Forum Bydgoskiego Stowarzyszenia Miłośników Zabytków "BUNKIER"

UWAGA: W przypadku problemów technicznych z forum lub problemów z rejestracją prosimy o kontakt pod adresem: forum@bsmz.org lub prosimy pisać w dziale "POMOC" (dział ten nie wymaga rejestracji).
Dzisiaj jest czwartek, 28 mar 2024, 10:27

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
Post: piątek, 2 paź 2020, 13:59 
Offline
BSMZ Bunkier

Rejestracja: sobota, 10 mar 2018, 21:27
Posty: 155
Bydgoskie Stowarzyszenie Miłośników Zabytków ”BUNKIER” zaprasza w sobotę dnia 17.10.2020 roku na zwiedzanie Exploseum, czyli placówki muzealnej im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy, które powstało na terenie wydziału produkcji nitrogliceryny ( NGL-Betrieb) dawnych zakładów D.A.G. Fabrik Bromberg.

Trasa obejmuje budynki muzealne (linia produkcyjna nr 2) wraz z podziemną trasą turystyczną oraz strefę magazynową (magazyny kwasów i wody, budynek oczyszczania kwasów oraz kotłownię).

Następnie przejdziemy na strefę gdzie były laboratoria (wejście uzależnione jednak od tego czy będą tam się odbywały manewry ASG) oraz na strefę POL-Betrieb,gdzie produkowano proch bezdymny – tzw. ,,Krąg Walcarek”.

Czas zwiedzania Exploseum wraz strefą magazynową zajmie nam ok 3- 3,5 h.

Czas zwiedzania strefy laboratorium oraz strefy produkcji prochu bezdymnego zajmie nam ok 1,5 h – długość trasy ok. 3,5 km

Zbiórka uczestników o godz. 9:45 przystanek – Park Przemysłowy / Exploseum – autobus 68 lub 102.

Wymarsz o godz. 10:00.

Powrót z przystanku: Park Przemysłowy Exploseum – autobus 68 lub 102 lub Bydgoskich Przemysłowców 6.

UWAGA !
Liczba miejsc ograniczona (max. 19 osób) - obowiązują zapisy (decyduje kolejność zgłoszeń).
Na zgłoszenia czekamy do 13 października - proszę o przesłanie maila na adres aleksandro1973@interia.pl z imieniem, nazwiskiem uczestnika/uczestników.
Po otrzymaniu zgłoszenia prześlemy potwierdzenie wpisania na listę uczestników (ewentualnie listę rezerwową) do 14 października.

W związku z wytycznymi Ministerstwa Zdrowia oraz z istniejącą sytuacją w kraju, w trakcie zwiedzania Explozeum obowiązuje noszenie maseczki. W wycieczce mogą brać udział tylko osoby zdrowe i nie przebywające na kwarantannie.
Wszystkie osoby biorące udział w imprezie zobowiązane są do zapoznania się z treścią regulaminu imprez viewtopic.php?f=55&t=2242


Załączniki:
zaproszenie 3.jpg
zaproszenie 3.jpg [ 93.38 KiB | Przeglądany 3109 razy ]
Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: niedziela, 4 paź 2020, 10:04 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek, 29 gru 2011, 20:51
Posty: 6931
Czy jest wskazane mieć konkretne obuwie np kalosze? Czy wycieczka odbędzie się nawet przy deszczu?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: niedziela, 4 paź 2020, 13:14 
Offline
BSMZ Bunkier

Rejestracja: sobota, 10 mar 2018, 21:27
Posty: 155
Co prawda większość czasu będziemy spędzać w wewnątrz budynków ,ale również czeka nas wędrówka po leśnej drodze. Warto więc zadbać o właściwy strój i obuwie.
Co do drugiej części pytania to deszcz dla nas nie jest przeszkodą i tak pójdziemy :1 :D


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: poniedziałek, 5 paź 2020, 09:23 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek, 29 gru 2011, 20:51
Posty: 6931
Myślę, że w końcu tym razem, uda mi się z Wami pomaszerować... Ten podany wyżej mail jest Twój? Bo jeśli tak, to może odpiszę Ci tu, na PM?...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: poniedziałek, 5 paź 2020, 09:36 
Offline
BSMZ Bunkier

Rejestracja: sobota, 10 mar 2018, 21:27
Posty: 155
Witam
no w końcu :)
tak @ od Ciebie doszedł.
Zgłoszenia przyjmujemy na adres :
aleksandro1973@interia.pl


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: poniedziałek, 5 paź 2020, 09:41 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek, 29 gru 2011, 20:51
Posty: 6931
Dodam tylko, że spoglądałem na rozkład MZK i nie widzę tam '102'. Na 'siatce połączeń' tez go nie ma. Jak by co, można tam podjechać samochodem? Jest jakiś parking?


