Forum Bydgoskiego Stowarzyszenia Miłośników Zabytków "BUNKIER"

UWAGA: W przypadku problemów technicznych z forum lub problemów z rejestracją prosimy o kontakt pod adresem: forum@bsmz.org lub prosimy pisać w dziale "POMOC" (dział ten nie wymaga rejestracji).
Dzisiaj jest czwartek, 28 mar 2024, 12:36

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 83 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
Post: czwartek, 5 kwie 2012, 09:48 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: środa, 11 lis 2009, 22:37
Posty: 406
współczesny, z rekonstrukcja 3d

_________________
"Cudze wiedzieć rzeczy ciekawość jest, a swoje potrzeba"
Andrzej Maksymilian Fredro


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: sobota, 24 lis 2012, 20:14 
Offline
Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: piątek, 26 gru 2008, 00:00
Posty: 5901
Lokalizacja: Bydgoszcz-Fordon
BYDZIAK 1958 pisze:
A czy ma może ktoś z Was zdjęcie, (zbliżenie), rzeźb i całej sceny, którą tworzyły w 'trójkącie' nad głównym wejściem ? Na prawie wszystkich zdjęciach, jest to raczej 'nieczytelne'...
Można się tylko domyślać, że dwie postacie mają między sobą jakieś godło lub herb...

To fragment najbardziej wyraźnego zdjęcia jakie do tej pory widziałem

Załącznik:
Teatr - rzeźba.jpg
Teatr - rzeźba.jpg [ 33.27 KiB | Przeglądany 37 razy ]

Załącznik:
Teatr2.jpg
Teatr2.jpg [ 46.7 KiB | Przeglądany 37 razy ]


U góry widać pruską koronę, a pod spodem jakby łabędź lub inny ptak?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: niedziela, 25 lis 2012, 13:36 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: wtorek, 8 mar 2011, 01:02
Posty: 437
Ten ptak to najprawdopodobniej Feniks - symbolizujący odradzanie się, na zajętych terenach, jedynej słusznej, kultury (oczywiście pruskiej).


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: czwartek, 6 gru 2012, 14:11 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: piątek, 16 lis 2012, 11:55
Posty: 11
W dniu 29 listopada 2012 r zawiązało się Stowarzyszenie na rzecz odbudowy Teatru Miejskiego w Bydgoszczy.
Na dzień 5 grudnia liczyło 15 oficjalnych członków i 142 sympatyków.
Stowarzyszenie prowadzi intensywną kampanię informacyjną, współpracuje z Enjoy, Portalem Kujawskim oraz Bydgoszcz.com, „Gazetą Pomorską”.
Więcej informacji na stronie stowarzyszenia
http://teatr.zkujaw.pl/
oraz na Facebooku
http://www.facebook.com/pages/Stowarzyszenie-na-rzecz-odbudowy-Teatru-Miejskiego-w-Bydgoszczy/302734069827950
Najbliższe spotkanie członków i sympatyków w poniedziałek 10 grudnia godz. 18.00 w karczmie Młyńskiej.
Zapraszam.

_________________
http://www.facebook.com/photography.Gonzopl


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: czwartek, 6 gru 2012, 15:33 
Offline
Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: piątek, 26 gru 2008, 00:00
Posty: 5901
Lokalizacja: Bydgoszcz-Fordon
Ja osobiście mam mieszane uczucia do do odbudowy teatru, przynajmniej w jego pierwotnej formie. Jakoś przywykłem to tego pustego placu zieleni, której zresztą coraz mniej jest w naszym mieście. Zresztą odbudowa teatru jako teatru nie ma ekonomicznego uzasadnienia, chyba, że w formie kolejnego centrum handlowego, które w naszym jeście rosną jak grzyby po deszczu.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: piątek, 7 gru 2012, 06:47 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek, 29 gru 2011, 20:51
Posty: 6931
Coraz częstsze głosy o odbudowie gmachu teatru, zaczęły wpływać i na moją wyobraźnię. I cokolwiek miało by być w jego środku, (centrum kultury?) sam obiekt, musiał by być sporo 'przesunięty'. Jego pierwsze położenie bardzo 'zaciskało' ulicę Focha. Mostową zresztą też. Stary most był wąski i w innej osi. Kiedyś o tym starym rozmieszczeniu budynków pisałem na ssc. (W tym przypadku teatr miał nr 6)

