BSMZ Bunkier
Awatar użytkownika

Rejestracja: wtorek, 16 gru 2008, 00:00
Posty: 6985
Buko: moge sluzyc ci ;-) w sensie, ze zrobie fotoreportaz z konferencji (zdjecia do Twojej dyspozycji). Lubie i umiem 8-)
Mam nadzieje, ze kilka osob ze stow. sie wybierze :?

_________________
"Czekając na idealny moment, możesz nigdy nie rozpocząć dzieła. Zaczynaj już! Zaczynaj tam, gdzie jesteś i jako ten, kim jesteś" - H. Jackson Brown


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: poniedziałek, 13 lip 2009, 22:02 
Offline
BSMZ Bunkier

Rejestracja: czwartek, 2 kwie 2009, 23:00
Posty: 627
Nie ukrywam, że ja się "czaję" na tę konferencję.
Mam nadzieję, że mi nic dziwnego nie wypadnie w tym czasie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: wtorek, 14 lip 2009, 22:33 
Offline
Gość

Rejestracja: sobota, 21 lut 2009, 00:00
Posty: 95
Dzięki za propozycje wsparcia - dobra relacja foto istotna więc liczę na foty :-). Referenci się zgłaszają. W zeszłym tygodniu otrzymaliśmy potwierdzenie, że patronat medialny nad konferencją objęła TVP Historia. Nie planujcie niczego 19 września to się spotkamy i posłuchamy, a i naszą wiedzę poszerzymy. Pozdro.

_________________
zapraszam na www.buko.las.pl


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: środa, 15 lip 2009, 14:57 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: poniedziałek, 1 cze 2009, 21:08
Posty: 1435
Ciekawa konferencja. Ja się również wybieram jeśli mi nic nie wypadnie. Mam 3 miejsca w samochodzie. Zapraszam.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: czwartek, 16 lip 2009, 09:20 
Offline
BSMZ Bunkier
Awatar użytkownika

Rejestracja: wtorek, 16 gru 2008, 00:00
Posty: 6985
Maciej Kulesza pisze:
Ciekawa konferencja. Ja się również wybieram jeśli mi nic nie wypadnie. Mam 3 miejsca w samochodzie. Zapraszam.


zatem juz wiem z kim jadę ;) ...jesli mozna... :)

_________________
"Czekając na idealny moment, możesz nigdy nie rozpocząć dzieła. Zaczynaj już! Zaczynaj tam, gdzie jesteś i jako ten, kim jesteś" - H. Jackson Brown


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: czwartek, 16 lip 2009, 19:54 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: poniedziałek, 1 cze 2009, 21:08
Posty: 1435
Oczywiście!

Zapraszam. :D


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: piątek, 21 sie 2009, 23:00 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek, 9 paź 2008, 23:00
Posty: 5305
Lokalizacja: Bydgoszcz
Być może ciekawostką konferencji będzie model rakiety V2 w skali ok. 1:3
W tej chwili buduje się :) niedługo szczegóły w dziale Modelarstwo.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: poniedziałek, 24 sie 2009, 00:10 
Offline
Gość

Rejestracja: sobota, 21 lut 2009, 00:00
Posty: 95
Konkurs na okładkę publikacji pokonferencyjnej. Obserwując niektóre z projektów plakatów forumowiczów postanowiliśmy złożyć propozycję ogłoszenia konkursu na okładkę do publikacji pokonferencyjnej, która odbędzie się 19 września 2009 w Tucholi. Tematami konferencji będą: poligon doświadczalny broni V2 w Wierzchucinie, DAG Bromberg, niemieckie badania kopalń w Pile oraz wrzesień 1939 w Borach Tucholskich.
Niestety nie mamy nagród finansowych, ale autor najlepszego projektu zostanie wymieniony w publikacji na zasadzie: "Projekt okładki by....".
Czekam na ewentualne pomysły. Projekty można słać na buko(at)las.pl oraz zaprezentować na forum.
W temacie szczegółów dotyczących konferencji odezwę się wkrótce. Proszę prelegentów, którzy jeszcze nie sprecyzowali tematów swoich referatów o niezwłoczny kontakt na skrzynkę.
Jarek trzymamy kciuki za model :-).

_________________
zapraszam na www.buko.las.pl


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: wtorek, 25 sie 2009, 22:28 
Offline
Gość

Rejestracja: sobota, 21 lut 2009, 00:00
Posty: 95
Szczegóły konferencji:
rozpoczynamy 19 września 2009 o godzinie 10.00 (sobota). Tuchola, sala multimedialna Starostwa Powiatowego tzw. Książnica, ul. Pocztowa 7.

Tematy wykładów (kolejność przypadkowa)
1. Jacek Woźny - "Poligon rakietowy Heidekraut w Borach Tucholskich w świetle badań archeologicznych"
2. Wojciech Mąka - "Poligon rakietowy Heidekraut - rys historyczny i próba rekonstrukcji"
3. Przemysław Jarząbek (http://www.v2rocket.guidepoland.info) - "Procedura startowa niemieckiej rakiety A4 (V2)"
4. Robert Grochowski - "Tucholski Wrzesień. Śladem fortyfikacji Armii Pomorze"
5. Jarosław Butkiewicz - "D.A.G. Bromberg - Bydgoska nitrogliceryna"
6. Wojciech Weyna - "Podziemne kopalnie węgla brunatnego w Pile - badania niemieckie w latach 1943 - 1945".