Załączniki:
siatka.jpg
siatka.jpg [ 90.49 KiB | Przeglądany 3050 razy ]
Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: poniedziałek, 5 paź 2020, 09:49 
Offline
Gość

Rejestracja: środa, 9 sty 2013, 13:53
Posty: 1166
Lokalizacja: B-szcz
BYDZIAK 1958 pisze:
Dodam tylko, że spoglądałem na rozkład MZK i nie widzę tam '102'.


Ponieważ 102 jest linią sezonową, a w tym roku COVID spowodował, że sezon nie istniał :P
Sugeruję symboliczne (o 3 minuty) przesunięcie godziny wymarszu, gdyż jedyny sensowny autobus przyjeżdża o 10:01: http://zdmikp.bydgoszcz.pl/rozklady/pac ... M;bWw;lXK;

Poprzedni zaś jest godzinę wcześniej (Proszę pamiętać, że nie każdy 68 dojeżdża do skansenu DAG)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: poniedziałek, 5 paź 2020, 20:10 
Offline
BSMZ Bunkier

Rejestracja: środa, 4 sty 2012, 00:24
Posty: 2926
Lokalizacja: BYDGOSZCZ-WYŻYNY
Oczywiście poczekamy na autobus.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: wtorek, 6 paź 2020, 09:24 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek, 29 gru 2011, 20:51
Posty: 6931
Ja już sobie załatwiłem transport. Pewnie można gdzieś tam zaparkować... 8-)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: wtorek, 6 paź 2020, 16:42 
Offline
BSMZ Bunkier

Rejestracja: środa, 4 sty 2012, 00:24
Posty: 2926
Lokalizacja: BYDGOSZCZ-WYŻYNY
Tak będzie taka możliwość.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: niedziela, 11 paź 2020, 20:24 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek, 9 paź 2008, 23:00
Posty: 5304
Lokalizacja: Bydgoszcz
Ostatnio byłem i robią tam w jajo turystów.
Cena biletów nie zmieniona, a na trasie zamknięty do zwiedzania jest budynek "gwiazdy"(stabilizacja NGL).


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: niedziela, 11 paź 2020, 20:47 
Offline
BSMZ Bunkier

Rejestracja: sobota, 10 mar 2018, 21:27
Posty: 155
dziękuję za informację BUNKIER :-) Jesteś największym znawcą temu D.A.G. i nie podlega to dyskusji. Masz rację ,,GWIAZDA" wg mojej oceny traktowana jest czy był COVID 19 czy nie jako mniej obowiązkowy punkt programu zwiedzania. Choć właśnie z tego miejsca nitrogliceryna w zawiesinie wodnej po oczyszczeniu i filtracji jako emulsja trafiała do budynku żelatnizacji gdzie była mieszana z nitrocelulozą i powstało ciasto prochowe.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: wtorek, 13 paź 2020, 11:13 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek, 29 gru 2011, 20:51
Posty: 6931
Widziałem ten wpis Jarka również na FB i przyznam, że nie wiem o co chodzi. :shock:
Ta 'gwiazda', to coś mało ciekawego, lub podobnego do innych obiektów, czego w sobotę nie zobaczymy? Więc dla laików takich jak ja, obiekt jest mało istotny i nie należy się tym przejmować, bo i tak sporo innych, ważniejszych budynków, już wcześniej zostało zburzonych... :?:
Wspomniane tez zostały bilety. Ile kasiorki trzeba na nie przygotować?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: wtorek, 13 paź 2020, 14:00 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek, 9 paź 2008, 23:00
Posty: 5304
Lokalizacja: Bydgoszcz
BYDZIAK 1958 pisze:
:?: Ta 'gwiazda', to coś mało ciekawego, lub podobnego do innych obiektów, czego w sobotę nie zobaczymy? Więc dla laików takich jak ja, obiekt jest mało istotny i nie należy się tym przejmować, bo i tak sporo innych, ważniejszych budynków, już wcześniej zostało zburzonych... :?:


Jeśli ktoś idzie tam "za karę", to faktycznie każdy budynek jest mało ciekawy i mało istotny.
Na NGLu "za dobrych" czasów na szczęście nic nie wyburzono. Na D.A.G. nie było ważnych i ważniejszych budynków.

