Forum Bydgoskiego Stowarzyszenia Miłośników Zabytków "BUNKIER"

UWAGA: W przypadku problemów technicznych z forum lub problemów z rejestracją prosimy o kontakt pod adresem: forum@bsmz.org lub prosimy pisać w dziale "POMOC" (dział ten nie wymaga rejestracji).
Dzisiaj jest czwartek, 28 mar 2024, 09:06

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
Post: wtorek, 10 lip 2018, 13:13 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek, 9 paź 2008, 23:00
Posty: 5304
Lokalizacja: Bydgoszcz
Ja też nie będę się upierać. Piszę tylko to co usłyszałem od ludzi, którzy pełnili tu służby. Mieli blisko na lewiznę, skakali przez las do Chrośnej na „metę”. Spali w ziemiankach i namiotach, zazdrościli strażakom, bo ci mieli lepsze warunki zakwaterowania na poligonie. Mieszkali w murowanym budynku przy remizie która była w północnej części poligonu, bliżej Solca.

Pamiętam jak 1986 roku wywieźli nas ze szkoły pod Solec na sadzenie lasu. W niedalekiej odległości od poligonu. Miejsca sadzenia nie pamiętam, ale pamiętam dobrze jak nad poligonem krążyły śmigłowce MI-2 i z ustalanej pozycji oddawały strzały. Leśniczy miał lornetkę do której ustawiła się kolejka żeby popatrzeć jak strzelają :) Z tego co leśniczy mówił, to wiatraki były z Ina, a strzelano z kierunku południowego.

Co do muru, to masz rację, jest gładziutki jak druga twarz niemowlaka. Ja tylko pamiętam jak włócząc się po poligonie gdzieś w okolicy 1990 roku, natrafiliśmy właśnie na wraki pojazdów, było ich chyba 5 szt. Z tego co mi się utrwaliło to był posiekany BRDM i wanna od T-34 z kołami, bez gąsienic. I właśnie te wraki były ustawione jeden za drugim na tle muru. Odległość do muru była niewielka. Ale czy to była ich docelowa miejscówka na siekanie z broni pokładowej, tego to nie wiem.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
       
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group