Forum Bydgoskiego Stowarzyszenia Miłośników Zabytków "BUNKIER"

UWAGA: W przypadku problemów technicznych z forum lub problemów z rejestracją prosimy o kontakt pod adresem: forum@bsmz.org lub prosimy pisać w dziale "POMOC" (dział ten nie wymaga rejestracji).
Dzisiaj jest czwartek, 28 mar 2024, 16:51

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
Post: czwartek, 6 cze 2019, 19:45 
Offline
Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: piątek, 26 gru 2008, 00:00
Posty: 5901
Lokalizacja: Bydgoszcz-Fordon
Bydgoskie Stowarzyszenie Miłośników Zabytków "Bunkier" wraz z Robertem Grochowskim ma zaszczyt zaprosić na drugi nocny spacer przez Puszczę Bydgoską. Po drodze poznamy historię wsi Wypaleniska, zatrzymamy się nad jeziorkami w Rudach, wejdziemy na Szwedzką Górę (najsłynniejszą oraz wcale nie-najwyższą wydmę w Puszczy Bydgoskiej) oraz dawny poligon Kabat (do tego opuszczony cmentarz nieistniejącej wsi oraz maszty radiowe Polskiego Radia). Przez pierwszą część nocy trasa wiedzie historycznym szlakiem łączącym Bydgoszcz z Gniewkowem.

ZBIÓRKA: Pętla 68 przy ulicy Prądocińskiej - 21 czerwca 2019 - wymarsz około godziny 21:25 (po przyjeździe autobusu).
POWRÓT: pociąg z Solca Kujawskiego 22 VI br. prawdopodobnie o godzinie 4:45 (4.55 na Bydgoszczy Ws., 5.00 na Leśnym, 5.05 na Głównym), aczkolwiek tempo wycieczki będzie dostosowane do możliwości uczestników, więc celem marszu nie będzie ten konkretny pociąg - kolejne w razie czego są o 5.35 i 6.01
DYSTANS: 27 km.


Prosimy o zabranie ze sobą latarek (ale to chyba nocą oczywiste), dobrego nastroju (gdyby komuś go zabrakło jesteśmy w stanie się podzielić ;) ) oraz koniecznie elementów odblaskowych - szos będziemy unikali, ale przez moment będziemy jednak na nie wychodzić.

Najprostszy dojazd na miejsce zbiórki zapewnia autobus 68 wyjeżdżający z Dw.Leśnego o 20.42 (Powstańców Wlkp./Lelewela - 20.49, Rondo Fordońskie - 20.53, WP/kładka - 20.59, Glinki/Szpitalna - 21.05). Jest to jedyny możliwe dojazd komunikacją zbiorową na miejsce zbiórki, dlatego prosimy by na ten kurs się nie spóźnić!

Dla osób, które planują dotrzeć na miejsce własnym transportem (pomni zeszłorocznych doświadczeń) zwracamy uwagę, że pętla na Prądocińskiej to nie jest to samo miejsce co pętla przy Exploseum (przy Muzeum DAG)/Spalarni, a znajduje się kilka (!) kilometrów dalej - po południowej stronie obwodnicy.

Bezpośrednio po przyjeździe autobusu ruszamy w drogę, więc osoby docierające indywidualnie - prosimy by były na czas!

Dla osób, które obawiają się dystansu oraz nocy w Puszczy chcemy zapewnić, że wszyscy zeszłoroczni uczestnicy żywi i o własnych siłach dotarli do końca ;)
Trasa jest długa, ale przyjemność pobytu w lesie w najkrótszą noc roku oraz interesujące rozmowy z pewnością zrekompensują trudy fizyczne.
Dla osób, które nadal się jeszcze wahają relacja z zeszłorocznego marszu: http://forum.bsmz.org/viewtopic.php?f=37&t=8773

Wszystkie osoby biorące udział w imprezie zobowiązane są do zapoznania się z treścią regulaminu imprez viewtopic.php?f=55&t=2242


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: piątek, 7 cze 2019, 10:14 
Offline
BSMZ Bunkier
Awatar użytkownika

Rejestracja: sobota, 30 lis 2013, 23:47
Posty: 633
Lokalizacja: Toruń
Ewing pisze:
Bydgoskie ... wejdziemy na ... oraz maszty radiowe Polskiego Radia.


:shock:
O kurde, rzucam wszystko co miałem zaplanowane w tym terminie i maszeruję, taka okazja zdarza się tylko raz.










;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: piątek, 7 cze 2019, 11:53 
Offline
Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: niedziela, 18 paź 2009, 19:10
Posty: 5034
Lokalizacja: Bydgoszcz
rower pisze:
Ewing pisze:
Bydgoskie ... wejdziemy na ... oraz maszty radiowe Polskiego Radia.


:shock:
O kurde, rzucam wszystko co miałem zaplanowane w tym terminie i maszeruję, taka okazja zdarza się tylko raz.






Na jeden maszt wchodziłbyś 2 godziny, a zwykły człowiek 4 przy dobrych wiatrach ;)

_________________
=> https://sites.google.com/site/zapomnieni/home


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: piątek, 7 cze 2019, 19:19 
Offline
Gość

Rejestracja: piątek, 22 sty 2016, 01:28
Posty: 441
Oj tam, że aż 4 godziny.
Za to zejście trwałoby tylko kilka sekund.
Aż tak rozliczać kogoś z ostatnich godzin życia? ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: poniedziałek, 10 cze 2019, 19:13 
Offline
Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: piątek, 26 gru 2008, 00:00
Posty: 5901
Lokalizacja: Bydgoszcz-Fordon
Małe sprostowanie - wymarsz około godziny 21:25 (po przyjeździe autobusu) - 20 minut wcześniej niż było podane :!:
Poprawiłem w zapowiedzi ale to tak jakby ktoś nastawił się na wcześniej podaną godzin.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: piątek, 21 cze 2019, 10:52 
Offline
Gość

Rejestracja: środa, 9 sty 2013, 13:53
Posty: 1166
Lokalizacja: B-szcz
Przyznam się, że w poprzedni piątek zrobiłem 42,5 km po górach, więc te 27 po płaskim to już tylko spacerek :)
Ale przesadziłem jednak bo ledwo doczłapałem się na kwaterę. Połowa dolina ciągnęła mi się tak, że wiedziałem, że nie mogę się zatrzymywać... Tylko zastanawiam się czy góry były treningiem przed naszym rajdem czy wręcz przeciwnie? I dziś będą zakwasy i śmiech ze mnie :mrgreen:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
cron
       
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group