Ponadto w trakcie konferencji można będzie otrzymać publikację pokonferencyjną - książka (około 120 stron) za free, obejrzeć pozostałości wykopane w Wierzchucinie, obejrzeć model rakiety V2 przygotowanej przez Jarka, zapoznać się z umundurowaniem i uzbrojeniem jednostek niemieckich z okresu (grupa rekonstrukcji historycznej) oraz "wrzucić coś na ruszt" - jedzonko za free.
Wszystko w ramach projektu "Razem znaczy lepiej - rozwój sieci NGO w Borach Tucholskich" realizowanego przez Lokalną Grupę Działania Bory Tucholskie. Projekt dofinansowany przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Bezpośrednimi realizatorami zadania są Stowarzyszenie Światło z Cekcyna, Stowarzyszenie Buko z Piły oraz Fundacja "Chcę poznać moją wieś".

Nie trzeba wcześniej zgłaszać swego udziału - po prostu przyjechać i spędzić czas z historią.

Serdecznie zapraszamy.

_________________
zapraszam na www.buko.las.pl


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: środa, 26 sie 2009, 19:18 
Offline
BSMZ Bunkier
Awatar użytkownika

Rejestracja: wtorek, 16 gru 2008, 00:00
Posty: 6985
pieknie sie zapowiada :shock: zwlaszcza jedzonko ;)
jaka pojemna jest sala i ile osob sie spodziewasz BUKO? tak okolo...

_________________
"Czekając na idealny moment, możesz nigdy nie rozpocząć dzieła. Zaczynaj już! Zaczynaj tam, gdzie jesteś i jako ten, kim jesteś" - H. Jackson Brown


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: środa, 26 sie 2009, 20:58 
Offline
Gość

Rejestracja: sobota, 21 lut 2009, 00:00
Posty: 95
Sala pomieści około 100 - 150 osób. Jeśli chodzi o frekwencję, to do tej pory wszystkie konferencje w Tucholi z podobnych projektów były organizowane w dni powszednie w godzinach od 10 do 14, a więc wtedy kiedy wszyscy są w pracy. Frekwencję zapewniano sobie okolicznymi szkołami - klasa z każdej ze szkół i sala pełna :-). My postanowiliśmy skoncentrować się na faktycznych miłośnikach tematu i zorganizować konferencję w sobotę tak aby każdy zainteresowany mógł się pojawić, bo inaczej to nie ma sensu. Frekwencja zatem będzie zależała od stopnia nagłośnienia tematu. Jeśli informacja przebije się do miłośników historii to się pojawią. W tym tygodniu wrzuciliśmy info do gazet więc wkrótce powinno coś się pojawić, kto czyta ten się o konferencji dowie. Poza tym w przyszłym tygodniu pojawią się plakaty. Trochę ich będzie więc jeśli chcielibyście rozrzucić po Bydzi (my mieszkamy 60 km od Bydg.) to byłoby fajnie. Na frekwencję nie mamy wpływu. Na moje wyliczenia powinno się pojawić min. 50 osób, ale jak będzie zobaczymy. Jeśli możecie to rozrzucajcie info na innych forach i wśród znajomych, bo projekt nie będzie powtórzony więc im więcej się ludzi o tych ciekawostkach dowie tym lepiej. Będzie to pierwsza tak kompleksowa konferencja (no i publikacja, którą uczestnicy konferencji otrzymają za darmo) na temat poligonu we Wierzchucinie oraz tematach pokrewnych, które ujrzą światło dzienne we wspomnianej publikacji.
Pozdrawiam i zapraszam zainteresowanych. Warto spędzić z nami sobotę 19 września :-) zwłaszcza, że będzie jedzonko, więc nie zemrzemy.
Wojtek.

_________________
zapraszam na www.buko.las.pl


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: środa, 26 sie 2009, 21:35 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek, 9 paź 2008, 23:00
Posty: 5305
Lokalizacja: Bydgoszcz
Info poszło na forum "Odkrywcy".


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: środa, 26 sie 2009, 21:46 
Offline
Gość

Rejestracja: sobota, 21 lut 2009, 00:00
Posty: 95
ok. thx.

_________________
zapraszam na www.buko.las.pl


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: czwartek, 27 sie 2009, 07:08 
Offline
BSMZ Bunkier

Rejestracja: czwartek, 2 kwie 2009, 23:00
Posty: 627
Oczywiście jest też na naszej stronie :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: czwartek, 27 sie 2009, 23:40 
Offline
Gość

Rejestracja: sobota, 21 lut 2009, 00:00
Posty: 95
i jeszcze plakacik konferencji.

Obrazek

Zapraszamy.
Wojtek.

_________________
zapraszam na www.buko.las.pl


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: piątek, 28 sie 2009, 22:02 
Offline
Gość

Rejestracja: sobota, 1 lis 2008, 00:00
Posty: 165
Trochę mnie dziwi, że "muzealnicy" z MOB nie mają nic do powiedzenia.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Konferencja.
Post: niedziela, 30 sie 2009, 11:43 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: poniedziałek, 1 cze 2009, 21:08
Posty: 1435
Konferencja zapowiada się zacnie. Wcześniej o tym pisałem: mam trzy miejsca w samochodzie, a właściwie już dwa. :) Udostępniam miejsce za free, skoro jedzonko za free to miejsce również. :)
Zapraszam, brak problemu.

-- niedziela, 30 sie 2009, 12:46 --

Proszę oto mój namiar:

maciej_kulesza@gazeta.pl

Proszę o kontakt wymienimy się się adresami i telefonami. Tak będzie łatwiej.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 33 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 84 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
       
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group