Forum Bydgoskiego Stowarzyszenia Miłośników Zabytków "BUNKIER"

UWAGA: W przypadku problemów technicznych z forum lub problemów z rejestracją prosimy o kontakt pod adresem: forum@bsmz.org lub prosimy pisać w dziale "POMOC" (dział ten nie wymaga rejestracji).
Dzisiaj jest czwartek, 28 mar 2024, 23:57

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: W Parku Ludowym
Post: czwartek, 4 lip 2013, 11:11 
Offline
Gość

Rejestracja: niedziela, 7 mar 2010, 19:44
Posty: 2841
To chyba ostatni okrągły obiekt w Bydgoszczy.
Od momentu wybudowania ( lata ok. 60\70 ) , zawsze spełniał podobną funkcję .
Jaką ?


Załączniki:
SDC14219.JPG
SDC14219.JPG [ 146.15 KiB | Przeglądany 3120 razy ]
Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: czwartek, 4 lip 2013, 19:11 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: poniedziałek, 1 cze 2009, 21:08
Posty: 1435
Pierwszy raz to widzę.
W podobnym obiekcie na początku lat 70-tych kupowałem słodycze. Był to rodzaj kiosku w ośrodku wczasowym. Jednak to nie to miejsce i nie ten kiosk.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: czwartek, 4 lip 2013, 19:38 
Offline
Gość

Rejestracja: wtorek, 15 sty 2013, 18:22
Posty: 34
To chyba w parku Witosa, ale co tam było to nie wiem.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: czwartek, 4 lip 2013, 20:55 
Offline
BSMZ Bunkier
Awatar użytkownika

Rejestracja: wtorek, 16 gru 2008, 00:00
Posty: 6985
to Park Witosa, po prawej widać grafiti

_________________
"Czekając na idealny moment, możesz nigdy nie rozpocząć dzieła. Zaczynaj już! Zaczynaj tam, gdzie jesteś i jako ten, kim jesteś" - H. Jackson Brown


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: piątek, 5 lip 2013, 09:19 
Offline
Gość

Rejestracja: niedziela, 7 mar 2010, 19:44
Posty: 2841
Dom Rzemiosła - ul . Piotrowskiego .
Obiekt ten od lat pełni funkcję kulturalno - rozrywkową a nawet gastronomiczną .
Zdjęcia wyk. od str. parku.


Załączniki:
SDC14222.JPG
SDC14222.JPG [ 166.43 KiB | Przeglądany 2979 razy ]
SDC14221.JPG
SDC14221.JPG [ 125.85 KiB | Przeglądany 2979 razy ]
Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: piątek, 5 lip 2013, 19:53 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: środa, 12 sie 2009, 19:53
Posty: 2097
Koledzy piszą park Witosa, a ja na to przecież to Park Sztywnych :):) Nawet taka kapela punkowa swego czasu w Bydgoszczy. Pełna nazwa tej formacji to Park Sztywnych, czyli czterech szurniętych i Fred. Nazwa była jednak bardziej śmieszna niż osiągnięcia tej kapeli.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: sobota, 6 lip 2013, 17:47 
Offline
Gość

Rejestracja: sobota, 5 lut 2011, 19:21
Posty: 154
seth pisze:
Koledzy piszą park Witosa, a ja na to przecież to Park Sztywnych :):) Nawet taka kapela punkowa swego czasu w Bydgoszczy. Pełna nazwa tej formacji to Park Sztywnych, czyli czterech szurniętych i Fred. Nazwa była jednak bardziej śmieszna niż osiągnięcia tej kapeli.


no dla mnie park sztywnych i nie izba rzemiosła a automobil klub bydgoski z knajpką, dom rzemiosła jest od strony Piotrowskiego a nie od parku tu pracowała moja mama jako rasowa kucharka i tu zdawała na prawko, ja też tu się jeździć uczyłam :mrgreen:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: sobota, 6 lip 2013, 21:15 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: środa, 12 sie 2009, 19:53
Posty: 2097
Nasze wspomnienia są różne, ale plac ten sam. Cmentarz ewangelicki, którego cień pozostał w pamięci Bydgoszczan. Idąc tym parkiem widzimy aleje drzew usytuowane jak dawniej wzdłuż nieistniejących rzędów grobów. Widzimy muszlę koncertową, umiejscowioną w centrum nieistniejącej nekropolii. Ta świadomość pozwala zrozumieć, równie destrukcyjne działania Litwinów, Białorusinów czy Ukraińców wobec naszych świętych miejsc, na dawnych Kresach II RP. Nie zgadzam się z działaniami tego typu, jednak wiem dlaczego tak się dzieje.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: sobota, 6 lip 2013, 21:23 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek, 4 sie 2011, 19:08
Posty: 470
Z tego co słyszałam wynika, że jeśli się pobawić łopatą przy krzakach (nie wiem czy wszystkich) to można jeszcze znaleźć pod pewną warstwą ziemi (ok 10/20cm) pozostałości nagrobków
nigdy nie sprawdzałam także nie wiem czy to prawda


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: sobota, 6 lip 2013, 22:41 
Offline
Gość

Rejestracja: niedziela, 7 mar 2010, 19:44
Posty: 2841
W latach 70 , przy okazji jakiś robót ziemnych w tym parku ,trafiano jeszcze na ludzkie szczątki.

Wena pisze, że w przedstawionym na zdjęciach budynku mieścił się Automobilklub .
To prawda. Pamiętam jak z bramy podwórza Domu Rzemiosła przy ul. Piotrowskiego 11 wyjeżdżały samochody nauki jazdy.
Wydaje mi się jednak , że pomieszczenia te były tylko wynajmowane na czas trwania kursów.
Na planie miasta z 1975 r. Automobilklub posiadał już adres na 3 Maja 20a .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: niedziela, 7 lip 2013, 09:43 
Offline
Gość

Rejestracja: sobota, 5 lut 2011, 19:21
Posty: 154
AERO pisze:
W latach 70 , przy okazji jakiś robót ziemnych w tym parku ,trafiano jeszcze na ludzkie szczątki.

Wena pisze, że w przedstawionym na zdjęciach budynku mieścił się Automobilklub .
To prawda. Pamiętam jak z bramy podwórza Domu Rzemiosła przy ul. Piotrowskiego 11 wyjeżdżały samochody nauki jazdy.
Wydaje mi się jednak , że pomieszczenia te były tylko wynajmowane na czas trwania kursów.
Na planie miasta z 1975 r. Automobilklub posiadał już adres na 3 Maja 20a .



będę się upierać park Ludowy im. Witosa, za moich czasów była salka konferencyjna a na potrzeby wesel gzie jak pisałam powyżej mam kucharzyła a byłam na zmywaku jako smarkata wynajmowano lokal do zabawy :mrgreen:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
cron
       
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group