Forum Bydgoskiego Stowarzyszenia Miłośników Zabytków "BUNKIER"

UWAGA: W przypadku problemów technicznych z forum lub problemów z rejestracją prosimy o kontakt pod adresem: forum@bsmz.org lub prosimy pisać w dziale "POMOC" (dział ten nie wymaga rejestracji).
Dzisiaj jest piątek, 29 mar 2024, 00:51

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 100 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5
Autor Wiadomość
Post: czwartek, 15 cze 2017, 21:07 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek, 29 gru 2011, 20:51
Posty: 6931
Członkowie Bractwa Kurkowego, w czasie przemarszu ulicą Mostową.


Załączniki:
M  BK.JPG
M BK.JPG [ 72.62 KiB | Przeglądany 4990 razy ]
Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: piątek, 11 sie 2017, 21:40 
Offline
Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: piątek, 26 gru 2008, 00:00
Posty: 5901
Lokalizacja: Bydgoszcz-Fordon
Taka perełka pojawiła się na ebay.de :)


Załączniki:
Friedrichshof (Custom).jpg
Friedrichshof (Custom).jpg [ 113.59 KiB | Przeglądany 4917 razy ]
Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: sobota, 12 sie 2017, 07:34 
Offline
Gość

Rejestracja: wtorek, 3 cze 2014, 10:06
Posty: 120
Restauracja "Friedrischof" właścicielem był Ernst Sauter. Prawdopodobnie widoczny z rodziną na zdjęciu.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: niedziela, 13 sie 2017, 09:25 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek, 29 gru 2011, 20:51
Posty: 6931
^^^ Już raz gdzieś widziałem to niezwykłe zdjęcie. Wtedy i teraz, inspiruje do złożenia 'porównania'... :idea:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: środa, 27 wrz 2017, 14:17 
Offline
Gość

Rejestracja: piątek, 30 kwie 2010, 16:59
Posty: 1102
Projekty?
http://deerbe.com/imgs/a/e/f/z/a/geschi ... _1_lgw.jpg
http://deerbe.com/imgs/a/e/f/z/a/geschi ... _2_lgw.jpg


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: sobota, 30 wrz 2017, 06:23 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek, 29 gru 2011, 20:51
Posty: 6931
^^^ Czy na tej mało wyraźnej mapce, jest propozycja zabudowania również placu między teatrem a rzeką?

Poniżej:
Gdyby wybrano ten budynek z wtedy projektowanych, to dzisiejszy widok tego miejsca byłby mniej więcej taki:


Załączniki:
inny plac T.JPG
inny plac T.JPG [ 58.29 KiB | Przeglądany 4759 razy ]
Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: poniedziałek, 2 paź 2017, 07:58 
Offline
Gość

Rejestracja: piątek, 30 kwie 2010, 16:59
Posty: 1102
Niestety ja na tej malej mapce tez niczego nie rozszyfruje :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: niedziela, 28 sty 2018, 08:22 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek, 29 gru 2011, 20:51
Posty: 6931
Wczoraj przechodziłem Mostową. Obecna jaj 'wąskość', teraz w okresie zimowym jest znośna. W sezonie letnim, gdy chyba połowę tej 'szerokości' zabierają 'ogródki piwne' i są dodatkowo imprezy na SR, przeciskanie się tym miejscem pozostawia chyba złe wrażenie. Szerokość zbliżona do przedwojennej, pozwoliła by nawet przywrócić tam linię tramwajową, staromiejską - sezonową... Jednak w tym przypadku, na 'ogródki' nie było by już miejsca.


