Forum Bydgoskiego Stowarzyszenia Miłośników Zabytków "BUNKIER"
https://www.forum.bsmz.org/

IV Nocny Spacer po Puszczy Bydgoskiej 25.06.2021
https://www.forum.bsmz.org/viewtopic.php?f=56&t=9126
Strona 1 z 1

Autor:  Ewing [ środa, 16 cze 2021, 21:43 ]
Tytuł:  IV Nocny Spacer po Puszczy Bydgoskiej 25.06.2021

Bydgoskie Stowarzyszenie Miłośników Zabytków "Bunkier" oraz Robert Grochowski zaprasza na IV Nocny Spacer po Puszczy Bydgoskiej. Jedną z najkrótszych nocy w roku po raz kolejny mamy zamiar spędzić w Puszczy Bydgoskiej. Po drodze do Solca Kujawskiego poznamy historię nieistniejącej już wsi Wypaleniska, odwiedzimy urokliwe leśne jeziorka w okolicach Rud, wejdziemy na Szwedzką Górę oraz staniemy pod Wzgórzem Cykad, które to (a nie Szwedzka Góra) jest najwyższym wzniesieniem na terenie Puszczy. W nieistniejącej wsi Kabat odwiedzimy pozostałości starego cmentarza, przejdziemy pod masztami radiowymi i oczywiście zobaczymy pozostałości wieży obserwacyjnej na kabackim poligonie.

:idea: ZBIÓRKA: Przystanek Nowotoruńska/Plątnowska, godz. 21.47, piątek, 25 czerwiec
:idea: PRZEWIDYWANY POWRÓT: Pociągiem z Solca Kuj. o 6:00. (przyjazd 6:09 na Bydgoszcz Ws., 6:14 na Leśną, 6.19 na Główną).
:idea: DYSTANS do przejścia wynosić będzie około 30 km.

Prosimy o zabranie ze sobą latarek, odblasku, prowiantu (oczywiście po drodze nie mamy co liczyć na żadne sklepy), wygodnego obuwia oraz czegoś na wypadek deszczu. Zalecamy też pomyśleć o jakimś środku by spsikać się przeciwko kleszczom.

:!: UWAGA! Względem poprzednich lat zmianie ulega miejsce zbiórki. Ponieważ w porze rajdu żaden 68 nie dojeżdża na Prądocińską to spotykamy się przy Nowotoruńskiej ;)
Dojechać można na 3 sposoby:
1) Z Kapuścisk linią 73 - o 21:07
2) Z dw. Bielawy linią 73 - 0 21:06 (Dw. Wschód 21:21)
3) Z Ronda Toruńskiego linią 76 - o 21:30.
4) Z Fordonu - przystanek na Wiślanej w kierunku miasta - linią 73 - o 21:17
Dla osób dojeżdżających transportem indywidualnych informujemy, że natychmiast po przyjeździe 76 ruszamy w trasę, gdyż dystans jest daleki, a noc krótka ;)

:idea: Przypominamy rzecz oczywistą, ale bardzo ważną - wciąż obowiązują obostrzenia epidemiologiczne. Pamiętajmy również, że na czas podróży autobusem i pociągiem jesteśmy zobligowani do założenia maseczki zakrywającej usta i nos. Zalecane jest również posiadanie przy sobie środków dezynfekujących.

Proszę o zapoznanie się z regulaminem wycieczek: viewtopic.php?f=55&t=2242

Strona 1 z 1 Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/