Obrazek

Właściwie trudno mi powiedzieć, czy jestem za, czy przeciw odbudowie budynku teatru w jego okazałym kształcie. Tym bardziej, ze musiał by on być w 'nieco' innym miejscu, pozwalającym zachować obecny układ komunikacyjny... Na potrzeby 'wyobraźni', powstał taki oto widok, przerobiony ze starej pocztówki. Układ ulic i mostu jest współczesny. Tory i inne drobiazgi są symboliczne.

Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: piątek, 7 gru 2012, 10:35 
Offline
BSMZ Bunkier

Rejestracja: środa, 4 sty 2012, 00:24
Posty: 2926
Lokalizacja: BYDGOSZCZ-WYŻYNY
Bardzo ładna wizualizacja odbudowy teatru podoba mi się bardzo.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: piątek, 7 gru 2012, 17:54 
Offline
BSMZ Bunkier
Awatar użytkownika

Rejestracja: wtorek, 16 gru 2008, 00:00
Posty: 6985
Mieszane uczucie mam także i ja. Mamy Operę, Filharmonię i Teatr, więc czy kolejny Teatr ma szansę powstać? Wyobrażam sobie bardziej budynek z fasadą na wzór starego. W samym centrum brakuje przestrzeni na duże konferencje, wystawy, pokazy. Kiedyś był pomysł powstania takiego centrum konferencyjnego właśnie w tym miejscu i nawet ktoś "rzucił" hasłem by budynek przypominał "Stary Teatr". Prędzej czy później w tym miejscu coś powstanie... oby to nie były sklepy :(

_________________
"Czekając na idealny moment, możesz nigdy nie rozpocząć dzieła. Zaczynaj już! Zaczynaj tam, gdzie jesteś i jako ten, kim jesteś" - H. Jackson Brown


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: piątek, 7 gru 2012, 21:58 
Offline
Gość

Rejestracja: piątek, 7 sie 2009, 21:34
Posty: 491
Tak będzie teatr odbudowany jak kościół na Starym Rynku ;) Kto, za co i po co ma to zrobić? W mieście brak pomysłu na wykorzystanie już istniejących obiektów, a co dopiero na stawianie nowych (jeden przykład muzeum wszyscy tu znają). Bez koncepcji rozwoju miasta bezsensowne jest stawianie kolejnego niewiadomoco chociażby było to cudem architektonicznym.
Samorząd miejski odpada, bo brak kasy, ma swoje świeże MCK itd. Marszałek ma nieodległą "elektrownię atomową" a jakoś nie przychodzi mi na myśl inny podmiot, którego stać na budowę i co ważne - na utrzymanie i sensowne wykorzystanie tak dużego obiektu. Będzie z tego kolejny stadion narodowy co pustkami świeci...
Chyba, że nowy-stary teatr będzie halą do kosza, siaty albo co, to może ratusz łyknie ;)

