Forum Bydgoskiego Stowarzyszenia Miłośników Zabytków "BUNKIER"

UWAGA: W przypadku problemów technicznych z forum lub problemów z rejestracją prosimy o kontakt pod adresem: forum@bsmz.org lub prosimy pisać w dziale "POMOC" (dział ten nie wymaga rejestracji).
Dzisiaj jest czwartek, 28 mar 2024, 17:29

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
Post: sobota, 19 lip 2014, 04:52 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek, 29 gru 2011, 20:51
Posty: 6931
MWS pisze:
Bo to jest ten sam domek tylko w różnych latach. (1900 i 1958)
Te dwa wizerunki dzieli ok. 50lat, w tym wojna i komuna – więc różnice w wyglądzie dziwić nie powinny.
Wiele wskazuje na to że, na starszym zdjęciu, budynek posiada już z 50 lat stażu, jak nie więcej.


^^^ Albo może i ze sto.
Porównując miejsce w którym stał, ze zdjęcia z 1944, do mapy z 1800, można założyć, że już wtedy był tam ten dom. Ponadto, wygląd na mapie sugeruje bardziej rozbudowaną, jego 'tylną' część.


Załączniki:
domek.JPG
domek.JPG [ 43.98 KiB | Przeglądany 4838 razy ]
Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: sobota, 19 lip 2014, 22:24 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: wtorek, 8 mar 2011, 01:02
Posty: 437
Nie wykluczone że masz rację.
To jest teren na którym powstawały i egzystowały zręby przemysłu metalowo-maszynowego w Bydgoszczy.
Już nie warsztaciki, kuźnie i ślusarnie, a fabryczki mogące pochwalić się sporą produkcją, o walorach porównywalnych
z ówczesnymi trendami światowymi, patentujące swoje rozwiązania w Europie i zdobywające nagrody i wyróżnienia
na rozlicznych międzynarodowych wystawach.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: czwartek, 11 wrz 2014, 19:04 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek, 29 gru 2011, 20:51
Posty: 6931
Niedawno poprosiłem siostrzeńca by przejrzał zdjęcia po mojej siostrze. Spodziewałem się, że odnajdzie kilka ciekawych ujęć, które pamiętałem.
O tej fotografii poniżej, zapomniałem. Początkowo nie mogłem rozgryźć tego miejsca. Dopiero po dłuższej chwili rozpoznałem, gdzie ona została zrobiona. Pomógł mi ten wysoki dom widoczny w głębi kadru.
Siostra stoi na części skweru, na którym obecnie znajduje się Multikino. Ten daleki, wysoki dom, znajduje się na ul Jackowskiego i ma bodaj nr1. Poniżej niego widać dachy rozebranych obiektów, stojących wtedy na przeciw niego.


Załączniki:
Jola 2.JPG
Jola 2.JPG [ 35.63 KiB | Przeglądany 4701 razy ]
Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: piątek, 5 kwie 2019, 06:54 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek, 29 gru 2011, 20:51
Posty: 6931
Kolejne zdjęcie od pani Jasi.
Widok w kierunku wschodnim. Dodam, ze to grube drzewo w górnym, lewym rogu, stało w pobliżu obecnego Multikina. Przetrwało do początku lat 90-ych. Jeśli dobrze pamiętam, to ktoś je podpalił. Miało sporą 'dziuplę' i w niej był podłożony ogień...


Załączniki:
Bielany.JPG
Bielany.JPG [ 41.08 KiB | Przeglądany 3424 razy ]
Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: czwartek, 18 kwie 2019, 06:19 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek, 29 gru 2011, 20:51
Posty: 6931
Dwa zdjęcia od pani Jasi, pokazują 'styk' bielan z ul. Jackowskiego. Zrobiłem kiedyś taki 'obrazek z pamięci'. viewtopic.php?f=67&t=6458&start=20
Na zdjęciu poniżej, widać kiosk ruchu, który jest również na moim obrazku. Z prawej strony, słabo widocznym wejściem, wchodziło si ę na teren Ogródka Jordanowskiego, czyli placyk z huśtawkami itp.
(Drugie zdjęcie, z lepiej widocznym budynkiem narożnym, będzie w zestawie porównawczym, lub nakładanym. Fragment pokazałem w identyfikacjach, bo pewne na nim 'plama', zaburza mi pamięć... :oops: )


Załączniki:
Bielany 2.JPG
Bielany 2.JPG [ 35.45 KiB | Przeglądany 3380 razy ]
Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: sobota, 20 kwie 2019, 06:54 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek, 29 gru 2011, 20:51
Posty: 6931
To zdjęcie poniżej jest rewelacyjne w swoim rodzaju.
Aby lepiej sobie wszystko wyobrazić, trzeba się skupić na narożnym budynku ul Jackowskiego. Wtedy oczywiście niższym o dobudowane piętro w... chyba w końcówce lat 90-tych.


Załączniki:
Z S Jackowskiego.JPG
Z S Jackowskiego.JPG [ 45.41 KiB | Przeglądany 3357 razy ]
Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
       
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group