Załączniki:
wąska M.JPG
wąska M.JPG [ 62.75 KiB | Przeglądany 4505 razy ]
T na Mostowej.JPG
T na Mostowej.JPG [ 32.93 KiB | Przeglądany 4505 razy ]
Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: poniedziałek, 29 sty 2018, 21:52 
Offline
Gość

Rejestracja: czwartek, 15 sty 2009, 00:00
Posty: 458
BYDZIAK, jesteś niesamowity. Piękna robota :)

_________________
,,Powiedziałem im również, aby nie pracowali w firmach produkujących narzędzia mordu i żeby wyrażali pogardę dla ludzi, którzy myślą, że takie narzędzia są nam potrzebne" - Kurt Vonnegut, Rzeźnia numer pięć


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: wtorek, 30 sty 2018, 13:05 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek, 29 gru 2011, 20:51
Posty: 6931
Dzięki za dobre słowo.

Gdybym np. umiał śpiewać i po skończonej arii ani jedna osoby by nie zaklaskała, to jakież wnioski można by wyciągnąć? 'Starałem się, ale nie spodobało się nikomu, więc po co jeszcze publicznie śpiewać...' Podobnie jest tutaj, na bunkrze. Wiem, że jakaś grupa osób wchodzi na forum, zerknie na jedno, czy drugie zdjęcie i... żadnej reakcji. Czasami pisałem, że otwarty jestem na różne uwagi, które mogą pomóc nie popełniać błędów, których może sam nie dostrzegam. Jakakolwiek pisana reakcja, jest np. dla mnie mobilizująca.

Z powodu urlopu i innych okoliczności, muszę trochę więcej czasu posiedzieć w domu. W tym czasie, mogę realizować różne pomysły na 'widoki', które wpadają do głowy... Ostatnio chodzi mi po głowie obszar dawnego mostu KJ... No ale tu jest temat Mostowej, więc ze szczegółami przejdę do innego działu...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: wtorek, 30 sty 2018, 14:45 
Offline
Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: niedziela, 18 paź 2009, 19:10
Posty: 5034
Lokalizacja: Bydgoszcz
Bydziak, ale to oczywiste i pisać nie trzeba, że Twoje zestawienia są niesamowite i wszystkim szczęki opadają. Gdy te szczęki podnoszą, to nie mają już rak, żeby pisać ;)

_________________
=> https://sites.google.com/site/zapomnieni/home


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: wtorek, 30 sty 2018, 16:13 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: poniedziałek, 15 gru 2008, 00:00
Posty: 292
Coś w tym chyba jest, że w erze popularności facebooka fora jakby wymierają albo co najmniej przygasają, coraz mniej dyskusji, wymiany poglądów. Bydziak, gdyby posty na forum było można lajkować, zobaczyłbyś prawdopodobnie, że z tymi oklaskami nie byłoby tak źle. A tak, trzeba się zalogować, napisać coś, najlepiej nieco więc niż "super" albo "dobra robota", jednym się nie chce, inni nie mają czasu itp.
Jakkolwiek, rób Bydziaku, co robisz, bo najwidoczniej to lubisz i wiele osobom to się zapewne podoba, nawet jeśli nie piszą, a nigdy nie wiadomo, komu się to kiedyś przyda, przyniesie satysfakcję czy będzie jakąś inspiracją. ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: wtorek, 30 sty 2018, 16:19 
Offline
Gość

Rejestracja: poniedziałek, 16 maja 2011, 10:40
Posty: 181
Lokalizacja: Bydgoszcz
Zalogowałem się aby napisać :)
Bydziak, jesteś Wielki :1


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: środa, 31 sty 2018, 17:14 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek, 29 gru 2011, 20:51
Posty: 6931
^^^
Z tą wielkością to oczywiście przesada, ale dobrze, że to co czasami robię, skłoniło ciebie do tego 'zalogowania' :1
Dzięki, za Wasze miłe słowa. :oops:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: czwartek, 1 lut 2018, 12:36 
Offline
Gość