_________________
Situation Normal All F....... Up


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: piątek, 7 gru 2012, 22:14 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: poniedziałek, 2 kwie 2012, 15:09
Posty: 243
Dokładnie, nie będzie kasy na odbudowę Teatru. Pomijam już sensowność takiego przedsięwzięcia bo kolejny teatr w B-szczy raczej nie jest potrzebny, a odbudowa budynku ze względu na jego zewnętrzne walory to już w ogóle moim zdaniem bezsens. Piękno Teatru polegało głównie na jego wnętrzu, którego odtworzenie z wielu względów jest po prostu niemożliwe.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: wtorek, 24 cze 2014, 20:43 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: sobota, 23 sty 2010, 19:51
Posty: 1854
Jak się mają ostatnie genialne pomysły wybranych przez nas władców miasta polegające na zamiarze wybudowania tu centrum konferencyjnego za 500 mln?
Jakie będą jego roczne koszty utrzymania?
Kiedy miasto zbankrutuje, a wszyscy młodzi mieszkańcy pojadą za granicę do pracy?
Za te pieniądze można byłoby odbudować kilkakrotnie browar na gruzach przy ul. Ustronie zamknięty przez koncern i kilka innych zakładów. Oczywiście to tylko przykład dla zobrazowania potęgi absurdu urzędniczego myślenia.
Urzędnik nie myśli jak zarabiać pieniądze, lecz tylko jak je wydawać. Nie wiem, czy to kwestia podstawowych braków w wykształceniu, czy cechy nabyte przez zbyt długi czas przebywania w określonym środowisku.
Wniosek jest prosty. Zmniejszyć podatki. Tym sposobem nie będzie pieniędzy na realizację tak głupich pomysłów. Ponadto będzie mniej pieniędzy na urzędników będących ich autorami.
Natomiast 500 mln znajdzie się przez to u podatników, którzy je z pewnością zainwestują z pożytkiem dla tego kraju, któremu inaczej grozi doprowadzenie przez rządzących do blamażu na wzór grecki tyle, że większego, bo zaliczymy to na siłę, mimo nauki, którą dała nam ta Grecja i inne kraje.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: piątek, 17 paź 2014, 20:48 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: środa, 12 sie 2009, 19:53
Posty: 2097
Hrab pisze:
Kiedy miasto zbankrutuje, a wszyscy młodzi mieszkańcy pojadą za granicę do pracy?


Za te pieniądze można byłoby odbudować kilkakrotnie browar na gruzach przy ul. Ustronie zamknięty przez koncern i kilka innych zakładów.




ad.1 Mamy wolność, więc młodzi jadą gdzie chcą.

ad.2 zamiast browaru, może lepsza będzie gorzelnia;

https://www.youtube.com/watch?v=zklxgy8tPl4


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: sobota, 18 paź 2014, 10:25 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: poniedziałek, 2 kwie 2012, 15:09
Posty: 243
Lwia część tej kwoty pochodzi ze środków unijnych.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: sobota, 18 paź 2014, 17:48 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: sobota, 23 sty 2010, 19:51
Posty: 1854
Nie chodzi o to skąd są te pieniądze lecz by wszystkie pieniądze wydawać z sensem. Tu 500 mln tam 400, jakaś paranoja. Na Wyspie Młyńskiej (w młynach) drugie centrum gdzie darmozjady będą debatować o wodzie – jaka jest fajna, że daje życie, musi być czysta, trzeba ją pić, że jest mokra …
Czy ktoś z tych, co takie rzeczy wymyslają wie co to są za kwoty! Co można za nie zrobić sensownego?
Im więcej urzędników tym więcej marnotrawstwa. Ile kosztuje roczne utrzymanie każdego takiego obiektu? Kto na to będzie płacił. Unia? A co to jest Unia i czy ona służy tylko do marnotrawienia pieniędzy? Kto tam będzie debatował o bzdurach mieszkając w tym czasie w kilkugwiazdkowych hotelach? Za czyje pieniądze? Ile w tym czasie zniknie miejsc pracy w Bydgoszczy?
Upadła Portugalia lub Grecja to będą dla nas jak wymarzone raje gdy ta bańka pęknie.
Pani premier, którą (kiedyś lubiłem jak premierem nie była, a teraz mnie zaskakuje, ale jeszcze nie wiem, co o niej myśleć i czy poważnie to wszystko mówiła) mówi w expose, ze urzędnicy muszą być by dawać staże młodym. Pewnie zatrudni kolejne ich 100 tysięcy.
Młodzi nie chcą staży w urzędach lecz pracy w firmach przysparzających PKB i płacy za którą można żyć. Myślałem, że to każdy wie.
Mam propozycję:
Zostańmy wszyscy urzędnikami i konferujmy sobie na przemian na Placu Teatralnym i na Wyspie Młyńskiej. Potem idźmy na dobre emerytury parę lat wcześniej niż musielibyśmy jako zwykli śmiertelnicy.
Wykształćmy za wspólne pieniądze jeszcze kilka milionów politologów, dziennikarzy , administratywistów, kosmetologów, fizjoterapeutów, biotechnologów itp. zamiast zawodowców mogących zmienić realia gospodarcze i mamy jak w banku, że mój kretyński (to ironicznie – wyjaśniam dla przyjmujących wszystko wprost) postulat wcielą w życie w formie ustawy lub zmiany w konstytucji.