"Gwiazda" jest istotnym obiektem w procesie produkcji. Chodzi o to, że jego zamknięcie nie pozwala zobaczyć całej instalacji.
A co do ceny, to jeśli coś jest niepełnowartościowe, to powinna być obniżona.

Takie traktowanie zwiedzających, wkurza mnie jako współautora projektu tej trasy turystycznej.

Adam Artur pisze:
,,GWIAZDA" wg mojej oceny traktowana jest czy był COVID 19 czy nie jako mniej obowiązkowy punkt programu zwiedzania.


To tylko świadczy o jednym, ale nie będę tu o tym pisał. Większość się domyśli.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: wtorek, 13 paź 2020, 14:27 
Offline
BSMZ Bunkier

Rejestracja: sobota, 10 mar 2018, 21:27
Posty: 155
Ja tylko dodam ,że wg informacji jakie uzyskałem ,,Gwiazda” wyłączona jest ze zwiedzania ze względów bezpieczeństwa i reżimów jakie zostały wprowadzone z powodu Covid-19 ( cytuję ,,wchodzenie i wychodzenie tymi samymi drzwiami – konieczność odkażania” ).

Co do płatności to wycieczka dla Was jest bezpłatna.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: środa, 14 paź 2020, 07:52 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek, 9 paź 2008, 23:00
Posty: 5304
Lokalizacja: Bydgoszcz
Adam Artur pisze:
,,Gwiazda” wyłączona jest ze zwiedzania ze względów bezpieczeństwa i reżimów jakie zostały wprowadzone z powodu Covid-19


Wiadomo, panika w narodzie.
Ale stosowna informacja o zamknięciu, powinna być na stronie i przy kasie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: czwartek, 15 paź 2020, 08:11 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek, 29 gru 2011, 20:51
Posty: 6931
jaras pisze:
Oczywiście poczekamy na autobus.


Na wszelki wypadek chciałbym wiedzieć, czy ten końcowy przystanek jest przy samym muzeum, czy np pól kilometra przed... (Mówiłem o 'własnym transporcie', ale któż wie czy coś się nie namiesza... Myślę, że i tak zdążę :) )


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: czwartek, 15 paź 2020, 08:24 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek, 9 paź 2008, 23:00
Posty: 5304
Lokalizacja: Bydgoszcz
Jest też skrót, ciekawszy niż betonówka, ale jest zakaz wchodzenia na ten teren :):)


Załączniki:
Kasa.jpg
Kasa.jpg [ 64.32 KiB | Przeglądany 2841 razy ]
Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: czwartek, 15 paź 2020, 16:39 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek, 29 gru 2011, 20:51
Posty: 6931
Czyli 'A', to końcowy przystanek autobusowy, (i parking), a 'kasa', to miejsce początku zwiedzania, do którego najpierw powędrujemy... :?:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: czwartek, 15 paź 2020, 16:58 
Offline
BSMZ Bunkier

Rejestracja: sobota, 10 mar 2018, 21:27
Posty: 155
Witam,
na wycieczkę zgłosiło się 47 osób na 19 miejsc jakie mogliśmy wykorzystać. Cieszymy się ,że było tak duże zainteresowanie.
Niestety część z Państwa została wpisana więc na listę rezerwową ( te osoby informowałem @)

Właśnie trwa konferencja rządu :cry: , z której wynika ,że Bydgoszcz od 17.10 jest w strefie czerwonej :? a to oznacza ,że muzeum może wprowadzić od soboty dodatkowe ograniczenia.
Jutro z rana będziemy się kontaktować z Exploseum jakie dostali wytyczne odnośnie zasad zwiedzania.
Od tego zależy jakie podejmiemy dalsze działania - więcej szczegółów podam w dniu jutrzejszym.

PS -

Od przystanku do kasy jest jakiś ok 1 km drogą standardową.
Być może pójdziemy na skróty to jakieś wg mojej oceny 400 m mniej.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
       
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group