Rejestracja: piątek, 10 sie 2012, 16:14
Posty: 188
Lokalizacja: Bydgoszcz Leśne
Może ktoś kiedyś wykorzysta twoje zestawienia. Myślę, że fajnie byłoby gdyby ustawić kilka tablic z Twoimi zestawieniami w różnych ciekawych miejscach aby pokazać jak zmieniło się nasze miasto. Wielu ludzi byłoby na pewno mile zaskoczonych. Można by z tego zrobić atrakcję turystyczną. Twoje prace to kawał dobrej roboty.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: piątek, 2 lut 2018, 13:43 
Offline
Gość

Rejestracja: środa, 9 sty 2013, 13:53
Posty: 1166
Lokalizacja: B-szcz
Drzewol pisze:
Coś w tym chyba jest, że w erze popularności facebooka fora jakby wymierają albo co najmniej przygasają


To prawda, niestety. Ale FB kiedyś przeminie, tak jak minął czasu naszej - klasy czy flickr, a to forum i zdjęcia tutaj pozostaną. Czasem ktoś zupełnie przypadkowo trafi na jakiś obrazek. I wówczas te osoby będą zapewne wdzięczne anonimowym autorom postów. To nie tylko uwaga do Bydziaka, ale też wielu innych osób, które czasem zastanawiają się czy warto to robić... Warto! Bo gdyby nie Wy forum można by zamknąć. Ale wraz z tym zniknęło by sporo cennych materiałów, zdjęć czy relacji.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: piątek, 2 lut 2018, 21:06 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek, 29 gru 2011, 20:51
Posty: 6931
wlodi pisze:
(...)
Myślę, że fajnie byłoby gdyby ustawić kilka tablic z Twoimi zestawieniami w różnych ciekawych miejscach aby pokazać jak zmieniło się nasze miasto. Wielu ludzi byłoby na pewno mile zaskoczonych. Można by z tego zrobić atrakcję turystyczną. Twoje prace to kawał dobrej roboty.


^^^
W ciągu ostatnich kilku lat, przybyło tutaj sporo nowych forumowiczów. Być może nie dotarli jeszcze do wszystkich zakamarków forum. Więc warto w tym miejscu przypomnieć, że jakiś czas temu pojawił się tutaj podobny pomysł. Kolega Fordoniak znalazł wtedy nawet sponsorów, którzy byli skłonni to sfinansować... Z tego co pamiętam, to 'gdzieś wyżej' nie wydano na to zgody.
To było tu, od trzeciego wpisu:
viewtopic.php?f=101&t=5431&start=40


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: sobota, 3 lut 2018, 02:55 
Offline
Gość

Rejestracja: piątek, 22 sty 2016, 01:28
Posty: 441
Moim zdaniem jest to bardzo dobry pomysł.

Ponieważ obecne działania stowarzyszenia skupione są na postępowaniu w sprawie cegielni przy ul Chodkiewicza, proszę, wróćmy do pomysłu Fordoniaka za kilka (może) tygodni.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: środa, 21 lis 2018, 21:22 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek, 29 gru 2011, 20:51
Posty: 6931
Złożyłem i przyciąłem dwie fotki, krążące po sieci. Starszy widok, przypomina nam powojenną fontannę przy Kaskadzie. Nowszy, odsłonięte fundamenty wcześniejszych zabudowań na ulicy, po likwidacji fontanny, jakiś czas przed budową nowego obiektu, który obecnie tam stoi.


Załączniki:
2xM.JPG
2xM.JPG [ 68.14 KiB | Przeglądany 3773 razy ]
Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: niedziela, 1 lis 2020, 20:12 
Offline
Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: piątek, 26 gru 2008, 00:00
Posty: 5901
Lokalizacja: Bydgoszcz-Fordon
Pocztówka z masą ciekawych szczegółów - chyba nie było jej jeszcze w tym wątku.


Załączniki:
Mostowa w latach świetności (Niestandardowy).jpg
Mostowa w latach świetności (Niestandardowy).jpg [ 130.99 KiB | Przeglądany 2407 razy ]
Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 100 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
cron
       
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group