PS.
Wyjaśniam, że nie mam nic do wymienionych zawodów, lecz jedynie do proporcji kształcenia za państwowe pieniądze.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: niedziela, 25 paź 2015, 21:07 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek, 29 gru 2011, 20:51
Posty: 6931
Widok na plac na starej, przedwojennej pocztówce.


Załączniki:
plac T.JPG
plac T.JPG [ 74.85 KiB | Przeglądany 4752 razy ]
Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: piątek, 30 paź 2015, 18:24 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: środa, 12 sie 2009, 19:53
Posty: 2097
Sprzed I wojny, dodam. Na Hohenzolernhoff wyraźnie widać postać Wilhelma I (III p)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: niedziela, 3 sty 2016, 17:17 
Offline
Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: piątek, 26 gru 2008, 00:00
Posty: 5901
Lokalizacja: Bydgoszcz-Fordon
Z wątku poznikało wiele zdjęć, więc nie wiem, czy to już wcześniej było


Załączniki:
Teatr (Custom).JPG
Teatr (Custom).JPG [ 112.07 KiB | Przeglądany 4493 razy ]
Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: czwartek, 25 sie 2016, 19:50 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek, 29 gru 2011, 20:51
Posty: 6931
Szukałem wpisu o 'kosmetyce' niektórych zewnętrznych detali gmachu, przeprowadzonej po wypadku spowodowanym oderwaniem się kiedyś jednego z nich. (Chodziło mi o rok) Tu tego nie znalazłem, więc możliwe, że wspominaliśmy o tym w innym temacie. Przy okazji zobaczyłem, że sporo zdjęć już poznikało. Wśród nich, była ta moja 'wizualizacjia', pokazująca 'odbudowany teatr' w nieco innym już miejscu. Był to czas dyskusji na temat czy odbudowywać, czy nie.


Załączniki:
widok 1.JPG
widok 1.JPG [ 109.24 KiB | Przeglądany 4244 razy ]
widok 2.JPG
widok 2.JPG [ 106.14 KiB | Przeglądany 4244 razy ]
Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: czwartek, 8 gru 2016, 21:54 
Offline
Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: piątek, 26 gru 2008, 00:00
Posty: 5901
Lokalizacja: Bydgoszcz-Fordon
Sporo fotek niestety zniknęło z tego wątku za sprawą hostingów ale tego chyba nie było?


Załączniki:
Plac teatralny 2 (Custom).jpg
Plac teatralny 2 (Custom).jpg [ 160.01 KiB | Przeglądany 4158 razy ]
Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: piątek, 9 gru 2016, 18:40 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek, 29 gru 2011, 20:51
Posty: 6931
Tej pocztówki raczej tu nie było. Pasowała by również w 'kamienicach', w temacie o tym pięknym budynku, którego widok jest tu utrwalony w całej swej dawnej okazałości. Az się wierzyć nie chce, że cały plac na pierwszym planie jest obecnie trawnikiem, a obecna jezdnia ul. Mostowej, 'ocierała by się' o prawa ramkę kadru. No i widać latarnię, (w wersji z kulistym kloszem wiszącym), która w innym wątku narobiła trochę zamieszania... :oops:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 83 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
cron
       
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group